Vyhlášení literární soutěže. Již máme vítěznou pohádku!

Vyhlášení literární soutěže. Již máme vítěznou pohádku!

Tisk

pohadka pro deti (2)Máme pro vás výsledky naší literární soutěže! Porota složená z členů vedení redakce společně se spisovatelkou Lucií Hlavinkovou vybrala čtyři nejlepší pohádky. A které to jsou? 

Sešlo se nám přes sedmdesát krásných pohádek a pohádkových příběhů. Děkujeme všem soutěžícím za hojnou účast a jsme velmi poctěni. Absolutní vítěz však může být pouze jeden. A toho jsme znali takřka okamžitě. Skoro všichni členové poroty se na této vítězné pohádce jednoznačně shodli. Ale protože se nám líbilo pohádek více a výběr byl velmi, velmi, velmi obtížný, udělili jsme alespoň dvě třetí místa, i když v širším výběru jsme pohádek měli dvanáct. Pojďte se s námi podívat na výsledky!

1. Praštěný nápad kuny Elišky (autor Bohumil Matějovský)

2. Putování s Hvězdou (autorka Romana Rusmanová) 

3. Okno do zahrady (autorka Kateřina Mudroňová alias Kateřina Inachis) a Lišaj a loupežníci (autorka Ludmila Bakonyi Selingerová)

Všechny vítězné pohádky si již brzy budete moci přečíst společně s informacemi o soutěžících. Kromě toho pro vás připravíme krátký rozhovor s absolutním vítězem soutěže. A aby toho nebylo málo, těšit se můžete na navazující, tentokrát výtvarnou soutěž, která odstartuje 1. ledna 2023!

 pohadka pro deti


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.


Literatura

Vyhrát v loterii se někdy nevyplácí

jen moje stesti200Jen moje štěstí je název knihy od oblíbené britské spisovatelky Adele Parksové. Má podtitul Co když vyhrát znamená vše ztratit?

 

...

Divadlo

Společenstvo vlastníků ukazuje přehlídku typických Čechů

spolecenstvo vlastniku 200V rámci festivalu Setkání Stretnutie do Zlína přijelo také pražské Divadlo Vosto5 se svou hrou Společenstvo vlastníků. Letošní ročník se nesl v duchu biografií, ale také tématu „co dnes znamená být jiný“, což se v n...

Film

Masová média kolem nás i v nás


media200Již v druhém, přepracovaném vydání se ke čtenářům dostává kniha MASOVÁ MÉDIA. Jan Jirák a Barbara Köpplová ji pojali jako učebnici, kterou uspořádali do pěti přehledně rozčleněných kapitol, opatřených množstvím krátkých podkapitolek věnovaných ...