Čtení, zpívání, sport i roboti v knihovně

Čtení, zpívání, sport i roboti v knihovně

ahoj leto perexV úterý 24. srpna uspořádala Masarykova veřejná knihovna Vsetín zábavné dopoledne pro děti s názvem Ahoj, léto! Olympiáda s knihovnou a Bolkem Vjaclovským.Vsetínské Dolní náměstí se zaplnilo dětmi ze vsetínských mateřských škol i těmi nejmenšími diváky, kteří přišli se svými rodiči.

ahoj leto 1

Na 250 malých účastníků si užilo vystoupení Bolka Vjaclovského. Ten přítomné vtáhl do děje nejen formou poslechu textů z dětských knih se sportovní tématikou, ale také prostřednictvím písniček a hudebních vsuvek, při nichž si děti zazpívaly, zakřičely, zatančily a hlavně zacvičily.

ahoj leto 2

Poté se přesunuly do knihovny na jednotlivá sportovní stanoviště, kde si vyzkoušely své dovednosti v ovládání kajaku, svou šikovnost ve skocích, ve šprtci, seznámily se s robotickými hračkami a na závěr se mohly vyfotografovat s medailí či jinými sportovními pomůckami ve sportovním fotokoutku.

ahoj leto 3

Děkujeme všem za radostnou a podařenou akci a těšíme se při dalších v knihovně

Ve Vsetíně, 25.8.2021

Kateřina Janošková
Masarykova veřejná knihovna Vsetín


 

PřihlášeníUmělkyně světových parametrů mají kromě talentu vždy něco navíc

Mám rád umělce, ale nejvíc asi ty, kteří něco umějí, a přitom si na nic nehrají. Vypadá to jako protimluv, ale možná mi rozumíte. A pak mám rád umělkyně, které – ačkoliv jsou talentované, inteligentní a krásné – mají ještě něco navíc. Kromě talentu, půvabu a kouzla osobnosti disponují schopností zaujmout ve více směrech.

Herečka Bára Lukešová v rozhovoru o svém otci a pražské výstavě jeho filmové tvorby

Výběr z realizovaných i nerealizovaných návrhů filmového architekta Rudolfa Lukeše (1923 – 1976) přinese výstava v galerii Lucerna. Očekávaná expozice nazvaná „Rudolf Lukeš – Filmové návrhy“ bude otevřena od 5. října a potrvá do 9. listopadu. O připravované výstavě je i rozhovor s dcerou tohoto filmového kumštýře, divadelní, filmovou a televizní herečkou Bárou Lukešovou.

Rozhovor

Píše Zdeněk Hanka do ticha?

hanka z 200Sympatický usměvavý muž, lékař, spisovatel, specialista pohotovostní a záchranné služby a instruktor v tomto oboru, člověk, který miluje hudbu a výtvarné umění - to vše v jedné osobě je Zdeněk Hanka, česky píšící autor žijící od roku 1999 v Kanadě...

Hledat

Příhody telátka potěší malé poplety i rodiče

Ve vydavatelství Radioservis vyšla audiokniha Příhody telátka poplety určená pro malé děti, ale určitě pobaví a potěší i dospělé.
Radiotéka

Literatura

Vyvrhel – cesta k pravdě vede přes minulost

VyvrhelDva nejlepší kamarádi Noah a Abdi se jednoho večera za podivných okolností vypraví do bristolského Feeder Canalu. To, co zpočátku vypadá jako klukovina, skončí tragicky. Noah je nalezen v bezvědomí; Abdi s nikým nekomunikuje a...

Divadlo

Národní divadlo slavnostně zahájilo svou již 132. sezonu módní přehlídkou pro veřejnost

nd 200Při příležitosti otevření již „více než stoleté“ sezóny Národního divadla, byla pro veřejnost připravena akce módní přehlídky protagonistů čtyř odvětví Národního divadla - baletu, činohry, opery a Laterna Magiky. Moderace mó...

Film

Na vlnách Frekvence osudu

frekvence film magicboxPříběhy s motivem cestování v čase jsou velmi atraktivní a oblíbené. V některých z nich tvůrci rozvíjejí etickou otázku zásahů do minulosti, jež mohou mít v budoucnosti nedozírné následky. Je tomu tak i ve filmu Frekvenc...