Majk Spirit přizval zpěvačku Tinu do skladby Peace, jde o jeho poslední singl před novým albem

Majk Spirit přizval zpěvačku Tinu do skladby Peace, jde o jeho poslední singl před novým albem

Tisk

Peace200Majk Spirit právě zveřejnil nový „retro vibe“ videoklip ke skladbě Peace, který je inspirovaný filmem Invalida. Pro ten napsal scénář Majkův bratr Tomáš. Film měl na Slovensku premiéru tento týden, do českých kin by měl dorazit v dubnu. Mimo Majka v něm uvidíte i Rytmuse nebo rappera Vec. Majk Spirit plánuje letos na jaře vydat svoje nové studiové album.

 

O scénář filmu se postaral Tomáš Dušička, který je bratrem slavného Majka Spirita. Po premiéře sklidil film samé skvělé recenze: „Jsem na bratrův úspěch moc hrdý. Vím, že jde jenom o začátek jeho velké filmové cesty. Tomáš je nejkreativnější člověk, kterého znám,“ nešetří chválou Majk Spirit. Proto taky vznikla skladba Peace, která souzní s tématy filmu. Společně s Tinou vytvořili klidnou, a přitom hodně chytlavou skladbu. Vybrané části filmu využil originálně režisér klipu Jonáš Karásek, který jednotlivé scény vtipně proložil se studiovými záběry Majka a Tiny.

"Film jsem měl možnost vidět už minulý rok, a to ještě předtím, než byl dokončený. Je to nejvtipnější slovenský film, jaký znám. Zároveň má originální a cool story," popisuje svoje nadšené dojmy z filmu Majk Spirit, který si ve filmu taky zahrál. "Skladba Peace vznikla jako moje přímá reakce na emoce a myšlenky, které jsem z premiéry filmu měl. Vybral jsem si pro skladbu Grimasův peaceful beat, který má trochu "Winnetou vibe", když už je to i jedno z témat ve filmu. Kdy jsem dokončil svoje části, bylo mi jasné, že skladba potřebuje ženský zpěv v refrénu pro zjemnění atmosféry. První mě napadla Tina, a protože se jí song hned zalíbil, nebylo už co řešit. Nahrála krásný refrén, který pro ni napsal Adiss. Mám pocit, že song Peace výborně zraje, a jak řekla i Tina: "Pokaždé, když ho znovu slyším, mě baví zase o něco víc". A to ještě neviděla film Invalida. Myslím, že ten song se dá procítit v plné míře až poté, co uvidíte film."

Tak láká hudební i filmové fanoušky na nový slovenský film režiséra Jonáše Karáska zasazený do doby divokých 90. let, kdy frčely šusťákovky a fialová saka drobných podvodníčků. Zároveň tak Majk Spirit upozorňuje na svoje letošní hudební plány, mezi kterými je na prvním místě vydáním nové, v pořadí už šesté, studiové desky.

Peace1

Více informací:

https://www.instagram.com/majkspirit/?hl=en
https://open.spotify.com/album/00DnPdNJlyUTXXjIPwlSti?si=b92879fe562449c7&;nd=1


 

PřihlášeníRoky od nobelistky Annie Ernaux jsou výjimečnou mnohogenerační zpovědí

Spisovatelka Annie Ernaux získala v roce 2022 Nobelovu cenu za literaturu za to – podle vyjádření švédské akademie – „s jakou odvahou a klinickou ostrostí odhaluje ve svých literárních textech odcizení a kolektivní omezení osobní paměti“. Právě tento motiv figuruje i v jejím starším díle zvaném Roky, které teď konečně po 15 letech vyšlo i v českém překladu.

Host

Já, smrt = zdařilá česká young adult

V nakladatelství Cosmopolis vyšla další kniha mladého autora Aleše Novotného, young adult thriller Já, smrt.

Cosmopolis

Banner

Hledat

Anketa

Červen, Mezinárodní den dětí, Světový den hudby. Co pro vás hudba znamená, vnímáte ji od dětství?
 

Fifty aneb Když je trojka životním snem

Představení Fifty Dejvického divadla bylo vrcholem čtvrtého dne zlínského divadelního festivalu Setkání Stretnutie, jehož cílem je upozornit na aktivní vztahy českých a slovenských divadel a divadelníků a ukázat výsledky jejich spolupráce.

Městské divadlo Zlín


Literatura

Robert Crais a jeho Podezřelý – skvělá krimi i sonda do psí duše

podezrely perexScott James se svou parťačkou Stephanií se připletl do přestřelky naprostou náhodou. Vlastně hledali při noční službě jednu vyhlášenou jídelnu, nenašli ji, a pak v temné uličce, kde vlastně vůbec neměli být, se mezi sklady rozpoutalo vraž...

Divadlo

Festival DIVADLO: demonstrace v Rusku, válečné Japonsko i Ingmar Bergman

ljud invasionMezinárodní festival DIVADLO oslaví od 12. do 20. záři v Plzni dvacáté narozeniny. V hlavní části připravil pro návštěvníky do 16. září přes 40 představení předních zahraničních a domácích divadel, v rámci epilogu pak 17. ...

Film

Paddington 2 je film pro celou rodinu

paddington perexPaddington, medvídek z peruánské džungle, se zabydlel v Londýně u rodiny Brownových. Stal se součástí místní komunity a zbožňuje ho celá ulice. Pod čepicí pořád nosí ukrytý toust s pomerančovou marmeládou pro případ nouze, který nastane,...