Jan Bendig oslovuje další publikum spoluprací s Kapitánem Demem, chystá velkolepý koncert ve Fóru Karlín

Jan Bendig oslovuje další publikum spoluprací s Kapitánem Demem, chystá velkolepý koncert ve Fóru Karlín

bendig 200Hned zkraje roku udělal zpěvák Honza Bendig další z kroků mimo svou běžnou fanouškovskou základku. Pro některé překvapivě zahostoval v novém songu Čardáš Kapitána Dema spolu s kolegou a kamarádem Zdeňkem Godlou.

 

 

Singl s nakažlivým rytmem čardáše s notnou dávkou nadsázky poprvé představili jako live performance na Českém Slavíkovi v listopadu loňského roku, kde si Honza Bendig stihl ještě zazpívat v poctě Karlu Gottovi.

K písni Čardáš vznikl aktuálně také videoklip plný šílených kouzelnických kousků a vizuálních efektů, který brzy atakoval přední příčky Trendů a naplnil TikTok tanečními videi. Někteří song dokonce označují za novou romskou hymnu.

Spojení dvou výrazných umělců, jakými jsou Jiří Burian aka Kapitán Demo a Honza Bendig, může být pro mnohé nečekané, ale oba vycházejí z podobných základů. Stejně jako Honza rozvíjí svůj tvůrčí „vesmír“ na YouTubovém kanálu ROMFLIX, který plní telenovelami i komediálními seriály z vlastní produkce, tak humor a nadsázka Kapitána Dema nezůstává v ničem stranou. Společná píseň aspiruje na nejvtipnější song začátku roku 2022.

Na letošek Honza chystá další autorské písně a na programu bude i jedna velmi překvapivá spolupráce. V neposlední řadě se zpěvák plánuje svůj první velký koncert ve Fóru Karlín. Fanoušci se mohou těšit na celou řadu hvězdných hostů, tanečníky a show s výpravou, která si nezadá se zahraničními koncerty.

bendig


 
Banner

PřihlášeníSny se mi plní, říká Taťána Kročková, autorka knihy Tajemství snů a jak ho rozluštit

Zatímco její první kniha se jmenuje Tajemství snů a jak ho rozluštit, která vyšla v minulých dnech, její další připravovanou publikací by měl být tentokrát - román. To o sobě v následujícím rozhovoru prozradila Taťána Kročková, zástupkyně šéfredaktorky serveru Kultura 21. Celé povídání se ale netočí jen kolem nové knihy o snech, ale také o kultuře jako takové, o zálibách, vášních či o tom, jak moc jí vyhovuje vesnický způsob života.

Písně Hany Zagorové jsou říší bez hranic

Bohatý průřez nabízí kolekce písní Hany Zagorové z let 1968 až 2020. Skladby jsou řazeny chronologicky podle let a na šesti cédéčcích je jich sto dvacet. Vedle notoricky známých hitů tam lze najít i vyložené perličky.
Supraphon

Rozhovor

Herci lákají na novou muzikálovou komedii Adam a Eva

muzikal adamaeva perexDivadlo Broadway Praha připravuje muzikálovou komedii ADAM A EVA, na jejímž vzniku se podílí řada zkušených tvůrců, například scenárista a režisér Zdeněk Zelenka, autorka libre...

Hledat

Příhody telátka potěší malé poplety i rodiče

Ve vydavatelství Radioservis vyšla audiokniha Příhody telátka poplety určená pro malé děti, ale určitě pobaví a potěší i dospělé.
Radiotéka

Literatura

Jedinečný komiksový román

altS Jasonem Lutesem v románu Berlín – Město kamene navštívíme Německo roku 1928. Období, kdy Výmarská republika se zmítá v problémech, její ekonomika pokulhává, vláda porušuje podmínky příměří (vyzbrojování = peníze), nacistická st...

Divadlo

Jak se francouzská revoluce proměnila v povyk

1789 200Národní divadlo v Praze si umanulo, že bude uvádět experimentální hry - a vylézají z toho příšernosti. Čekání na Godota se změnilo v pitvořivou roztlemenost, ze slavného experimentálního počinu Ariane Mnouchkinové 1789 aneb Dokonalé štěstí režisér Vl...

Film

Kino IMAX zažije Hněv Titánů jako první

První, kdo okusí Hněv Titánů na vlastní kůži, budou diváci exklusivní půlnoční projekce v kině IMAX v Praze na Flóře. Speciální předpremiérové promítání filmu pro veřejnost začne ve velkoformátovém kině IMAX 29. března v 00:01 hodin, tedy jednu ...