Euromedia Group nabízí knihu o otužování, vlcích i Vánocích
Kultura21.cz

Euromedia Group nabízí knihu o otužování, vlcích i Vánocích

euromedia group 200Nakladatelství Euromedia Group opět přináší zásobu zajímavých knih, přesvědčte se sami.Novinka od bestsellerové autorky New York Times

Den před odjezdem z L. A. se mladá žena Fallon seznamuje se začínajícím spisovatelem Benem. Jejich neovladatelná přitažlivost vede k tomu, že Fallonin poslední den ve městě stráví společně. Pro Bena je Fallonin život přesně tou inspirací, kterou pro své psaní hledal. Rozhodnou se proto zůstat v kontaktu.
Vedou sice oddělené životy a prožívají vlastní vztahy, každý rok v ten samý den se však setkávají. Po nějakou dobu to funguje, až si jednoho dne Fallon není jistá, jestli jí Ben říká pravdu, nebo si jen realitu vymýšlí, aby dosáhl své dokonalé zápletky. Zažijí jedinečnou love story, nebo oba skončí se zlomeným srdcem...?

Novinka od autorky bestsellerů Pravda, nebo lež, Bez naděje, Odvrácená tvář lásky a dalších.

Colleen Hoover (*1979) je bestsellerovou autorkou New York Times, jejíž romantické příběhy se u čtenářů těší obrovskému ohlasu. V češtině autorce doposud vyšly knihy Bez naděje a Ztracená naděje, které jsou součástí úspěšné volné série HOPELESS, dále pak román Život jedna báseň ze série SLAMMED a sedm samostatných románů, mezi které patří též 9. listopad. Autorka pravidelně střídá žánr young adult s literaturou pro dospělé čtenáře. V roce 2020 vyšel autorce také první psychothriller s názvem Pravda, nebo lež. Colleen žije v Texasu s manželem a třemi syny. Můžete ji sledovat na Twitter@colleenhoover a na jejím webu www.colleenhoover.com

Colleen Hoover: 9. listopad, přeložila Jana Jašová, vydalo nakladatelství Ikar, 336 stran

euromedia group 9 listopad

Průvodce otužováním od světového rekordmana v plavání pod ledem

Otužování je cesta k uzdravení a posílení těla i duše. Fenomén dnešní doby přibližuje český ledový muž David Vencl v knize, která se může stát biblí otužilců.

Teoretické poznatky doplňuje vrcholový sportovec, bývalý tělocvikář a reprezentační freediver praktickými radami vycházejícími z jeho zkušeností. Jak vstupovat do vody? Proč v těle oživit hnědý tuk? Co ledová voda dělá s naším organismem? Můžu otužováním zhubnout...? Na tyhle i mnoho dalších otázek nabízí odpovědi.

Zároveň se knihou prolíná příběh Davidovy cesty ke světovému rekordu v plavání pod ledem, při které nebyla nouze o dramatické i vtipné momenty.

DAVID VENCL (* 1982) je původní profesi učitel tělesné výchovy a matematiky je českým reprezentantem ve freedivingu, tedy ve volném potápění na nádech bez dýchacího přístroje. Je držitelem několika národních rekordů. Dříve se závodně věnoval basketbalu, fotbalu a atletice. Propadl otužování a v únoru 2021 stanovil světový rekord v plavání pod ledem na nádech bez neoprenu a čepice pod asociaci Pure Apnea. Výkon 80,9 metru ze zatopeného lomu Vápenka v Lahošti u Duchcova je i překonaným Guinnessovým rekordem. Věnuje se i lektorování v oblasti freedivingu, dechové terapie, chladové terapie a biohackingu. Rodák z Lomnice nad Popelkou žije v Teplicích, s manželkou Michalou vychovávají dceru Natálku.

PETR BÍLEK (* 1975) se už od roku 1993 věnuje sportovní novinařině, začínal v Severočeském regionálnímu deníku a přes Ústecký deník se dostal do MF DNES, v jejíž redakci pro Ústecký kraj pracuje dodnes. Zároveň své texty publikuje na internetovém zpravodajském portále iDNES.cz. Táta tři děti vystudoval žurnalistiku na olomoucké univerzitě. Žije v Chabařovicích, závodně hraje kuželky a věnuje se i fotografování, fascinuje ho především zachycení pohybu, akce a emocí.

