Nylon Jail vydali těsně před koncem roku Disconnection

Nylon Jail vydali těsně před koncem roku Disconnection

Tisk

Disconnection200Druhý singl z připravované desky Nylon Jail nese název Disconnection. Svou cestu za albem započali Nylon Jail vydáním skladby a videa s titulem Man Like You. Své temné vize přetavené v magické indie rockové věštění nabídli Roman a Jiřin v předposlední den roku 2022.

 

 Zpěvák a autor textu Jiřin přiznává, že druhá skladba v nové éře kapely neoplývá přílišným optimismem. „Píseň DISCONNECTION je o tom, že jsme jako lidstvo odpojení od základních principů převážně ve vztahu k přírodě, že se naše životy odklánění (odpojují) od těchto důležitých věcí a v souvislosti s tím postupně ničíme svůj domov s názvem Země,“ sděluje Jiřin.

Skladba Disconnection, stejně jako celé album, vznikla pod dohledem Ondřeje Ježka ve Studiu JáMor. Nylon Jail si během deseti let existence vytvořil svůj sound, který je postaven na chrapláku zpěváka Jiřina a dominantní kytaře Romana Vičíka. I tentokrát indie rocková emotivní nálož představuje autorskou kvalitu této charismatické dvojice.

Kytarista Roman Vičík a zpěvák Jiří Jirák fungují jako Nylon Jail od roku 2012, kdy přidali první demo nahrávky na SoundCloud. Pak už následovalo vítězství v kategorii Objev roku na hudebních cenách Vinyla a úspěšné koncerty na většině českých hudebních festivalů. Olomoucká formace, která spojuje elektronickou hudbu, rock, indie i country – ale sama zdůrazňuje, že nespadá do hudebních škatulek se po dvouleté tvůrčí pauze v roce 2018 vrátila na pódia.


Diskografie:
Irreversible Changes (2018)
My Heart Soars Like a Hawk (2013)

disconnection1

Zdroj foto: Létoslav Chromek

Více informací: https://orcd.co/njdisco


 

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Literatura

Poznejte nakladatelství: Monika Elšíková se představuje

200 bubuNa českém knižním trhu se čtenáři setkávají s celou řadou nakladatelských značek. Některé z nich vám nyní přiblížíme v seriálu o českých nakladatelstvích - takto se nám představují, takto vidí své profily, takový je jejich záměr. Myslíme si, že vám...

Divadlo

Muzikál Edith a Marlene se v Národním divadle moravskoslezském dočká čtyřiačtyřicáté reprízy

edith a marlene perex1Jubilejní 44. reprízy se dočká v pondělí 28. prosince na jedné ze scén Národního divadla moravskoslezského Ostrava, konkrétně na jevišti Divadla Jiřího Myrona, komorní muzikál Edith a Marlene, jehož autorkou je maďar...

Film

Kniha o filmu Kuchař, zloděj, jeho žena a její milenec

kuchar perexNakladatelství Casablanca se ujala záslužného úkolu, jakým je vydávání knižních monografií o jednotlivých světově proslulých filmech. Tak se čtenáři mohli seznámit například s Metropolis, Občanem Kanem, Sedmou pečetí, Andrejem Rublevem, Matrixem ...