Iggy Mayerov vydávají singl o tinnitu s názvem Stuck with U
Kultura21.cz

Iggy Mayerov vydávají singl o tinnitu s názvem Stuck with U

stuck with u 200Pražská indie-popová kapela Iggy Mayerov vydává v pořadí druhý singl k chystanému debutovému albu, které ponese název Millenial Cliché a vyjde letos. Oproti předchozímu singlu Glastonbury, kde dominovaly hlavně synťáky, se v singlu Stuck with U dává mnohem větší prostor kytarám. Oba singly tak prozrazují, že album bude plné kontrastů a překvapení.


„Slyším, jak mi v noci šeptáš do ucha“

„Je to takovej kámoš, kterýho nikdo nezval, bez zaklepání k vám vtrhne, uvelebí se vám na gauči – a už od vás nikdy neodejde,“ tak své začátky s tinnitem, neboli pískáním v uších, se smíchem popisuje zpěvačka Tereza. Text Stuck with U s jistou dávkou sarkasmu a nadhledu líčí pocity spojené právě s tinnitem a nejen s ním. Jak sama Tereza říká, tinnitus se u ní projevil vlivem stresu společně s úzkostí a depresí, což se odráží v textech na celém chystaném albu. „I teď jsou dny, kdy mi moc do smíchu není, ale těch je už jen minimum. Naučila jsem se se všemi těmito pocity lépe pracovat a tinnitus beru opravdu jako kamaráda, který mi dost napovídá, kdy bych měla zvolnit, a kterým situacím se vyhnout. Navíc ho většinu času nevnímám. Na začátku pro mě jenom slovo tinnitus bylo jako Voldemort – teď už se ho ale naštěstí nebojím vyslovit ani o něm mluvit,“ uzavírá Tereza.

Na klipu kapela spolupracovala opět s režisérem Bohdanem Zajčenkem. „Oproti klipu ke Glastonbury, kde jsme vsadili na příběhovou linku, jsme Stuck with U chtěli pojmout minimalisticky a hlavně si celé natáčení užít bez stresů a velkých příprav. Klip vznikl v prostorách naší zkušebny a byla to fakt zábava,“ popisuje natáčení kytarista Michal.

Nahrávka vychází na labelu Dayspeed Music a produkoval ji Daniel Šubrt ze studia Megahit Lair, který se podílel i na předchozích singlech a má na starost produkci celé desky. O stem mastering se postaral Risto Sokolovski z Barrandov Sound a o finální master Michael Fossenkemper ze studia TurtleTone NYC oceněný dvěma cenami Grammy za mastering.

Stuck with u

Zdroj foto: Bohdan Zajčenko

Více informací:

Link na stream singlu:
https://bfan.link/iggy-mayerov-stuck-with-u

www.iggymayerov.com

iggymayerov.bandcamp.com


 

PřihlášeníBílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Literatura

Panenka

panenka 200Příběh tří kamarádů Poppy, Zacha a Alice vtáhne čtenáře do děje tak rychle, že si toho nestihne ani všimnout. Najednou není schopen přestat číst a knihu odložit. Čte ji se zatajeným dechem od začátku až do konce, bez přestávky. Jistě jste již někdy...

Divadlo

Kam vlastně patří Mauglí? Dojemný příběh v Divadle Kalich.

maugliNedělní odpoledne jsem strávila se synem vskutku nevšedně. Zlákal nás muzikál Mauglí, který ve svém repertoáru nabízí Divadlo Kalich v Jungmannově ulici, v Praze 1. Na odpolední představení chodí převážná většina dětských ...

Film

Pařba na třetí je pořádný odvaz plný dokonalého vtipu a pohotovosti

hangover 3 200Třetí pokračování úspěšné trilogie Hangover (Pařba na Třetí) dopadlo nad všechna očekávání. Patřím mezi ty, kterým se pod ruce dostala nejdříve druhá část série, Pařba v Bangkoku. Následně,...