David Vencl, Petr Bílek: ZAČNI TEĎ – Průvodce otužováním od světového rekordmana v plavání pod ledem, vydalo nakladatelství Universum, 200 stran

euromedia group zacni ted

Nevážné rozmluvy o vážné hudbě

Adam Plachetka je český operní zpěvák – basbarytonista světového formátu, který je známý nejen hudebním odborníkům, ale i širší veřejnosti. Ve svých pětatřiceti letech se dostal na nejslavnější světová pódia včetně Metropolitní opery. Je však známý také z různých televizních pořadů a proslavil se velmi úspěšným koncertem ve vyprodané O2 Aréně.

V této knize najdete rozhovory, které s ním vedl jeho kolega ze studentských let na Pražské konzervatoři a nyní též renomovaný operní dramaturg a hudební publicista Vojtěch Babka.

Dočtete se zde o Adamových operních začátcích, o prvních angažmá v Národním divadle až po současnost, kdy je vyhledávaným sólistou na nejvyšší úrovni.

ADAM PLACHETKA (*1985) vystudoval sólový zpěv na Pražské konzervatoři pod dohledem prof. Luďka Löbla. Velmi brzy se dostal nejprve do sborového a záhy sólového angažmá v Národním divadle. Poté se ve velmi mladém věku stal stálým členem Vídeňské státní opery, což mu otevřelo cestu na další slavná světová pódia jako Teatro alla Scala, Royal Opera House nebo Metropolitan Opera v New Yorku. Důležitý záběr jeho tvorby je také koncertní činnost nebo občasný skok k popové hudbě. V roce 2019 uvedl v pražské O2 areně úspěšný koncert s názvem Bez mantinelů, kde se sešlo mnoho současných úspěšných umělců z různých hudebních sfér.

VOJTĚCH BABKA (*1975) vystudoval sólový zpěv ve třídě prof. Luďka Löbla na Pražské konzervatoři. Díky tomu získal vhled do otázek pěvecké techniky, hudebně dramatického umění i divadelního zákulisí, který se snaží neustále prohlubovat kontaktem s výkonnými umělci. Od roku 2003 působí jako moderátor a hudební redaktor v Českém rozhlase na stanici Vltava.
Věnuje se hudební publicistice v tištěných a internetových médiích. Jako operní dramaturg spolupracuje s Divadlem F. X. Šaldy v Liberci.

Adam Plachetka, Vojtěch Babka: TO JE KLASIKA! – Nevážné rozmluvy o vážné hudbě, vydalo nakladatelství Ikar, 160 stran

euromedia group to je klasika

Příběh ženy, která se stala členkou vlčí smečky

Dokážete si představit, že svou zaslouženou dovolenou trávíte namísto u moře uprostřed vlčí smečky a pro samou starost o vlčí mláďata nevíte, kam dřív skočit...?

Právě to se stalo Monice Zelinové, typicky městské ženě, která kvůli nečekanému souběhu událostí přehodnotila své priority, vybočila z pohodlí obvyklého rytmu společenského života a odjela takřka „do divočiny“.

Ve své knize vás nechá nahlédnout nejen do zákulisí náročného odchovu handicapovaných vlčích mláďat v domácnosti, ale přiblíží vám i kontakt s dospělými vlky v jejich rozlehlém výběhu. Během pobytu u své sestry Tanji Askani, vynikající fotografky a uznávané expertky na vlčí problematiku, se rychle stává její zdatnou pomocnicí a nakonec i nezlomnou zastánkyní a milovnicí těchto šelem. Napínavé emotivní příběhy jsou popisovány s velkou dávkou humoru a jejich autentičnost je doložena množstvím ojedinělých fotografií.

MONIKA ZELINOVÁ (rozená Kovalská) pochází z Ostravy, kde žije dodnes. Vystudovala střední pedagogickou školu, zajímá ji psychologie, průběžně si doplňuje vědomosti z oblasti mezilidských vztahu, komunikace, organizace práce a managementu. Získané znalosti a zkušenosti uplatňuje v poradenství a_ obchodních i realizačních činnostech – mimo jiné při organizování přednáškových turné své sestry Tanji Askani.

V bezprostřední blízkosti vlku prožila mnoho neopakovatelných zážitku. Často nastávaly svízelné situace, ve kterých nebyla nouze o drsné vlčí projevy, napětí, ale i hluboké emoce.

Monika Zelinová: Okouzlena vlky, vydalo nakladatelství Universum, 296 stran

euromedia group okouzlena vlky

Tenkrát o Vánocích

Vánoce jsou tradičně nazývány svátky klidu a míru, pro hrdiny povídek devíti soudobých českých autorů je to ovšem spíše období plné nejistot, pochyb a často také tíživé samoty...

