Nechte si poradit , co číst v květnu

Nechte si poradit , co číst v květnu

Tisk

Aktuálně
Podívejte se, jaké knihy vychází v těchto květnových dnech v Euromedia Group.

 

 


Čtyři ženy, čtyři osudy a jedna kuchařská soutěž...

Ženy ve Velké Británii musí být v kuchyni značně kreativní. Za okny totiž zuří druhá světová válka a ponorky přerušily dodávky potravin, takže všichni musí vyjít s málem.

Rozhlasový pořad Na kuchyňské frontě, který vysílá nápadité recepty z dostupných surovin, vyhlašuje kuchařskou soutěž o místo první ženské spolu-moderátorky.

Pro čtyři velmi rozdílné ženy by to znamenalo životní šanci. Mladá vdova by dokázala splatit manželovy dluhy. Kuchtička by mohla opustit službu a postavit se na vlastní nohy. Lady z honosného panství by byla schopná uniknout despotickému manželovi. A pro vyučenou šéfkuchařku je to zkrátka výzva. Pomůže soutěž komunitu stmelit, nebo ji naopak rozdělí...?

Jennifer Ryanová nejdříve pracovala jako redak¬torka literatury faktu. Stále ale toužila nějakým způsobem předat příběhy o válce, které jí v dětství vyprávěla babička, a tak začala studovat beletrii na Univerzitě Johnse Hopkinse. Během studií napsala svůj první román Sbor chilburských dam (Argo, 2017), jenž se stal světovým bestsellerem. Momentálně žije ve Washingtonu, D. C. s manželem a dvěma dcerami. Více se o ní můžete dozvědět na https://www.jenniferryanauthor.com/

Jennifer Ryanová: Na kuchyňské frontě, přeložila Petra Klůfová, vydává nakladatelství Ikar, 392 stran

kk na kuchynske fronte

Útok na výletní loď byl jen začátek...

Tísňové volání přivede vyšetřovatelku Sloan McPhersonovou a jednotku Programu podvodního pátrání na výletní loď u pobřeží Fort Lauderdale, na níž došlo k záhadnému výbuchu.

Jelikož se zdá, že jde o útok ekoteroristy a že jsou v ohrožení další lodě, začíná závod s časem – navíc se blíží tropická bouře, která by mohla zničit všechny důkazy. Sloan je odhodlaná prozkoumat každou stopu, jenomže vyšetřování přehlíží klíčové detaily a vlažný přístup nadřízených také nevzbuzuje zrovna důvěru.

O co tady vlastně jde? Čím víc se Sloan přibližuje pravdě, tím jasněji si uvědomuje, že je ve hře něco mnohem znepokojivějšího, než by se podle oficiálního vysvětlení zdálo…

Vyjde také jako audiokniha (pod nakladatelskou značkou Témbr)
Čte: Barbara Kodetová
Režie: Jan Drbohlav
Datum vydání: 15. června 2022

Andrew Mayne (*1983) je autorem bestsellerů Šelma (2018), Hračkář (2019), Teorie vraždy (2019), Temný vzorec (2020), Dívka pod hladinou (2021), Černý korál (2022) a Vrah andělů (2022). Byl nominován na cenu Edgar, je hvězdou televizního pořadu Don’t Trust Andrew Mayne a rovněž vystupuje jako kouzelník – první světové turné jako iluzionista absolvoval, když byl ještě teenager, a posléze spolupracoval s takovými legendami, jako jsou Penn & Teller, David Blaine nebo David Copperfield. Uvádí také podcast Weird Things. V potápěčském obleku, který využívá umělou inteligenci a který si sám navrhl pro speciální díl pořadu Shark Week nazvaný Andrew Mayne: Ghost Diver, plaval po boku velkých bílých žraloků.

Andrew Mayne: Námořní bouře, přeložil Milan Lžička, vydal Kalibr, 280 stran

kk namorni boure

ALAN RICKMAN: DENÍKY
S předmluvou Emmy Thompson

Tato kniha je jedinečnou pozvánkou do mysli jednoho z nejoblíbenějších herců současnosti.

