Malé potvůrky upajdy se chtějí dostat pod vánoční stromečky
Kultura21.cz

Malé potvůrky upajdy se chtějí dostat pod vánoční stromečky

Pohadka-o-upajdach perexKnižní novinka, která se právě objevila na předvánočním knižním trhu, vychází pod názvem Pohádka o upajdách. Je to pohádka a zároveň příběh, který hravým jazykem rozvíjí dětskou fantazii a tříbí smysl pro češtinu, na což se poslední dobou u dětí často zapomíná.

 

Není divu, že v případě upajd to neplatí. Jejich maminkou je Marcela Šedivá, která na základní škole už roky učí český jazyk a výtvarnou výchovu ‒ a sama také svoji knížku ilustrovala. Pohádka o upajdách je její prvotinou. Je to příběh, který ‒ jak potvrdili čtenáři z řad rodičů, kteří dostali první výtisky ještě před oficiálním vydáním ‒ se dobře čte před spaním, aniž by děti usnuly dřív, než je to žádoucí.

Pohadka-o-upajdach 1

Ryze česká knížka by se ráda stala jedním z tipů pro Ježíška na letošní dárek pod stromeček. K dostání je ve všech knihkupectvích nebo s 20% slevou za 239 korun v e-shopu nakladatelství Vašut.

Pohadka-o-upajdach

Marcela Šedivá: Pohádka o upajdách
Že jste ještě neslyšeli o upajdách? Kdo to vlastně jsou ty upajdy? Jsou to takové malé potvůrky, mrštné a rychlé třeba jako veverky a velké jako... třeba jako skřítkové. Ale skřítkové to nejsou, kdepak, a strašidla také ne, i když se někdy dokáží strašidelně tvářit. Ve skutečnosti si rády hrají, vozí se na tobogánu a plavou v řece, v jejímž břehu mají svoje nory. A taky mají moc rády svůj rododendron, na kterém se jim zdají krásné sny. Jsou velmi zvídavé a statečné, a tak, když jednu z nich vyšplouchne z nory velká voda, neváhají a vyrazí ji hledat. A o tom, co všechno na svojí velké výpravě najdou, je náš příběh.
vázaná., 167×235 mm, 144 str., ISBN 978-80-7541-318-5, doporučená cena 299 Kč

https://www.vasut.cz/ 
::


 

PřihlášeníPyrografie aneb antistresové tvoření pro milovníky dřeva

V nakladatelství Grada vyšla kniha Vypalování do dřeva aneb Pyrografie pro každého, která potěší každého kreativně založeného milovníka dřeva.
Grada

Třešně v rumu jsem zhltla jako malinu

V nakladatelství Cosmopolis vyšla kniha novinářce Michaele Janečkové s názvem Třešně v rumu, která pojednává o její cestě na Kubu.
Cosmopolis (Grada)

Hledat

Anketa

Pomalu nastává čas dovolených. Kde byste tu svou nejraději strávili?
 

O čmelácích vážně i nevážně

V nakladatelství Kazda vydali další knihu přírodovědce Dava Goulsona. Po Divočině v zahradě přichází Návrat čmeláků.
Kazda

Literatura

Záhada jménem Muž v černém

muz v cernem 200V květnu vydalo nakladatelství XYZ knihu renomovaného kanadského autora Sylvaina Renarda s názvem Muž v černém. Doufám, že se necháte nalákat na příjemný čistokrevný román nejen pro ženy.

...

Divadlo

Komedie s Drábkem

drabek perexPřiznám se, že jsem si své dojmy z premiéry hry Jedenácté přikázání aneb Mucholapka nechala pořádně uležet. Ne snad, že bych byla tak líná anebo vytížená, ale ona je to s tím režisérem Drábkem prostě těžká práce. Je totiž jiný a ...

Film

Natáčí se nový film Superžena

superzena perexTvůrci komedie Casting na lásku začali loňský rok s natáčením nového celovečerního filmu s názvem Superžena. Vizuálně netradičně pojatý snímek ze současnosti, který naráží na téma hledání postavení moderní ženy, slibuje atraktivní podíva...