Brixtn vydávají psychedelický klip z polských lesů Skvrny od vína

Brixtn vydávají psychedelický klip z polských lesů Skvrny od vína

brixtn200Píseň je o nezávazném fyzickém sblížení a následném odloučení, které zanechá hezké vzpomínky, ale také dočasné prázdno. Tuhle náladu hudebně a produkčně podtrhuje minimalistický zvuk s nádechem psychedelie.

 

 

I když jde o poslední vydaný videoklip z desky Cizí byty, kterou trojice Brixtn vydala v roce 2021, jeho natáčení probíhalo už minulé léto v polské vesničce Koszarzyska. Tam se konalo filmařské soustředění pod vedením režiséra Barta Klimszy. „Protože jsme kámoši, pozval nás tam, jestli bychom jim na akci neudělali koncert s tím, že by byla možnost natočit tam klip, užít si supr akci a poznat nový lidi," vzpomínají Brixtn.

S námětem přišel kameraman MJ, který se soustředění také účastnil a v posledních letech se podílel na všech klipech kapely. „MJ měl kromě normální kamery půjčenou fotopast a 360° kameru a ve dne v noci jsme běhali po lesích a dělali různé divnoty. Nakonec je z toho alternativnější klip, než děláme normálně, ale za nás je to přesně to, co Skvrny od vína potřebovaly," uzavírají Brixtn.

Kapela už nějakou dobu pracuje na nové desce, kterou plánují pustit do světa příští rok. Mimo nahrávání mají v plánu koncertovat. „Letos na jaře jsme si odzkoušeli pár samostatných klubových koncertů s našima kámošema Trocha Klidu. Fungovalo to skvěle, takže bychom to rádi zopakovali teď na podzim ve větším měřítku." První vlaštovkou bude koncert 5. října v 15 Minut Music Clubu v Olomouci, kde Matěj se Štěpánem studují vysokou.

brixtn1

Více informací:

https://www.facebook.com/brixtnofficial
https://www.instagram.com/brixtn_official/
https://open.spotify.com/track/08NB2SOiUAiaz83o5u4lj6?si=48b1440a1ed3404b&;nd=1


 

PřihlášeníZa časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Literatura

Dědina věrně popisuje vesnický život

dedina 200Spisovatelka Petra Dvořáková vydala knihu Dědina obsahující velmi zajímavý příběh jedné současné vesnice. Těšte se na nářečí a zajímavé postavy i osudy!

 

...

Divadlo

Mariina volba. Dramatik Milan Uhde představil svou verzi biblického příběhu

Mariina volba foto perexVážený náš dramatik, kdysi zakázán režimem, pak vyzdvižen na politický piedestal, jenž s pochopením všech, kteří ho znají, opustil, aby se dál věnoval tomu, co umí a miluje. Dramatické tvorbě. Takového ho známe, tak...

Film

Yes man říká na všechno ano

yes man 200Romantická komedie Yes man (2008) pokračuje směrem, kterým se Jim Carrey vydal už kdysi dávno. Společně s krásnou Zooey Deschanel zažívá tentokrát trochu jiné dobrodružství. Učí se říkat „ano“ v...