Klavírista Marek Kozák vystoupí v Rudolfinu

Klavírista Marek Kozák vystoupí v Rudolfinu

Tisk

fok faltus200Klavírista Marek Kozák odehraje svůj recitál v rámci cyklu Světová klavírní tvorba v produkci Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK. Na programu budou skladby Chopina, Bacha, Čajkovského a Prokofjeva. Koncert se uskuteční 18. února 2023 v 19:30 v Rudolfinu.

 

 

 

Marek Kozák je devětadvacetiletý pianista, který má za sebou již mnoho úspěchů po celém světě. Mimo jiné se stal v červnu 2021 laureátem mezinárodní klavírní soutěže Gézy Andy v Curychu, která se řadí k těm nejprestižnějším a také nejobtížnějším vůbec. V Česku získal v roce 2016 na Pražském jaru 2. místo a ocenění za provedení soudobé skladby Kejklíř Adama Skoumala.

Jméno pianisty je obvykle spojováno s neomylnou technikou, smyslem pro proporce a gradaci, s bohatou paletou rejstříků, obrovskou muzikalitou a vnitřní pokorou k notovému zápisu. Na koncertní pódia vnáší noblesní interpretační kulturu a posluchače si podmaňuje schopností provést dílo s obrovským citem k autorovu záměru.

„Vzhledem k tomu, že jsem začínal jako varhaník, nabízelo se, aby na programu zaznělo něco od Johanna Sebastiana Bacha. Tím, že jsem prošel několika chopinovskými soutěžemi, tak by bylo zvláštní, kdyby nezaznělo něco od Chopina. Proto jsem se rozhodl zařadit jeho tři úplně rozdílná díla. Bude to Rondo alla Mazurka, které Chopin napsal v šestnácti letech, dále to bude dílo zralé – Barkarola, a nakonec to bude Scherzo, které mě provází všemi možnými koncerty a soutěžemi. V druhé polovině zazní Šest klavírních skladeb od Čajkovského, které nepatří k těm nejznámějším, ale myslím, že si rozhodně zaslouží uvedení. Mám tento cyklus strašně rád a těším se, až ho uvedu na svém prvním recitálu v Rudolfinu. A jako poslední zahraji Prokofjevovu Sonátu č. 2, která také patří k mým nejoblíbenějším,“ říká k programu svého recitálu Marek Kozák.

Koncert se uskuteční 18. února 2023 v 19:30 v Rudolfinu. Vstupenky jsou k dispozici na www.fok.cz.

fok faltus

Marek Kozák – Klavírní recitál
18. 2. 2023, 19:30 | Rudolfinum
JOHANN SEBASTIAN BACH
Francouzská suita č. 5 G dur BWV 816

FRYDERYK CHOPIN
Rondo alla Mazurka F dur op. 5
Barkarola Fis dur op. 60
Scherzo cis moll op. 39

PETR ILJIČ ČAJKOVSKIJ
Šest klavírních skladeb op. 19

SERGEJ PROKOFJEV
Sonáta č. 2 d moll op. 14

Marek KOZÁK | klavír

Vstupenky a více informací: https://www.fok.cz/cs/marek-kozak-klavirni-recital
FB událost: https://www.facebook.com/events/1031902097713473


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!


Literatura

Třicetiminutová kuchařka bezpšeničných receptů

Bez psenice 200Když vydal William Davis knížku Život bez pšenice, prý se strhla doslova bouře a milióny lidí změnily své stravovací návyky. Tito lidé zjistili, že geneticky upravená pšenice pro ně není nezbytně nutná, ba právě naopak – je nutričně ochuz...

Divadlo

Rákosníček Divadla Scéna pobaví

Rakosnicek200Asi v polovině odpoledne tříkrálového se v blízkosti Divadla Scéna ve Zlíně zvýšil výskyt těšících se dětí a jejich rodičů, kteří mířili na zlínskou premiéru pohádky Rákosníček a jeho rybník. Těch dětí a jejic...

Film

Složité romantické vztahy ve válce

tmavomodry svet 200Vážný romantický film Tmavomodrý svět (2001) je jedním z nejnákladnějších Českých filmů současnosti. Díky dobrému jménu tvůrců Jana a Zdeňka Svěráka do něj vlož...