Ale kdy jindy věřit ve šťastné konce než právě o Vánocích?

Obsah:
• Petra Soukupová: Vánočka
• Alena Mornštajnová: Člověče, nezlob se
• Petra Dvořáková: Bolesti
• Alice Nellis: Rovnováha
• Anna Bolavá: Šustrův vánoční seznam
• Marek Epstein: Vánoční přání
• Petr Stančík: Zapomenuté umění zapomnění
• Ondřej Neff: Dopis pro Ježíška
• Irena Hejdová: Tenkrát o Vánocích

Vychází také jako audiokniha pod nakladatelskou značkou Témbr, kterou čtou Martina Hudečková a Libor Hruška

Petra Soukupová, Alena Mornštajnová, Petra Dvořáková, Alice Nellis, Anna Bolavá, Marek Epstein, Petr Stančík, Ondřej Neff, Irena Hejdová: Tenkrát o Vánocích, vydal Listen, 168 stran

euromedia group tenkrat o vanocich

Nová romantická sága právě začíná...

Heiligendamm, rok 1912.

Rodina berlínského hoteliéra Kuhlmanna má veliké plány: vytvořit konkurenci slavnému Grand Hotelu. Bohužel High Society i nadále raději navštěvuje podnik již známého, etablovaného konkurenta. V těchto těžkých časech projevuje zvláště hoteliérova dcera Elisabeth obchodní nadání, na rozdíl od syna Paula, jehož hlavní vášní je hudba. Když se situace nebezpečně vyhrotí, cítí Elisabetin otec nutnost požádat o pomoc zbohatlíka Julia Falkenhayna. Jeho velice nekonvenční názory ovšem zpočátku velice popuzují ctižádostivou Elisabeth…

Úvodní díl nové rodinné ságy o hoteliérské rodině z Heiligendammu má podtitul Nový začátek.

MICHAELA GRÜNIGOVÁ se narodila, vyrostla a je duševně spjatá s Kolínem nad Rýnem, ačkoli dlouhá léta pracovala v cizině. Tam poznala nejen zajímavé lidi a jejich příběhy, ale objevila i svou velkou lásku k cestování, která ji však stejně vždycky nakonec zavedla do milovaných končin u Baltského moře. Od roku 2010 se pro ni její hobby, psaní příběhů, stalo povoláním.

Michaela Grünigová: Rodinný hotel – Nový začátek, přeložila Pavla Lutovská, vydalo nakladatelství Ikar, 424 stran

euromedia group rodinny hotel

Více informací: https://euromedia.cz/


 

PřihlášeníPyrografie aneb antistresové tvoření pro milovníky dřeva

V nakladatelství Grada vyšla kniha Vypalování do dřeva aneb Pyrografie pro každého, která potěší každého kreativně založeného milovníka dřeva.
Grada

Třešně v rumu jsem zhltla jako malinu

V nakladatelství Cosmopolis vyšla kniha novinářce Michaele Janečkové s názvem Třešně v rumu, která pojednává o její cestě na Kubu.
Cosmopolis (Grada)

Hledat

Anketa

Pomalu nastává čas dovolených. Kde byste tu svou nejraději strávili?
 

O čmelácích vážně i nevážně

V nakladatelství Kazda vydali další knihu přírodovědce Dava Goulsona. Po Divočině v zahradě přichází Návrat čmeláků.
Kazda

Literatura

Stali jsme se městem a nakopali p*del Lovecraftovi

 files e 4688 stali-jsme-se-mestemV nakladatelství Host vyšla městská fantasy Stali jsme se městem od úspěšné afroamerické spisovatelky N. K. Jemisinové. Od ní již v překladu vyšla především oceňovaná trilogie Zlomená země (Host 2018, 20...

Divadlo

Nový počin souboru Kašpar: Baterka Miki

baterka miki 200Divadlo v Celetné má na kontě další premiéru. V úterý 19. února divadelní soubor Kašpar odehrál poprvé v České republice monodrama Baterka Miki. Hra z pera současné francouzské spisovatelky je neotřele pojaté vyprávění. Není ovšem na...

Film

A JE TO TADY!!!! - Rychle a zběsile 8

RZ perexUž je to skoro šestnáct let, co vyšel první díl nejznámější a nejsledovanější filmové série Rychle a zběsile. A dnes je tady osmička - jeden z filmů, které nejrychleji vydělaly miliardu dolarů a šestý nejúspěšnější a nejpopulárnější film na pokračování ...