Jan Bendig oslovuje další publikum spoluprací s Kapitánem Demem, chystá velkolepý koncert ve Fóru Karlín

Jan Bendig oslovuje další publikum spoluprací s Kapitánem Demem, chystá velkolepý koncert ve Fóru Karlín

bendig 200Hned zkraje roku udělal zpěvák Honza Bendig další z kroků mimo svou běžnou fanouškovskou základku. Pro některé překvapivě zahostoval v novém songu Čardáš Kapitána Dema spolu s kolegou a kamarádem Zdeňkem Godlou.

 

 

Singl s nakažlivým rytmem čardáše s notnou dávkou nadsázky poprvé představili jako live performance na Českém Slavíkovi v listopadu loňského roku, kde si Honza Bendig stihl ještě zazpívat v poctě Karlu Gottovi.

K písni Čardáš vznikl aktuálně také videoklip plný šílených kouzelnických kousků a vizuálních efektů, který brzy atakoval přední příčky Trendů a naplnil TikTok tanečními videi. Někteří song dokonce označují za novou romskou hymnu.

Spojení dvou výrazných umělců, jakými jsou Jiří Burian aka Kapitán Demo a Honza Bendig, může být pro mnohé nečekané, ale oba vycházejí z podobných základů. Stejně jako Honza rozvíjí svůj tvůrčí „vesmír“ na YouTubovém kanálu ROMFLIX, který plní telenovelami i komediálními seriály z vlastní produkce, tak humor a nadsázka Kapitána Dema nezůstává v ničem stranou. Společná píseň aspiruje na nejvtipnější song začátku roku 2022.

Na letošek Honza chystá další autorské písně a na programu bude i jedna velmi překvapivá spolupráce. V neposlední řadě se zpěvák plánuje svůj první velký koncert ve Fóru Karlín. Fanoušci se mohou těšit na celou řadu hvězdných hostů, tanečníky a show s výpravou, která si nezadá se zahraničními koncerty.

bendig


 

PřihlášeníZvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Literatura

Mluvící podivné zvíře nejmoudřejším rádcem

bertikacmuchadlo perexPetra Soukupová je autorkou knih pro dospělé čtenáře. Tak tohle tvrzení už neplatí. Letos na podzim vydala svou první (a snad ne poslední) knížku určenou dětem. Bertík a čmuchadlo je příběhe...

Divadlo

RockOpera Praha chystá výběrový vinyl, DVD s Vymítačem a láká na nový podzimní program

RockOpera 200RockOpera Praha rozhodně nezahálí a chystá pro své fanoušky několik novinek. Dokončila své první kompilační album Best Of RockOpera Praha I, které vyjde jako klasické CD i ve formě vinylu. Dále připravila speciální DVD se záznamem hororového...

Film

Kultura se v jakýchokoli totalitních poměrech stává jejich hlasnou troubou

200fJako pětidílná je zamýšlená sada sborníků souhrnně nazvaných Kultura a totalita. Každý díl se bude věnovat některému z důležitých aspektů, které s tímto tématem úzce souvisejí. Vedle náčrtu každodennosti, jejíž průzkum zajisté vyžaduje časový odstup, jsou to ...