Michal Prokop v Lucerně i u vás doma
Kultura21.cz

Michal Prokop v Lucerně i u vás doma

michal prokop perexI přes stávající opatření, vyhlášená v souvislosti s covidovou pandemií, se Michal Prokop rozhodl svůj již avizovaný tradiční Vánoční koncert uspořádat. Současné omezení stanovuje maximální počet návštěvníků na tisíc osob. Fanoušci, na které se vstupenka nedostane, dostanou možnost být u toho alespoň na dálku. 21. prosince budou moci sledovat přímý přenos z dějiště koncertu ve Velkém sále pražské Lucerny přímo v pohodlí svých domovů nebo dokonce v zahraničí.

Je to takový vánoční dárek od nás pro všechny příznivce kvalitní živé hudby,“ říká za pořadatele koncertu David Gaydečka. Vstupenky na živý přenos jsou k zakoupení přímo na stránce streamu www.michalprokop.online a v síti Ticketportal.

michal prokop

Foto: Jaroslav Noska

Vánoční koncert Michala Prokopa se koná po roční pauze vynucené loňským tvrdým lockdownem. Organizátoři věří, že třígenerační publikum Michala Prokopa uvítá jak možnost vidět tuto stále aktivní legendu české rockové hudby naživo, tak také prostřednictvím online přenosu, který bude vysílán v nejlepší možné kvalitě. Na jeho zajištění se podílí stejný tým jako na loňském televizním koncertu Národ sobě – kultura tobě, přenášeném naživo z pražského Národního divadla.

Na Vánočním koncertě zazní jak všechny klasické hity Michala Prokopa, tak novinky z nového, letošního alba Mohlo by to bejt nebe... Ty má zpěvák s omlazenou sestavou kapely Framus Five důkladně obehrané vystoupeními na letních festivalech i na podzimním turné, na němž bylo nové album křtěno. Za vynikající prodej alba právě na pódiu velkého sálu Lucerny obdrží Michal Prokop od zástupců vydavatelství Zlatou desku Supraphonu.

Stalo se již tradicí Vánočních koncertů Michala Prokopa, že součástí programu jsou také vystoupení zajímavých hostů, se kterými si protagonista rád zazpívá. Letos se na pódiu Lucerny objeví veterán naší scény a frontman nejstarší stále aktivní české rockové kapely, Petr Janda, který byl v polovině šedesátých let, ještě než se Michal začal plně věnovat soulovému zpěvu, a pomýšlel na dráhu rockového kytaristy, jeho hlavním vzorem. „Po více než padesáti letech budu mít šanci si zazpívat s mým někdejším guru. Těším se na to,“ říká Michal Prokop.

Druhým hostem budou naopak představitelé té nejčerstvější krve naší hudební scény, česko-slovenské trio Colorful People. Nadžánrovou kapelu tvoří vystudovaní hudebníci, kteří Michala Prokopa zaujali na letošním ročníku festivalu Krásný ztráty Live, jejichž je hudebním garantem. „Bylo to pro mě úplné zjevení. Naprosto nečekané. Celý jejich blok jsem strávil v portále, seděl tam na nějaké bedně a sledoval ten úžasný vodopád skvělých výkonů těch tří mladých lidí. Přímo tam, na jevišti, jsem Colorful People pozval jako hosty na náš Vánoční koncert,“ vzpomíná Michal Prokop.

Pro Michala Prokopa je letošní Vánoční koncert unikátní mimo jiné v tom, že se jeho prostřednictvím vrátí na pódium staroslavné Lucerny, která byla vždy Mekkou českých umělců. I on v ní před lety začínal, poprvé zde zpíval v roce 1967 na 1. Československém beatovém festivalu, kdy zde získal titul Nejlepšího zpěváka.

Velkolepý živý přenos je připravován ve spolupráci se společností CyberCor a produkcí Livesignal TV na portálu www.michalprokop.online. V pražské Lucerně se bude vysílat na několik kamer s televizním přenosovým vozem. Diváci si tak vychutnají skvělé záběry s profesionálním zvukem a tím budou mít pocit, jako by si celý koncert užívali přímo v sále. Přidanou hodnotou pro každého diváka bude, že u obrazovky svého televizoru, mobilu, tabletu nebo počítače bude sedět v první řadě, protože bude mít k dispozici exkluzivní záběry.


 

PřihlášeníPyrografie aneb antistresové tvoření pro milovníky dřeva

V nakladatelství Grada vyšla kniha Vypalování do dřeva aneb Pyrografie pro každého, která potěší každého kreativně založeného milovníka dřeva.
Grada

Třešně v rumu jsem zhltla jako malinu

V nakladatelství Cosmopolis vyšla kniha novinářce Michaele Janečkové s názvem Třešně v rumu, která pojednává o její cestě na Kubu.
Cosmopolis (Grada)

Hledat

Anketa

Pomalu nastává čas dovolených. Kde byste tu svou nejraději strávili?
 

O čmelácích vážně i nevážně

V nakladatelství Kazda vydali další knihu přírodovědce Dava Goulsona. Po Divočině v zahradě přichází Návrat čmeláků.
Kazda

Literatura

James Altucher: Zvolte sebe!

Zvol sebe perexDobrá, přehlédněte hned zkraje na knize poznámku „Vydělejte miliony“, protože vás může demotivovat. Málokomu se to podaří a byla by škoda, kdybyste tuto knihu odložili s tím, že to bude zase snůška žvástů na téma rychlého zbohatnutí. Kd...

Divadlo

Rodinné taneční divadlo Letem světem se uskuteční 20. března v 17:00 v Divadle na Vinohradech

letem svetem 200Již třetí celovečerní titul uměleckého souboru Baby Balet Praha s názvem „Letem světem“ přinese v Divadle na Vinohradech (nejen) dětskému divákovi cestovatelský zážitek.

...

Film

Režisérka Ivanna Benešová s novým dokumentem procestuje svět!

benesova perexO autorce známého fiktivního dokumentu Zneužívaný nebylo v posledních měsících vůbec slyšet. Důvod byl však více než jednoduchý – pobyt v Austrálii. Vedle studia v „zemi klokanů“ asistovala n...