Muž jménem Ove se mění, přichází Muž jménem Otto

Muž jménem Ove se mění, přichází Muž jménem Otto

Tisk

muz jmenem ove200V roce 2012 napsal švédský sloupkař, bloger a spisovatel Fredrik Backman svůj debut, který nazval Muž jménem Ove. Stvořil příběh zatrpklého bručouna rozhodnutého pro sebevraždu, jehož z letargie vytrhnou noví optimističtí sousedé a také jeden toulavý kocour.

 

Kniha se stala hitem a vyšla ve více než čtyřiceti jazycích po celém světě včetně perštiny, hebrejštiny nebo arabštiny. V Evropě má svoji jazykovou verzi snad každá země. V češtině Muže jménem Ove vydalo nakladatelství Host a prodalo se ho už přes 35 tisíc výtisků, na trhu je i audiokniha.

Je pochopitelné, že se takto úspěšná kniha dočkala i filmového zpracování — nejprve se v roce 2015 objevila v kinech švédská verze režiséra Hannese Holma (na ČSFD je hodnocena skvělými jednaosmdesáti procenty), práva na film pak koupil Tom Hanks, který si nakonec v režii Marca Forstera zahrál i hlavní roli. Jen musel svého hrdinu přejmenovat: z Oveho se stal Otto a příběh se odehrává ve Spojených státech.

Tam měl film premiéru 13. ledna 2023, do českých kin míří Muž jménem Otto 2. února 2023.

muz jmenem ove

Nakladatelství Host v souvislosti s premiérou vydá knihu znovu, tentokrát s filmovou obálkou, na pultech knihkupectví bude od 25. ledna 2023.

A není to jediný Backman, který u nich letos vyjde — román Vítězové, jenž završí Backmanovu trilogii Medvědín, plánují vydat letos na jaře. Završí tak desítku autorových titulů.

Více informací: https://www.hostbrno.cz/


 

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Literatura

Šaty z igelitu: variace na samotu, které vám padnou

altSoubor třinácti povídek Šaty z igelitu, jejichž společným leitmotivem je lidská osamělost a stesk v nejrůznějších variacích, je debutem studenta a žurnalisty Vratislava Maňáka. Píše o událostech zdánl...

Divadlo

Dárkové poukázky Letních shakespearovských slavností přináší nevšední zážitky, a ještě něco navíc

shakespeare 200Od 1. prosince jsou v síti Ticketmaster v prodeji Dárkové ePoukazy na Letní shakespearovské slavnosti 2022. Krásný vánoční dárek v podobě ePoukazu umožní příznivcům Slavností obdarovat své blízké, a kromě bohaté nabídky představení gar...

Film

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

sirotcinec 200Do českých kin vtáhl nový fantasy příspěvek: Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti. Tentokrát se neodehrává v nějaké smyšlené zemi, ale v našem reálném světě, na velšském ostrůvku - a pak v jeho minulostních podobách. Slečna Peregri...