Povodí Ohře má svůj Blud

Povodí Ohře má svůj Blud

Tisk

Povodi Ohre 200Třetí stupeň zvýšené pozornosti vyhlašuje kapela Povodí Ohře. Představuje novou skladbu Blud, kterou předznamenává svou třetí řadovou desku s názvem Místo odpočinku, jež vyjde na začátku září letošního roku. Pojďte si vychutnat první kapku hutného koktejlu, který se valí ze Západních Čech a jeho ingredience jsou alternativní country a blues berlínských Australanů, syrová nespoutanost gradující až do hysterie, která proslavila punkʼnʼrollové Esgmeq, šansonové nálady minimalistických Esoasisi, i emotivnost, střídanou se zvukovou brutalitou Esazlesa.

 

 

A co o singlu říkají chlapi z Povodí Ohře?: “Blud je letní hitovka od Ohře, inspirovaná polozapomenutým libretem E. Devrienta k romantické opeře Hans Heiling z roku 1833, pojednávající o magické kráse řeky kapele nejbližší.”

Koncerty:

17.06.2023 - Čermná u Sušice
19.08.2023 - Nová Bystřice
26.08.2023 - Žatec
08.09.2023 - Plzeň
23.09.2023 - Dobřichovice
29.09.2023 - Chodov
21.10.2023 - Brno
04.11.2023 - Turnov
07.12.2023 - Praha

Historie Povodí Ohře začíná v roce 2016, tehdy nepřímo navázalo na netradiční mezigenerační spojení dvou chebských muzikantů. Zpěvák a textař Jiří “Sisi” Sochor /Esgmeq/ a skladatel, klavírista a bubeník Jan Hrivňák /esazlesa/ v roce 2015 vydávají s uskupením esoasisi EP punkových šansonů s názvem ...to se lehce říká nám. O rok později přichází oslovit Sisiho jeho spoluhráč Jan Hrivňák a kytarista Lukáš “Bouše” Bouška /esazlesa/ s návrhem zkusit něco nového, s netradičním nástrojem pro rockovou kapelu - cigar box guitar, jenž se později stává nedílnou součástí signifikantního zvuku kapely. Sisi odpověděl na lukrativní nabídku slovy: “Určitě ne!”- a tak vzniklo Povodí Ohře. Kapelu následně posílil baskytarista Ladislav Janoušek /Esgmeq/ a plzeňský bard Pan Mže /Climatizado/, jehož později nahradil František „Kvákadlo“ Štrébl /Velo, Code Name Linhart/.

Povodí Ohře je konglomerát neutěšenosti a všichni občas potřebují okusit trochu toho “Chebu”, pak je pro všechny snažší uvědomit si, jak je nám v naší vypolstrovaný ulitě vlastně bezpečně a dobře.

Složení:

  • Jiří Sochor - zpěv
  • Jan Hrivňák - bicí
  • Ladislav Janoušek - basa
  • Lukáš Bouška - cigar box guitar, kytara
  • František Štrébl - kytara

Povodi Ohře2

Diskografie:

  • Povodí Ohře - LP - 2018
  • Rakovina/Vašek - SP - 2019
  • Dva trámy na kříž - LP – 2020

Umělec: Povodí Ohře

Skladba: Blud
Datum vydání: 12.05.2023 / label: Indies Scope

Multilink: https://orcd.co/poblud


 

PřihlášeníS toxickými vztahy je to jako s chřipkou – virus daleko snadněji napadne člověka s oslabenou imunitou

S velkou nadsázkou by se tenhle příběh dal nazvat „Jíst, meditovat a milovat po česku“. Jen to není taková selanka, i když se děj odehrává v romantickém přírodním prostředí Grand Canyonu. Hlavní hrdinka tam ani nemedituje, ani si neužívá místních kulinářských specialit, ale tvrdě maká a kručení v břiše už ani nevnímá. A milování? Počáteční elektrické výboje vzrušení brzy vystřídají bolest, paralýza ze strachu a živočišný odpor. Naštěstí zafunguje i pud sebezáchovy.

Pointa

Skřítci Houbáci opět zasahují

Děti, co mají pod kloboukem, už jistě znají skřítky Houbáky. Ti se nyní vracejí na scénu a s nimi spousta dalších lesních bytostí, bez nichž by to v lese nebylo tak úplně ono. Na světě je druhý díl Houbáčků, knížky, která by měla ležet na čestném místě všech knihkupectví. Čím je tak výjimečná? Je prostě jedinečná!

Pointa

Banner

Hledat

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.


Literatura

Napadlo vás někdy, co rádi jedli světoví diktátoři?

jak nakrmit diktatora 200V nakladatelství Dokořán vyšla velmi zajímavá kniha polského reportéra a spisovatele Witolda Szablowskiho s názvem Jak nakrmit diktátora.

 

...

Divadlo

Komedie Poslední ze žhavých milenců se Simonou Stašovou má za sebou skoro 12 sezón

posledni ze zhavych milencu 200Komedie Poslední ze žhavých milenců, patří mezi nejúspěšnější díla známého amerického autora Neila Simona. Řadu sezón se těšila velké divácké přízni na Broadwayi. Skvělá je již svým námětem a přímo dokonalá dí...

Film

Ztraceni v Mnichově se ve vaší domácí filmotéce rozhodně neztratí

mnichov 200K nejvýraznějším a kriticky nejoceňovanějším tuzemským snímkům loňského roku patřila absurdní komedie Ztraceni v Mnichově. S ní se po sedmi letech vrátil na plátna kin Petr Zelenka (mystifikační komedie Rok ďábla, Karamazovi nebo Příběhy obyčejnéh...