Česko - švédský projekt Alf Carlsson/Jiří Kotača Quartet vydává nový singl Focused Voice

Česko - švédský projekt Alf Carlsson/Jiří Kotača Quartet vydává nový singl Focused Voice

Tisk

Alf Carlsson200Po třech letech od vydání debutového alba Journeys přichází mezinárodní Alf Carlsson/Jiří Kotača Quartet tvořený českým trumpetistou Jiřím Kotačou, švédským kytaristou Alfem Carlssonem a slovenskou rytmickou sekcí, tedy kontrabasistou Peterem Kormanem a bubeníkem Kristiánem Kurucem, s novou skladbou Focused Voice.

 

Ta je pro kvartet přelomem. Vzhledem ke geografické vzdálenosti členů kvartetu vznikal repertoár vždy oddělen, singl Focused Voice však vzešel ze společné session ve Stockholmu, finální podoba pak byla nahrána v brněnském Studiu Divadla na Orlí. Kapela se navíc pustila do živé elektroniky v podobě efektových pedálů a padů.

„K elektronické hudbě, potažmo efektovým pedálům, umožňujícím větší práci se zvukem a jeho ohýbáním, nás to táhlo delší dobu. Dlouhodobě je jedním ze stavebních kamenů naší muziky práce se širokou paletou zvuků, elektronika nám ji pomohla ještě rozšířit,“ říká Kotača.

Focused Voice navíc předznamenává práci na nové desce a také krátké turné.

„Trochu ještě doháníme koncerty, některé už několikrát posunuté, z předchozích dvou covidových let. Na tento rok chystáme několik bloků koncertů po České republice a Slovensku, poprvé se podíváme do Bulharska, kde budeme mít v létě několik vystoupení. Mimo to budeme v brzké době psát další muziku a zhruba v polovině roku vydávat další singl, který vznikl na poslední nahrávací session,“ dodává Kotača k letošním plánům.

Kotaču s Carlssonem spojilo studium v nizozemském Rotterdamu. Alf Carlsson/Jiří Kotača Quartet, doplněný o vynikající slovenské jazzmany Petera Kormana a Kristiána Kuruce, odehrál desítky koncertů na jazzových festivalech a v klubech ve Švédsku, Slovensku a České republice. V tvorbě se mísí vlivy lyrické skandinávské hudby a moderního jazzu se špetkou moravského a slovenského folkloru, což přináší unikátní zvuk, kladoucí důraz na pestrost, silné melodie a propojování odlišných hudebních tradic a kořenů.

Alf Carlsson patří mezi nejvyhledávanější a nejvšestrannější švédské hudebníky. Vystudoval prestižní Royal College of Music ve Stockholmu. Roku 2013 získal prestižní cenu Albin Hagström Scholarship pro mladé nadějné kytaristy v oblasti populární hudby. O rok později skládal hudbu pro Nobelovo muzeum ve Stockholmu při příležitosti předávání ceny držitelce Nobelovy ceny míru Malale Yousafzai. Odehrál desítky rockových, popových a zejména jazzových koncertů. V současnosti spolupracuje například se švédsko-francouzským kvartetem Les Enchantes, Jazzcats, Jessicou Curran nebo Julií Jonas.

Jiří Kotača je oceňovaný trumpetista a skladatel. Je kapelníkem big bandu Cotatcha Orchestra, nominovaného na Cenu Anděl a výherce České jazzové sklizně 2020. Má mezinárodní zkušenosti z hudebních univerzit v Rotterdamu a Barceloně, spolupracoval či spolupracuje s na Grammy nominovaným umělcem Iljou Reijngoudem, Mar Vilasecou nebo European Jazz Radio Orchestra.

Vydání singlu Focused Voice podpořila česká proexportní kancelář SoundCzech. Nejbližší koncerty Alf Carlsson/Jiří Kotača Quartet proběhnou 30. 3. v brněnském Music Labu, 1. 4. na festivalu Spectaculare v pražském Paláci Akropolis a 2. 4. v rámci slovenského festivalu Kubínská hudobná jeseň ve Vyšném Kubíně.

Alf Carlsson 1

Více informací:

songwhip.com/alfcarlssonjirikotacaquartet/focused-voice

www.facebook.com/alfcarlssonjirikotaca
www.instagram.com/alfcarlssonjirikotacaquartet/
alfcarlssonjirikotacaquartet.bandcamp.com/


 

PřihlášeníDokázali uniknout rozpojení. To ale neznamená, že mají vyhráno

Connor, Risa a Lev jsou teenageři, kterým se podařilo uniknout rozpojení, děsivé proceduře, která z nich měla udělat zdroje náhradních orgánů pro vyvolené. To, že díky náhodám dokázali přežít, ale neznamená, že je čeká šťastná a poklidná budoucnost, právě naopak. To nejtěžší mají teprve před sebou.


YOLI

Rozhovory, které jsou dveřmi k pochopení jinakosti

Kniha z pera Filipa Titlbacha, českého novináře, přibližuje skrze osobní rozhovory životy queer lidí žijících v českém prostoru. Filip Titlbach představil světu nejen soubor třinácti příběhů, ale hlavně soubor sedmnácti důležitých osobností, včetně jeho samotného. Skrze jejich odpovědi předkládá téma čtenářům hned z několika pohledů. O tématech queer komunity mluví zástupci z řad aktivistů, akademické obce a dokonce církve.


N media
Banner

Hledat

Nalaďte se na jaro plánováním vyvýšených záhonů nejen na balkoně

Vyvýšené záhony na balkoně je název poslední novinky, která vyšla v nakladatelství Kazda. Dozvíte se v ní jak na bohatou úrodu nejen na malém prostoru.Literatura

Jedinečný nápad, dokonalý systém, skvělé ilustrace – to je Krasohled české poezie pro děti 19. století

hrapky-drapky-odpadky 200Petr Šrámek představuje všem, kdo mají rádi poezii a rádi nahlížejí do minulosti, verše literátů 19. století. Některé dobře známe – však jsme se s jejich díly potýkali od základní školy –, o jiných j...

Divadlo

Městské divadlo v Mladé Boleslavi uvádí legendární hru bratří Mrštíků Rok na vsi

rok na vsi200V režii Zdeňka Bartoše a v dramatizaci Miroslava Krobota uvádí už od letošního prosince Městské divadlo v Mladé Boleslavi hru bratří Mrštíků Rok na vsi. V inscenační úpravě režiséra a Kristýny Čepkové se představení prakticky celý soubor. Kr...

Film

Matt Damon je pryč, přichází Renner a Bourneův odkaz

Bourneův odkazTrilogie sledující osudy Jasona Bourna si získala velký obdiv kritiků i diváků. Tajný agent se vynořil z moře se ztrátou paměti a postupně začal zjišťovat, čeho se účastnil a kým vlastně je. Jeho napínavou akční pouť ...