Terapie: V každé duši je místnost, do které je nebezpečné vstoupit
Kultura21.cz

Terapie: V každé duši je místnost, do které je nebezpečné vstoupit

terapie 200V nakladatelství Motto vychází dlouho očekávaná kniha Terapie od B. A. Paris, autorky bestsellerů Za zavřenými dveřmi a V pasti lží. V Terapii se spisovatelka vrací k tomu, v čem je nejlepší, a to k napínavému psychologickému thrilleru. Kniha získala ocenění Bestseller USA Today!

 

Když se Alice a Leo přestěhují do exkluzivního obytného komplexu, splní se jim celoživotní sen. Existuje však jeden temný důvod, proč luxusní rodinnou vilu v uzavřené komunitě mohli koupit tak výhodně – a tím je bývalá majitelka, psychoterapeutka Nina. Co se s ní přede dvěma lety stalo? A proč o tom nikdo ze sousedů nechce mluvit? Alicina zvědavost se změní v posedlost a ve zdánlivě dokonalém domě se začnou odehrávat nevysvětlitelné věci.

Spisovatelka píše psychologické thrillery s ženskými hrdinkami. Hlavní vliv na ni prý měla Agatha Christie. „Četla jsem její knihy od dvanácti let a nikdy jsem nedokázala uhodnout, kdo je vrah. Snažím se stejně napínat i svoje čtenáře. Taky mě ovlivnila Kate Atkinson a Lionel Shriver, protože mají ve svých knihách silné ženské hrdinky,“ přiznala B. A. Paris.

Největší rozdíl mezi Terapií a ostatními psychologickými thrillery je pode ní zcela jasný. „Odehrává se v uzavřeném obytném komplexu a soustředí se na vztahy mezi přáteli a sousedy. Ve středu děje není pár, jako v mých předchozích knihách,“ uvádí.

terapie obalka

„Napínavý román o uzavřené snobské londýnské komunitě, která je semeništěm tajemství a lží.“
– The Washington Post
„B.A. Paris ví, jak nezapomenutelným způsobem přinášet napětí. “
– Tarryn Fisher, autor bestselleru New York Times The Wrong Family
„To, že si B. A. Paris dokáže mistrně pohrát s psychologickou linkou příběhu, už čtenářům předvedla mnohokrát. V románu Terapie to však ukazuje ve své dosud nejlepší formě. Posilněte si nervy, natrénujte zatajování dechu a rozcvičte prsty na chvatné otáčení stránek, protože tuhle knihu rozečtenou neodložíte!“
– Lucie Zelinková, knižní influencerka (@luciezel)
Na webu Goodreads knihu označují jako nejočekávanější záhadu a thriller roku 2021.

B. A. Paris pochází z francouzsko-irské rodiny. Vyrůstala v Anglii, později se ale s rodinou přestěhovala do Francie, kde několik let pracovala v mezinárodní bance, poté se rekvalifikovala na učitelku a s manželem založila jazykovou školu. Nyní opět žijí v Anglii a mají spolu pět dcer. Její literární kariéru odstartoval psychologický thriller Za zavřenými dveřmi, který se stal světovým i českým bestsellerem. Následovaly další úspěšné tituly V pasti lží, Přiveď mě zpátky a Dilema.

terapie autorka

Zdroj foto: Albatros Media

Více informací: https://www.albatrosmedia.cz/tituly/73517603/terapie/


 

PřihlášeníBílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Literatura

Komiks nejen o rovnátkách stojí za pozornost

usmev komiks 200Posledních několik týdnů jsem se stala častým návštěvníkem své skvělé zubařky. Během hodin se strnulým držením hlavy a doširoka otevřenou pusou jsem měla dost času přemýšlet nejen o zubech a o úsměvu, podobně jako hrdinka komi...

Divadlo

Unikátní akce: Festival Tanec Ostrava

festival tanec ostravaLetos se již po 12. uskuteční jediná přehlídka soudobého tance, fyzického a pohybového divadla v Ostravě. Unikátní akce zve příznivce ladného i nekonvenčního umění, kde schopnost ‚čtení mezi řádky‘ je více než vítanou. O čem, že j...

Film

„A čo je víťazstvo pre mačku na rozpálenej plechovej streche?...“

kocka na rozpalene plechove strese200„...aby sa na nej udržala čo najdlhšie...“ hovorí Maggie (Elizabeth Taylor) svojmu manželovi Brickovi (Paul Newman) po ďalšej zosérie hádiek, ktoré prekonávajú. Maggie sa cíti ublížená, o...