Skyline otvírají novým songem Paralyzed letošní koncertní sezónu, klip točili i na Bali

Skyline otvírají novým songem Paralyzed letošní koncertní sezónu, klip točili i na Bali

Tisk

SKYLINE 200Elektronická parta Skyline představuje první oficiální singl s novou zpěvačkou Natálií Míšovou aka Nvtvlií, která se stala v loňském roce nedílnou součástí kapely. Skyline čeká letos nabité koncertní léto, souběžně s ním připravují novou desku.

 

 

Paralyzed je taneční song, který má svůj osobitý charakter i poselství. "Text skladby je o tom, že je každý sám sobě pánem a záleží na každém z nás, jak naložíme s tím, co máme. Nemůžete někoho neustále popohánět k něčemu, když vám do toho ten daný člověk hází pořád vidle. Song Paralyzed je taky o tom, že je potřeba jít dopředu a nebýt zaseknutý v minulosti," vysvětluje k náladě songu Nvtvlie. Jde o její první oficiálně vydanou skladbu se Skyline, v roce 2022 totiž v kapele nahradila Marku Rybin. O mix a master se postaral už tradičně producent Matouš Godík.

Klip ke skladbě režíroval Radim Věžník. Pro Skyline to byla první spolupráce s ním, s Nvtvlií se zná ale delší dobu a ta ho právě kapele doporučila. Klip spočívá v propojení několika scén, v jedné z nich Nvtvlie hraje videohru, v níž ovládá MC Jacoba. Ten se do natáčení zapojil na dálku z Bali, kde strávil první tři měsíce letošního roku. Radim Věžník k natáčení dodává: „Když klip natáčí lidé, co se znají delší dobu, je občas těžké udržet pracovní atmosféru a na place je víc humoru než práce. Nicméně i když jsme měli v tomto ohledu slabší chvilky, myslím, že se nám to povedlo udržet. Když tedy pominu lehkou nepozornost, kdy jsme omylem nechali zaplý mlhostroj a dokázali nechtěně zamlžit čtyřpatrový dům i s nic netušícími obyvateli (ha ha)“.

Letošní rok je pro Skyline především postavený na koncertních shows. Čeká je opět výživná festivalová sezóna, samozřejmě nebudou chybět ani klubové koncerty. Kapela má v plánu postupně vydávat další singly, rozpracovaných jich má hned několik. Konkrétní deadline vydání desky zatím Skyline nestanovili, nemají kam spěchat. "Až budeme mít, z našeho pohledu, dostatek stejně neprůstřelných tracků, jako je právě Paralyzed, oznámíme datum vydání,“ vysvětluje za kapelu bubeník Radek Bureš.

Skyline jsou tuzemská pětičlenná elektronická kapela, která vznikla už v roce 1997. V čele má MC Jacoba a od minulého roku také zpěvačku Nvtvlii. Skyline jsou bezpochyby jednou ze stálic domácí elektronické scény. Pravidelně vystupují na festivalech i v klubech a jejich živé show jsou pro svou neskutečnou energii unikátní. Mají za sebou i řadu zkušeností ze zahraničí, vystupovali na prestižních festivalech Sziget, Eurosonic či Volt a odehráli klubová vystoupení v USA, Anglii, Francii nebo Holandsku. Mezi největší hity kapely patří skladby Pretty Princess, Ladies, Godzilla nebo Fairytale Teller. Zatím poslední album Electricity vyšlo v roce 2020.

SKYLINE

Zdroj foto: Lukáš Wagneter.

Více informací:

https://www.facebook.com/SKYLINE.PRAGUE
www.skylineweb.cz
https://open.spotify.com/album/6fO0TI7VAvwXQ9HlzV070a


 

PřihlášeníS toxickými vztahy je to jako s chřipkou – virus daleko snadněji napadne člověka s oslabenou imunitou

S velkou nadsázkou by se tenhle příběh dal nazvat „Jíst, meditovat a milovat po česku“. Jen to není taková selanka, i když se děj odehrává v romantickém přírodním prostředí Grand Canyonu. Hlavní hrdinka tam ani nemedituje, ani si neužívá místních kulinářských specialit, ale tvrdě maká a kručení v břiše už ani nevnímá. A milování? Počáteční elektrické výboje vzrušení brzy vystřídají bolest, paralýza ze strachu a živočišný odpor. Naštěstí zafunguje i pud sebezáchovy.

Pointa

Skřítci Houbáci opět zasahují

Děti, co mají pod kloboukem, už jistě znají skřítky Houbáky. Ti se nyní vracejí na scénu a s nimi spousta dalších lesních bytostí, bez nichž by to v lese nebylo tak úplně ono. Na světě je druhý díl Houbáčků, knížky, která by měla ležet na čestném místě všech knihkupectví. Čím je tak výjimečná? Je prostě jedinečná!

Pointa

Banner

Hledat

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.


Literatura

Ať se rozhodneš jakkoli ukazuje sílu technologií

at-se-rozhodnes-jakkoli 200V nakladatelství HOST vyšel román polského spisovatele Jakuba Szamałeka Ať se rozhodneš jakkoli, který byl nominován na Grand Prix Festivalu Kryminalna Warszawa 2019. Určitě stojí za přečtení.

...

Divadlo

Kdyby Nestroy vědel…premiéra PRO NIC ZA NIC v Městském divadle v Brně

pro nic za nic perexKdyby Johann Nepomuk Nestroy věděl, že po něm bude ve Vídni pojmenováno náměstí i zastávka metra, asi by se moc divil. On to byl totiž už za svého života na jedné straně miláček publika, měšťanského i lidového, ale mocn...

Film

Britská škola humoru pro pokročilé: U Konce světa

200filmKomediální autorské dvojici Simon Pegg – Edgar Wright se podařilo získat pro svůj film U Konce světa řadu hvězdných jmen, mimo jiné i Pierce Brosnana. Možná to nemluví samo za sebe, ale leccos to o nové britské komedii napovídá.

...