Brighter Days mají nový videoklip Feel Your Acts

Brighter Days mají nový videoklip Feel Your Acts

Tisk

Brighter Days200Nový videoklip Feel Your Acts k písni z debutového alba Walk vydávají Brighter Days. Filmově – hudební dialog s depresí a vlastním neklidem rámcuje i snaha rozluštit, co stav způsobuje.

 

 

Pražská pětice Brighter days mísí na corových základech prvky post-rocku, math-rocku, midwest ema a dalších stylů zabalených do měkkého zvuku a citlivého projevu.

Videoklip písně Feel Your Acts je natočený na filmovou surovinu. Skrze postupy volně inspirovanými režisérem Jonasem Mekasem, přibližuje boje s vnitřní temnotou i jasný pocit, že bude lépe. Videoklip pracuje s pozitivem a negativem, záměrem bylo ukázat subjektivní pohled na světlé situace v hlavě, jenž se během stavů sklíčenosti zcela převrátí. Každý záběr na světlo je v negativu, vždyť i v jasných chvílích se v určitém úhlu pohledu skrývá tma.

„Feel Your Acts má ve spojení s klipem vytvářet jistý rozhovor s depresí. Navazuje na titulní píseň alba Walk a exponuje tak hlavní myšlenku celé desky. Tím je vyhledání zdroje nepříjemných myšlenek, jejich analýza a následné odstranění. Každá skladba se tedy ptá na to, jestli právě daná věc negativně ovlivňuje myšlení a otázku zároveň dál rozvíjí. Na konci desky pak dochází k hudební i textové katarzi a myšlenka se uzavírá,“ přibližuje koncept alba i pozadí písně kapela.

Brighter Days se na scéně pohybují od roku 2016, pravidelně koncertují v České republice i v zahraničí. Sestavu tvoří bubeník David Šenk, baskytarista Jan Vondráček, kytarista Josef Neudeker, kytarista a zpěvák Jonáš Gilík a zpěvák Dominik Neudeker.

Po vydání dvou EP Figures (2016) a Cupboard Love (2018) se tři roky věnovali práci na debutové desce Walk, která vyšla v loňském roce. Vznikala ve studiu Sound Rapids Damiána Kučery, ve studiu Resound Martina Havlena, mix a master obstaral hamburský zvukový inženýr Alex Adelhardt a Dimi Conidas z Frankfurtu nad Mohanem. V listopadu se Brighter Days objevili jako hosté v písni If You Wait Long Enough na novém albu Cold Cold Nights. Album Walk zvolil zine Klubovna deskou roku 2022, do TOP 10 nahrávek roku 2022 zařadil Walk pořad Reflektor na Radiu 1 i Proud na Rádiu R.

Brighter Days 1

Brighter Days vystoupí 11. února v Kasárnách Karlín spolu se Snackthief a Tomášem J. Holým. V letní sezóně míří na nový festival Muziq v Tachově, Ruinfest, desátý ročník polského Please Don’t Cry Festu či Save The Scene goes Bürgerfest v německém Waldsassenu. V přípravě je několik květnových koncertů s britskými Nature Trip a německé turné s norimberskými The Cake is a Lie, se kterými odjeli první část tour v listopadu 2022.

Zdroj foto: Bedřich Hádek

Více informací:

Multilink: https://biglink.to/brighterdays
https://www.facebook.com/BrighterDaysCZ
https://www.instagram.com/brighterdayscz
https://brighterdayscz.bandcamp.com/


 

PřihlášeníRoky od nobelistky Annie Ernaux jsou výjimečnou mnohogenerační zpovědí

Spisovatelka Annie Ernaux získala v roce 2022 Nobelovu cenu za literaturu za to – podle vyjádření švédské akademie – „s jakou odvahou a klinickou ostrostí odhaluje ve svých literárních textech odcizení a kolektivní omezení osobní paměti“. Právě tento motiv figuruje i v jejím starším díle zvaném Roky, které teď konečně po 15 letech vyšlo i v českém překladu.

Host

Já, smrt = zdařilá česká young adult

V nakladatelství Cosmopolis vyšla další kniha mladého autora Aleše Novotného, young adult thriller Já, smrt.

Cosmopolis

Banner

Hledat

Anketa

Červen, Mezinárodní den dětí, Světový den hudby. Co pro vás hudba znamená, vnímáte ji od dětství?
 

Fifty aneb Když je trojka životním snem

Představení Fifty Dejvického divadla bylo vrcholem čtvrtého dne zlínského divadelního festivalu Setkání Stretnutie, jehož cílem je upozornit na aktivní vztahy českých a slovenských divadel a divadelníků a ukázat výsledky jejich spolupráce.

Městské divadlo Zlín


Literatura

Největší dinosauří záhady

nejvetsi dinosauri zahady200V květnu měli zbystřit všichni fandové dinosaurů, neboť přední český pisatel o těchto tvorech, Vladimír Socha, vydal další knihu – Největší dinosauří záhady. Spolu s vydařenými ilustracemi Vladimíra Rimbaly nás p...

Divadlo

Zlínské divadlo součástí celosvětového unikátního projektu na podporu Běloruska

Urazeni200Městské divadlo Zlín se jako první v České republice zapojí do scénických čtení současné běloruské hry Uražení. Bělo/R/usko. Akce je součástí celosvětového projektu Insulted. Belarus(sia) Worldwide Readings. Jde o vyjádření podpory a sounáležitosti...

Film

Ranhojič v přestrojení

ranhojic perexVýpravnou historickou podívanou Ranhojič natočil německý režisér Philipp Stölzl podle stejnojmenného románu Noaha Gordona, známého též z českého překladu. Diváky zavádí do Ang...