Krásný ztráty Live začínají v pátek. Nabízejí mimořádné zážitky

Krásný ztráty Live začínají v pátek. Nabízejí mimořádné zážitky

Tisk

krasny ztraty 200Sedmý ročník festivalu Krásný ztráty Live otevře svoje brány na malebném statku ve středočeských Všeticích u Benešova už v pátek 11. srpna. Na návštěvníky čekají dva dny skvělé hudby, pohodlí jedné z nejkrásnějších lokalit letního festivalového Česka, gastronomických zážitků, ale i mimohudebního vyžití pro děti i dospělé. Poslední vstupenky za výhodné předprodejové ceny jsou ke koupi na festivalovém webu.

Kromě zakladatele a hudebního garanta festivalu, české rockové legendy Michala Prokopa, se letos poprvé na dramaturgii podílel také leader kapely Monkey Business a řady dalších projektů Roman Holý. Je samozřejmé, že obě kapely, tedy Michal Prokop & Framus Five a Monkey Business s Romanem Holým, patří k programovým headlinerům festivalu. A nejen to. Přednedávnem svoji spolupráci zhmotnili i ve společné nahrávce slavného hitu Stevieho Wondera Living for the City, která zazní na festivalu v živé podobě vůbec poprvé.

Mezi dalšími hvězdami line-upu čteme jak jména klasiků kalibru Vlasty Redla s AG Flekem, Luboše Pospíšila s kapelou 5P, Precedensu, Jablkoně či Už jsme doma, tak představitelů mladších generací, písničkářky Katarzie, indie popového projektu 7krát3, rockových kapel Gaia Mesiah či Wild Tides, hiphopových Prago Union nebo písničkáře Jamese Harriese. Speciálním hostem bude Chris Jagger, hudebně činný mladší bratr čerstvého osmdesátníka Micka z Rolling Stones.

krasny ztraty 1

Festival Krásný ztráty Live klade důraz na vyžití celé rodiny. Je pravděpodobné, že hned několik generací se sejde na vystoupení Banjo Bandu Ivana Mládka, jehož vtipné písničky baví už od sedmdesátých let posluchače od jednoho do sta roků. Přímo dětským divákům je určen pořad Hrajeme si s knihami, který připravila Marka Míková, kterou znají dospělí jako frontmanku skupiny Zuby Nehty, ale leckdo, od dětí po dospělé, si jistě vzpomene na její roli princezny Růženky z pohádky Jak se budí princezny. K pohodě dětí na festivalu přispějí i další aktivity, jako je jízda na koni, střelba z luku nebo zorbing na rybníce, který je součástí areálu.

Tradicí na Krásných ztrátách Live je i velice zajímavý nehudební program. Týdeník Echo letos přinese debatu Jiřího Peňáse a Karla Schwarzenberga. Daniel Kaiser bude diskutovat s Michalem Prokopem a Jakubem Kaifoszem (Wild Tides, Lazer Viking) na téma „Proč už rockeři nejsou rockeři“. Návštěvníci se mohou také zúčastnit živého podcastu dvojice Šídlo & Dobrovský nebo debaty Ondřeje Štindla o jeho knihách.

krasny ztraty 3

A v neposlední řadě: festival Krásný ztráty Live opět o pořádný krok vylepšil gastronomickou nabídku přímo v areálu, ve kterém se bude moci platit jak platebními kartami, tak náramky s přednabitým čipem.

Poslední vstupenky lze koupit na https://www.krasnyztratyvsetice.cz/cs#tickets

Více informací na www.krasnyztratyvsetice.cz


 

PřihlášeníSlavná herečka a její studentka. Která z nich si zahraje v nově otevřeném Národním divadle?

Eliška Pešková (Miroslava Pleštilová) je divadelní hvězda, úspěšná učitelka herectví a žena divadelního podnikatele Pavla Švandy ze Semčic. Otýlie Malá (Iveta Hlubučková) je zas mladá dívka, která ze všeho nejvíc touží stát se herečkou.

Začala jsem svým snům rozumět a vykládat je i druhým

Nejdříve psala básničky, které, jak sama přiznává, byly spíše jakési přetlaky emocí a jejího silného vnímání. Pak přišly novelky ze života, v nichž mohla uplatnit svoji fantazii, která pracovala na plné obrátky. Později si jen tak vydala básnickou sbírku Proudy, novelku Mimo prostor a čas a v roce 2021 již pod nakladatelstvím Albatros Media knihu Tajemství snů a jak ho rozluštit, na jejímž pokračování pracuje. Také má rozepsaných několik románů a jako šéfredaktorka vede internetový magazín Kultura21.cz.

Banner

Hledat

Tvrdý jak voda - varování před totalitou "kulturních revolucí"

Tvrdý jak voda je tvrdá politická satira, román, kde se mísí humor a emoce. Univerzální lidské drama o povaze moci, nebezpečí pýchy a síly touhy, jež se valí navzdory všemu a všem, jen směr nikdo z nás nezná. Román Tvrdý jak voda se odehrává v místech, kde se autor narodil, na Oradelské vrchovině uprostřed Číny. Je jaro roku 1968, zuří kulturní revoluce a hlavní hrdina, Kao Radboj odchází z armády, aby "přenesl plamen nového myšlení na rodnou hroudu".


Literatura

Mix žánrů: Gideon Devátá

gideon devata 200V květnu vydalo nakladatelství Host první díl zamýšlené trilogie novozélandské autorky Tamsyn Muirové s názvem Gideon Devátá. Jedná se o těžko popsatelnou kombinaci hned několika nesourodých žánrů s osobitou atmosférou nepoznaných sv...

Divadlo

Nová sezona zlínského divadla bude plná žen, snů, zázraků a kouzel

mestske divadlo zlin200

Pestrý výběr z klasické i soudobé, světové i české dramatické tvorby opět nabídne divákům v příští sezoně Městské divadlo Zlín. Na Velkém sále uvede po Řeku Zorbovi dal...

Film

Mezinárodní filmový festival ovládl film Bob a stromy

Karlovy Vary 200Slavnostním zakončením 50. Mezinárodního filmového festivalu, který se konal 11. července v hotelu Thermal, provázel moderátor Marek Eben. Po krátkém úvodu, kdy zažertoval na téma jubilejních festivalových padesátin, pozval na podium ...