Dark Gamballe hledají Ztracené světlo

Dark Gamballe hledají Ztracené světlo

Tisk

dark gamballe 200Ztracené světlo je název nového videoklipu skupiny Dark Gamballe. Jedná se o druhý singl z připravovaného alba Dobrý lhář.

 

 

Jak říká kapela, píseň Ztracené světlo dává po delší době prostor elektronice, která v kombinaci s ostatními nástroji vytváří atmosféru planetária uprostřed oceánu neonů. Je intimní, jemná a obsahuje i větší, než malé množství naděje. A fanoušci se mají nechat překvapit, jestli vzniká další Bonboniéra...„Po vypalovačce Špatné věci, přišel čas vnést trochu zmatku do vašich hlav. Kuloáry se šířily jasné zprávy: Nové album Dark Gamballe bude rychlé, tvrdé a Desed bude jen řvát… Ne, nebude,“ dodávají.

Ztracené světlo

Podle ranních zpráv se světlo ztratilo,
zkoušejí nám lhát, že žádné není.
Ale ono tu je, jenom se schovalo,
zatím čeká hluboko pod zemí.

Neony ví, kde ho najít,
neprozradí nám vůbec nic.
Máme jen malou stopu,
žárovky z minulých Vánoc
nám ukazují cestu.

Vedou nás dolů po schodech,
nacházíme místa, kde paprsky svítí.
Zapomeneme na věci zlé.
Válečné sekery hlubokým spánkem spí
a strach nás opustí.

dark gamballe ztracene svetlo

Produkce, střih: Desed
Kamera: Michal Šteflovič
(c) Dark Gamballe 2023

Více informací:

http://www.darkgamballe.cz
https://www.facebook.com/DARKGAMBALLE
http://bandzone.cz/darkgamballe
https://www.instagram.com/darkgamballe
https://twitter.com/darkgamballe


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner

Hledat

Tvrdý jak voda - varování před totalitou "kulturních revolucí"

Tvrdý jak voda je tvrdá politická satira, román, kde se mísí humor a emoce. Univerzální lidské drama o povaze moci, nebezpečí pýchy a síly touhy, jež se valí navzdory všemu a všem, jen směr nikdo z nás nezná. Román Tvrdý jak voda se odehrává v místech, kde se autor narodil, na Oradelské vrchovině uprostřed Číny. Je jaro roku 1968, zuří kulturní revoluce a hlavní hrdina, Kao Radboj odchází z armády, aby "přenesl plamen nového myšlení na rodnou hroudu".


Literatura

Za tajemstvím radosti z běhu při Běhání s Keňany

200litZnáte-li úspěšný McDougallův bestseller Born to Run nebo patří-li mezi vaše koníčky běh, pravděpodobně vás upoutá i titul nakladatelství Mladá fronta Běhání s Keňany, kterou napsal
vášnivý běžec a novinář Adharanand Finn.

...

Divadlo

Na podzim do divadla: Listopad

200divO prázdninách divadla nehrají představení, ale připravují se na další sezonu. Díky nám si můžete vybrat, na co v podzimních měsících vyrazíte. Tentokrát vás zveme hru s příznačným názvem Listopad v podání Šaldova divadla.

...

Film

Poslední hostina začíná, děsivý Den díkůvzdání se blíží

den dikuvzdani200Dlouho očekávaný horor Eliho Rotha Den díkůvzdání s Patrikem Dempseym v hlavní roli vstoupí do kin ještě tento rok. Žádné klišé o Dni díkůvzdání a vrahovi ale od Rotha, který proslul svými předchozími horory, nečekejte. Poté, co se Černý...