KNIHY DOBROVSKÝ představují největší titul jarní knižní sezóny

KNIHY DOBROVSKÝ představují největší titul jarní knižní sezóny

Tisk

sedm manzelu evelyn 200Stejně jako v loňském roce, i letos bude únor patřit českému vydání jednoho z největších světových bestsellerů. Před rokem to byl Matt Haig s Půlnoční knihovnou, která uchvátila desetitisíce českých čtenářů. Tento rok bude patřit další světové spisovatelské hvězdě, americké autorce Taylor Jenkins Reid a jejímu nejslavnějšímu románu Sedm manželů Evelyn Hugo.

 

Romány T. J. Reid se u českých čtenářů těší velké oblibě. Prozatím největším knižním fenoménem bylo na podzim roku 2020 rockové drama Daisy Jones & The Six. Příběh, který ačkoli je fikcí, zachycuje naprosto neskutečně reálně příběh americké okouzlující zpěvačky. Kniha vyhrála ocenění prestižní Goodreads Choice Award za nejlepší historickou fikci, které udělují sami čtenáři na největší celosvětové čtenářské databázi. Stala se bestsellerem ve světě i u českých knihkupců. Za pár týdnů se dokonce můžeme těšit na její seriálovou adaptaci v hlavní roli s hvězdami Riley Keough a Samem Clafinem.

Už 8. února, se čeští fanoušci této spisovatelky mohou těšit na nový román, Sedm manželů Evelyn Hugo. Ten je čtenáři hodnocen jako autorky nejpovedenější kousek. Průměrné hodnocení bezmála dvou milionů čtenářů na databázi Goodreads šplhá na 4.46 hvězd z pěti možných, což je u současných literárních děl nevídané.

Kniha Sedm manželů Evelyn Hugo je opět fiktivním příběhem americké hvězdy. Tentokrát však od hudby přejdeme k filmu, ale ani ve filmových kulisách starého Hollywoodu nebude nouze o milostná dramata.

Díky recenzním výtiskům, které se ke stovce čtenářům a do předních českých médií dostaly s dvouměsíčním předstihem máme i několik desítek nadšených recenzí českého překladu: „Autorka umí postavy napsat tak, že si myslíte, že to není fikce. Že opravdu někde v padesátých letech žila tahle Evelyn (i já měla pocit, že musím najít filmy, ve kterých hrála). Ten příběh je podán tak, jako byste s Evelyn seděli vy a vyprávěla vám svůj příběh plný úspěchů, dobrých i špatných rozhodnutích, o svých životních kapitolách rozdělených na 7 manželů. Je to příběh s přesahem. Je o ztrátách, o tom, co je v životě důležité, o tom, co jste ochotni udělat pro to, co chcete a pro toho, koho milujete. Řeší se tady spoustu důležitých témat, včetně LGBTQ problémů. A na konci mi to zlomilo srdce. Knihu můžu shrnout do několika slov, které ten příběh vystihnou: šokující, srdceryvné, odvážné, milující i smutné“.

Milovníci kvalitní světové literatury se mají opravdu nač těšit. Budou mít možnost odpoutat se na chvíli od běžných starostí a ponořit se do bujarého života hollywoodské hvězdy. Je plný večírků, pozlátka, luxusu, komplikovaných vztahů a silných emocí. Světový bestseller Sedm manželů Evelyn Hugo vyjde již 8. února.

O čem kniha je?

Evelyn Hugo, stárnoucí hollywoodská hvězda, která už roky žije v ústraní, se konečně rozhodne prozradit světu celou pravdu o svém nevšedním životě plném skandálů a odhalí zákulisí svých sedmi tajemných manželství.

Za autorku své biografie si zvolí nezkušenou novinářku Monique Grantovou. Proč právě ona? Proč nyní?

Když dorazí do hereččina luxusního bytu na Manhattanu, Evelyn jí začne vyprávět svůj životní příběh. Od svých začátků v Los Angeles v padesátých letech, přes pikantnosti jejích sedmi manželství, až k rozhodnutí opustit šoubyznys v osmdesátých letech. Evelynino vyprávění odhalí její nemilosrdnou ambicióznost, nečekaná přátelství i velkou zakázanou životní lásku.

Monique si postupně začíná k hollywoodské legendě vytvářet opravdové pouto. Když se však Evelynin příběh chýlí ke konci, začíná být jasné, že se jejich osudy a cesty nečekaně, ale tragicky protínají...

sedm manzelu evelyn obalka

O čem byl autorčina předchozí kniha Daisy Jones & The Six?

Daisy Jones vyrůstala na konci šedesátých let uprostřed L.A. v klubech na Sunset Strip, kde už jako dítě poznala alkohol a drogy. V náručí rockových hvězd sní o tom, že bude psát písně, které uslyší celý svět. Po její bezstarostné kráse a božskému hlasu muži šílí. A netrvá dlouho, než si jí všimne i producent Runner Records.

Skupina The Six v té době slaví úspěch na prvním turné. Hlavní hvězda, zpěvák Billy, však na své cestě za slávou klopýtá. Utápí se v závislosti, drtí ho tíha narůstající popularity i odpovědnosti, která ho bude čekat jako budoucího otce.

Ne náhodou se cesty Daisy Jones a skupiny The Six zkříží. Hlasy Daisy a Billyho tvoří něco úžasného. Něco, z čeho celá Amerika šílí. Jejich hudební splynutí se stává legendou. Jak ale takhle silné emoce mohou zvládnout, a jak ovlivní celou skupinu? To se dozvídáme po desetiletích, kdy má každý možnost vyprávět svůj příběh. Každý tam byl, každý má ale svou verzi toho, co se stalo.

Více informací: www.knihydobrovsky.cz


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.


Literatura

Kniha léta – Čekání na kocoura

cekani na kocoura klevisovaPříběhy o kočkách a jejich lidech - Slunce, vůně moře, deka či lehátko a dobrá kniha. Pro většinu z nás ideální představa, jak strávit letní den. Předkládáme vám tip na novou knihu ´Čekání na kocoura´, je...

Divadlo

Asanace neví, co chce svým divákům říct
ImageAsanace v pražském Divadle Na zábradlí je prvním jevištním ztvárněním jedné z her Václava Havla, kterého se autor nedožil. S inscenačním týmem ale i přes svůj vážný zdravotní stav spoluprac...

Film

Počítejte s Primou i na podzim!

prima logoTelevize Prima je v současné době jednou z nejsledovanějších tuzemských stanic. Úspěchy slaví nejen s vysokou sledovaností u svých relací, ale také v online médiích. Díky angažovanosti na poli hybridních médiích se jí totiž podařilo stát se lídrem v ...