LAKESIDE X vydávají singl “RISING” s videem z Berlína a oznamují název nového alba “LOVE DISAPPEARS”
Kultura21.cz

LAKESIDE X vydávají singl “RISING” s videem z Berlína a oznamují název nového alba “LOVE DISAPPEARS”

lakesidex200Pražská synthpopová formace LAKESIDE X se v prosinci svým příznivcům připomněla vy-dáním skladby “Fire in the Sky”, prvního singlu po 11 letech, které uplynuly od vydání jejich poslední studiové desky. Nyní kapela představuje další singl z připravovaného alba natočený ve spolupráci s renomovaným německým producentem Danielem Myerem (Haujobb, Lieb-knecht, Covenant, Architect). 

 

Kapela aktuálně intenzivně pracuje na dokončení nové desky a na zafinancování finálních prací spustila crowdfundingovou kampaň na serveru Hithit.

Novým singlem je skladba “RISING”, která přichází tentokrát v rychlejším tempu, s refrénem, který se vám vypálí do paměti a s videem, které trojice Janne Marvannen, Robert Broj a Igor Dvorský natočila v ulicích Berlína. “Tohle je úplně první skladba, kterou nám Janne poslal jako demo a je to taky první skladba, na které jsme začali pracovat s Danielem Myerem. Od začátku jsem věděl, že tohle je singl”, říká klávesista Robert Broj.

Toulal jsem se ulicemi Berlína, na uších sluchátka a v nich hudbu Nicka Cavea, Davida Bowieho, U2, Depeche Mode - všech těch velikánů, kteří v Berlíně natočili své zásadní desky - a psal jsem si útržky myšlenek, které se měly stát budoucími texty písní. Někde tam, uprostřed studených nocí listopadu 2019, nedlouho předtím, než nás měly okolnosti zavřít na dlouho doma, jsem se rozhodl začít pracovat na nových věcech pro Lakeside X, na nových písních o cestě, o mizení z tohoto světa, o pádech a o vstávání z popela a nové naději. Chtěl jsem, abychom natočili video právě v Berlíně, a symbolicky tak poslali pozdrav všem těm, kteří tou cestou šli před námi a kterým vděčíme za hodně,”popisuje Janne Marvannen.

Společně se singlem také kapela odtajnila název nového alba - “Love Disappears”. Je to pro kapelu ideální příležitost, protože název vychází přímo z textu nového singlu. Ačkoli práce na nové desce není zdaleka u konce a na její podporu kapela spustila crowdfundingovou kampaň se spoustou zajímavých odměn, včetně nikdy nevydaného materiálu, artworku nebo dokonce doživotní vstupenku na koncerty, vypadá to, že Lakeside X drží koncept alba pevně v ruce.

lakesidex 1

“Tentokrát jsme se vydali hodně elektronickou cestou, a singl Rising je pro nás vlajkovou lodí alba. Tohle jsou Lakeside X v roce 2022. Je to příběh, který může být ryze osobní, ale také to je příběh kapely, která vstává z popela, a je silnější, než kdykoli předtím. Video k singlu má také, kromě spousty pop-kulturních odkazů na naše slavné kolegy, i zvláštní rovinu prolínání minulosti s přítom-ností. Jsme kapela, která pochází ze země bývalého východního bloku, pamatujeme Zeď, studenou válku, agenty státní bezpečnosti a atmosféru strachu, která v našich zemích panovala. Rozdělený Berlín byl symbolem té doby a toho všeho. Současně to bylo i v té době město, kde Bowie, Cave, DM vytvořili tak zásadní věci. Tohle všechno jsme zkusili ve videu zachytit, a pro nás je a bude vždycky Berlín město, které vstalo z popela a je nekonečnou inspirací pro všechny”, říká Janne Ma-rvannen.

Nově vydaný singl obsahuje i remix od anglického skladatele, producenta a zpěváka v synthpopo-vém žánru v současné době nejžádanější skupiny Mesh Marka Hockingse, který pod svou sólovou značkou Blackcarburning představil song v zajímavém provedení kombinujícím vokální syntezátory a symfonické zvuky. Kolekci doplňuje “B-strana” s názvem “Destiny”, která může vzdáleně při-pomínat, co by se stalo, kdyby Beatles z éry alba Revolver zavítali do Los Angeles roku 2019 a po-tkali se s Blade Runnerem pronásledujícím replikanty.

Singl Rising vyšel v distribuci platformy Musicraft 25. února 2022 na všech hlavních hudebních službách: https://musicraft.ffm.to/avx09bk.bio

 lakesidex cover

Zdroj foto: černobílé fotky kapely: Karolína Faltysová, obal singlu a video: Igor Dvorský

Více informací:

www.lakesidex.com
https://www.facebook.com/LakesideX
https://www.instagram.com/lakesidex_theband_official/
https://danielmyer.bandcamp.com
http://www.releasemagazine.net/daniel-myer-architect-of-sound/
https://www.musicraft.eu


 

PřihlášeníBílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Literatura

Živé historky ze starého světa

jerome klapka perexKdyž se řekne Jerome Klapka Jerome, vybaví se vám nejspíš Tři muži ve člunu. Ty zná přece každý! V nedávno vydané knize s předlouhým názvem O psech, zlodějích, strážníkovi i jiná vyprávění najdete drobnější a méně známé prózy ...

Divadlo

Zamilovaný Shakespeare je působivý a plný nápadů

zamilovany shakespeare 200Už v minulé sezóně se zlínské divadlo pustilo do jevištní adaptace známého a oceňovaného filmu Zamilovaný Shakespeare. Jedná se o romanci, kde září Joseph Fiennes a Gwyneth Paltrow, kterou mají na starosti scenáristé...

Film

Návrat Mary Poppins

poppins perexŽivot v Londýně ve 30. létech není snadný – a nejen kvůli hospodářské krizi. Michal (Ben Whishaw) a Jana (Emily Mortimer), děti známé z původního filmu o kouzelné pěstounce Mary Poppins, už dospěli. Michael pořád žije se s...