Alan Rickman i po své smrti zanechal odkaz herce světové úrovně a jeho důstojnost, profesionalita i zvučný hlas nepřestávají diváci obdivovat ani dnes. Rickmanovy deníky popisují neobyčejně i obyčejné věci, vypráví světsky, vtipně a často i s lehkou jízlivostí, přičemž zůstávají naprosto upřímné.

Autor nás bere do svého domova, na výlety s přáteli po celém světě, k přípravě divadelních her i a na natáčení filmů od Rozumu a citu, k průlomové roli ve Smrtonosné pasti, přes Robina Hooda až po Lásku nebeskou, filmy o Harrym Potterovi či Královu zahradnici, kterou i režíroval.

Deníky začínají v roce 1993 a končí s hercovou smrtí v roce 2016. Nabízejí příležitost seznámit se s Alanem Rickmanem nejen jako hercem, ale jako přítelem, cestovatelem, fanouškem, režisérem i obyčejným mužem.

Součástí knihy jsou předmluva jeho herecké partnerky z filmu Láska nebeská Emmy Thompson, doslov Alanovy ženy Rimy Hortonové a také vybrané úryvky z deníků psaných v letech 1974 až 1982, kdy hercova kariéra teprve začínala. Čtenáři se mohou těšit i na fotografickou přílohu.

Alan Sidney Patrick Rickman se narodil 21. února 1946. Byl divadelním režisérem a věhlasným hercem v klasických i novodobých hrách a čestným členem Royal Shakespeare Company. Jako filmový herec se nejvíce proslavil rolemi ve snímcích Smr¬tonosná past, Robin Hood: Král zbojníků, Rozum a cit, Láska ne¬beská a v sérii Harry Potter, kde nezapomenutelným způsobem ztvárnil jednu z hlavních rolí profesora Severuse Snapea. Je držitelem četných ocenění včetně BAFTA (British Academy of Film and Television Arts), Zlatého glóbu a Emmy. Zemřel 14. února 2016.

Alan Taylor je novinář a spisovatel. Byl zakládajícím redaktorem literárního časopisu The Scottish Review of Books. Podílel se na tvorbě mnoha antologií, mimo jiné úspěšné sbírky Assassin’s Cloak. Je rovněž autorem memoárů spisovatelky Muriel Sparkové Arezzo A Friendship withMuriel Spark.

Alan Rickman: Deníky, přeložila Markéta Schubertová, vydává nakladatelství Universum, 496 stran

kk alan Rickman deniky

Když je touha po miminku silnější než zákony přírody

Životní příběh ženy, která bojuje s nespravedlností života a neplodností již řadu let. Kniha o cestě za miminkem plná lásky, ale i smutku.

Pro všechny, které se na své cestě nechtějí cítit samy a potřebují přítelkyni se stejným problémem. Pro ty, kteří zvažují umělé oplodnění či IVF podstupují, i pro ty, kteří mají někoho takového mezi blízkými. Pro každou z vás, která prodělala potrat a trápí se.

Stránky psané životem, který je tolik náročný, ale přesto krásný.

Daniela Šplíchalová (*1995) vystudovala oděvní průmyslovou školu v Praze. Umění ji provází celý život, a tak se i teď věnuje různé tvorbě (malba, kresba, šití, cokoliv kreativního). Momentálně ji naplňují především zvířata - labrador, zlatý retrívr a kocourek z útulku –, dále péče o domácnost, rodinu a zahradu. V minulosti pracovala jako prodejní asistentka, nyní provozuje vlastní e-shop. Má čtyřletou dceru Marušku.

