Vyhlášení literární soutěže. Již máme vítěznou pohádku!

Vyhlášení literární soutěže. Již máme vítěznou pohádku!

Tisk

pohadka pro deti (2)Máme pro vás výsledky naší literární soutěže! Porota složená z členů vedení redakce společně se spisovatelkou Lucií Hlavinkovou vybrala čtyři nejlepší pohádky. A které to jsou? 

Sešlo se nám přes sedmdesát krásných pohádek a pohádkových příběhů. Děkujeme všem soutěžícím za hojnou účast a jsme velmi poctěni. Absolutní vítěz však může být pouze jeden. A toho jsme znali takřka okamžitě. Skoro všichni členové poroty se na této vítězné pohádce jednoznačně shodli. Ale protože se nám líbilo pohádek více a výběr byl velmi, velmi, velmi obtížný, udělili jsme alespoň dvě třetí místa, i když v širším výběru jsme pohádek měli dvanáct. Pojďte se s námi podívat na výsledky!

1. Praštěný nápad kuny Elišky (autor Bohumil Matějovský)

2. Putování s Hvězdou (autorka Romana Rusmanová) 

3. Okno do zahrady (autorka Kateřina Mudroňová alias Kateřina Inachis) a Lišaj a loupežníci (autorka Ludmila Bakonyi Selingerová)

Všechny vítězné pohádky si již brzy budete moci přečíst společně s informacemi o soutěžících. Kromě toho pro vás připravíme krátký rozhovor s absolutním vítězem soutěže. A aby toho nebylo málo, těšit se můžete na navazující, tentokrát výtvarnou soutěž, která odstartuje 1. ledna 2023!

 pohadka pro deti


 

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Literatura

Máte doma malé zahradníky? Tato kniha je přesně pro ně

Moje prvni zahradka 200Nakladatelství Albatros Media vydalo knihu Martiny Drijverové Moje malá zahrádka, ve které zajímavé rady najdou malí i velcí.

 

...

Divadlo

Jak je důležité míti po ruce Charleyovu tetu

200divCharleyova teta se celosvětově řadí mezi nejhranější a nejoblíbenější komedie. Ze dne na den proslavila autora hry Brandona Thomase, jenž byl do té doby spíše průměrným až podprůměrným dramatikem. Na českém jevišti se hra objevila už v roce 1894, tedy je...

Film

Iron Sky nad námi

altPíše se rok 2018, od konce druhé světové války, kdy německá Třetí říše skončila v nedozírném spáleništi, uplynuly tři čtvrtiny století a nikdo netuší, že z odvrácené strany Měsíce chystají tam usazení nacisti odvetnou akci. Je zbytečné řešit, jak se tam dostali...