Veronika Vieweghová vypráví příběh jednoho manželství, které není růžové ani jednoduché

Veronika Vieweghová vypráví příběh jednoho manželství, které není růžové ani jednoduché

Tisk

pod maskou200Autorka a expertka na vztahy, Veronika Vieweghová (nyní Fey Křen), vydává v nakladatelství CPress Pod maskou stín. Po úspěšné autobiografické knize Být sama sebou se vrací k tématům okolo partnerství a řešení krizových situací nejen ve vztahu, ale také v nalezení cesty zpátky k sobě. Emotivním a neotřelým způsobem rozvádí myšlenky a úvahy o iluzích, které o sobě chováme, o manipulacích, o tom, co sami před sebou i světem skrýváme. Je vůbec možné vystoupit, odhodit masku, obnovit úctu ke svému já a žít skutečný a smysluplný život?

Téma vztahů, nevěry, manipulace a skrývání toho, co prožíváme, před okolím ve snaze o dosažení vlastní dokonalosti. Tak by se stručně dal shrnout nevšedně pojatý příběh ústřední dvojice nové knihy. Opravdu a do jaké míry je třeba pro zdravý vztah obětování se pro druhého? Vztah Tey a Tomáše, manželů a rodičů, se zmítá v krizi. Tea se utvrdila v tom, že perfektní bude jen tehdy, pokud zvládne všechny role: být skvělou manželkou, milenkou, matkou, dcerou, kamarádkou, sousedkou... Zrcadla, která si s Tomášem vzájemně nastavují, jim mohou ukázat, jací doopravdy jsou. A pak přijde čas, aby všechny masky spadly.

Hlavní hrdinka knihy Pod maskou stín zažívá stejně jako autorka situaci, která s ní otřese, ale také ji posune dál, pryč od vzorců, které nelze nazvat jinak než sebedestrukčními. Ověříme si, že na své nejistoty a těžkosti nemusí být nikdo sám. I když chodí s maskou na tváři už mnoho let a v obraze vlastního životního pozlátka je přesvědčen, že mu není pomoci, někde na něj někdo čeká. Jen se neobjeví dříve, než jsme připraveni masku sundat, než odmítneme být obětí, a přebereme za sebe plnou odpovědnost a posuneme se v centru vlastního zájmu na první místo.

pod maskou obalka

VERONIKA VIEWEGHOVÁ

Expertka na vztahy a spisovatelka. Založila a vedla mateřské centrum Putti a nyní působí jako terapeutka, mentorka a lektorka ženských témat. Po České a Slovenské republice vede workshopy zaměřené na partnerská, ženská a sebe-rozvojová témata, a semináře pro firmy o využití potenciálu ženského cyklu a žensko-mužského principu v byznysu. Jejím prvním manželem byl Michal Viewegh a nedávno se provdala za kouče a mentora Petra Jana Křena. IG @veronikafeykren, www.veronikafeykren.cz

Více informací: https://www.albatrosmedia.cz/tituly/81176232/pod-maskou-stin/


 

PřihlášeníKdo zabil Malého prince?

Autor policejních detektivek Michel Bussi se nechal inspirovat záhadnou smrtí Saint-Exupéryho a napsal napínavý příběh, který je hrou nejrůznějších náznaků a stop a zároveň je výjimečnou poctou Saint-Exupérymu a jeho malému hrdinovi.


JOTA

Dobrodružství mývala Gianlucy začínají na půdě malířské dílny mistra Leonarda da Vinciho

Fantasy plná napětí, záhad a humoru, odehrávající se v renesanční Itálii, se sice tváří jako četba pro děti a mládež, ale vůbec tomu tak nemusí být. Autor knihy Adam Folta totiž stvořil hrdinu – mývala Gianlucu, šibala, pohádkáře, dobrosrdečného naivku – který je sympatický jak svými kladnými vlastnostmi, tak svými nedokonalostmi.


65. pole
Banner

Hledat

Epocha nároků: Christopher Caldwell o soumraku demokracie

Epocha nároků s podtitulem Zákon o občanských právech a soumrak americké demokracie popisuje na příkladu Ameriky od šedesátých let do současnosti, jak se může dobře míněný zákon zvrhnout ve svůj protiklad. Dílo v překladu Aleše Valenty vychází v edici Agora, ve které nakladatelství Leda představuje nekonformní knihy zaměřené na politiku a společnost.


LEDA

Literatura

Nemastné neslané All inclusive


all inclusive 200Když si vzpomenu na dovolenou v Egyptě před několika lety a stravu v rámci programu all inclusive, celkem dobře by se dala přirovnat k pocitům z této knihy která – nudná a nedochucená, s příměsí strachu z toho, jestli to může ...

Divadlo

Rozpustilé jeptišky z východočeské autodílny

jeptisky perexVětšina katolíků a především nekatolíků má ve svém povědomí pevně zafixováno, že jeptišky jsou vzorem serióznosti a kvůli dodržování přísné řehole ani nemají šanci zažít nějakou legraci. Dramatik Dan Goggin stejně jako staré...

Film

Machete zabíjí zloduchy

machette perexFilm Machete zabíjí (2013) je brutální akční komedií, ve které hrají velké filmové hvězdy, dokonce i Mel Gibson. Přitom se příběh Mačety (Danny Trejo) zdá na první pohled jako z nízkorozpočtového béčkového filmu. Jenže oprav...