Daniela Šplíchalová: IVF máma z Prahy, vydává nakladatelství Esence, 160 stran

kk ivf mama z prahy

Vychází nový román oblíbeného autora

Stárnoucí spisovatel Mojmír se rozhodne během uprchlické krize ubytovat občany Ukrajiny prchající před válkou, a tak na prahu jeho sázavského domu jednoho dne stanou čtyřiatřicetiletá Oxana se synem Sašou. A plachá a věčně se za něco omlouvající Oxana nevědomky vyvolá v cynickém Mojmírovi city, o nichž si nemyslel, že jich ještě někdy bude schopen…

Vyjde také jako audiokniha pod nakladatelskou značkou Témbr
Čte: Libor Hruška
Režie: Jan Drbohlav
Datum vydání: 15.6.2023

Michal Viewegh (* 31. března 1962) je jedním z nejznámějších a nejúspěšnějších českých spisovatelů po roce 1989. Je autorem vice než tři desítek knih, které byly přeloženy do 23 jazyků. Z řady románů se staly bestsellery a později byly také zfilmovány, přičemž mezi ty nejúspěšnější tituly patři třeba Báječná léta pod psa, Výchova dívek v Čechách, Román pro ženy nebo Vybíjená. Po dokončeni vysoké školy se krátce věnoval vystudovanému oboru – učil na základní škole na Zbraslavi –, ale už v roce 1993 kantorské povolání opustil, na dva roky se stal redaktorem v nakladatelství Česky spisovatel, a pak definitivně spisovatelem z povolání. V roce 2012 mu praskla aorta, podstoupil dlouhou rekonvalescenci a trpěl depresemi a výpadky paměti. Do literatury se vrátil deníkovou knihou Můj život po životě. Žije v Sázavě.

Michal Viewegh: Malý Gatsby a Carmen z Chodoriva, vydává nakladatelství Ikar, 168 stran

kk maly gatsby a carmen z chodoriva

Více informací: www.euromedia.cz


 

PřihlášeníS toxickými vztahy je to jako s chřipkou – virus daleko snadněji napadne člověka s oslabenou imunitou

S velkou nadsázkou by se tenhle příběh dal nazvat „Jíst, meditovat a milovat po česku“. Jen to není taková selanka, i když se děj odehrává v romantickém přírodním prostředí Grand Canyonu. Hlavní hrdinka tam ani nemedituje, ani si neužívá místních kulinářských specialit, ale tvrdě maká a kručení v břiše už ani nevnímá. A milování? Počáteční elektrické výboje vzrušení brzy vystřídají bolest, paralýza ze strachu a živočišný odpor. Naštěstí zafunguje i pud sebezáchovy.

Pointa

Skřítci Houbáci opět zasahují

Děti, co mají pod kloboukem, už jistě znají skřítky Houbáky. Ti se nyní vracejí na scénu a s nimi spousta dalších lesních bytostí, bez nichž by to v lese nebylo tak úplně ono. Na světě je druhý díl Houbáčků, knížky, která by měla ležet na čestném místě všech knihkupectví. Čím je tak výjimečná? Je prostě jedinečná!

Pointa

Banner

Hledat

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.


Literatura

Společenstvo klíčníků ví, jak zahnat nudu o prázdninách

altDanielu Krolupperovou jsem měla zaškatulkovanou jako autorku knížek pro nejmenší čtenáře. A vida! Najednou jsem držela v ruce její novinku Společenstvo klíčníků, která je rozhodně pro starší! Napínavé ...

Divadlo

Nová sezona zlínského divadla bude plná žen, snů, zázraků a kouzel

mestske divadlo zlin200

Pestrý výběr z klasické i soudobé, světové i české dramatické tvorby opět nabídne divákům v příští sezoně Městské divadlo Zlín. Na Velkém sále uvede po Řeku Zorbovi dal...

Film

Jaké to je Být ženou?

Být ženouJeden svět “kouká” na nás všude. Reklamní plochy, internet, televize. Všude tam je nám připomínán ten svět sám pro sebe, dokumentární ostrov, na který máme možnost udělat si výlet. Široká nabídka pohledů do jádra všemožných problémů, denních realit...