Pavel Šporcl ukončí hudební festival a mezinárodní akademii Ameropa Music 2021
Banner

Pavel Šporcl ukončí hudební festival a mezinárodní akademii Ameropa Music 2021

sporcl 200V neděli 25. července 2021 bude od 11 hodin probíhat ve všech prostorách Kláštera sv. Anežky České v Praze mezinárodní hudební maraton. Ukončí tak hudební festival a mezinárodní hudební akademii Ameropa Music 2021.

 

 

Pod uměleckým vedením a s garancí houslisty Pavla Šporcla a za účasti českých i zahraničních umělců a pedagogů probíhala od 16. do 25. července v Praze a Brandýse nad Labem letní hudební akademie pro mladé umělce a pro děti letní hudební tábor Ameropa Music 2021. Současně probíhal i festival, na kterém vystoupili hosté, pedagogové a účastníci akademie i tábora. Mezi pedagogy, kteří předávali mladým hudebníkům své znalosti a zkušenosti, byli např. skvělá harfistka Kateřina Englichová, operní pěvkyně Pavlína Senič, akordeonista Vojtech Szabó, houslista Pavel Šporcl, ze zahraničních pak profesor akademie hudby v Jeruzalémě Lihay Bendayan, jeden z nejuznávanějších španělských klarinetistů Sancho Sánchez Gil a další.

Ti, kteří budou mít zájem slyšet a vidět opravdový hudební maraton a vyvrcholení Ameropa Music 2021, jsou zváni 25. července do Kláštera sv. Anežky České. Po koncertě hostů od 11 hodin, na kterém Pavel Šporcl výjimečně vystoupí se svým bratrem, violoncellistou Petrem a Zemlinského kvartetem, zazní sólová a komorní vystoupení nejlepších studentů a výjimečně nadaných dětí. Celodenní maraton završí vystoupení harfového souboru a komorního orchestru účastníků, kteří doprovodí Pavla Šporcla.

sporcl 1

Více informací:
www.ameropamusic.org
www.facebook.com/AmeropaMusicAcademy/
www.facebook.com/pavelsporcl


 

PřihlášeníMá cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo

Rozhovor

Žila jsem v maringotce a objevovala svoje ženství

mensesBlogerka Veronika Lančaričová napsala knihu Ženství jako dar, která pojednává o menstruaci a o dalších ryze ženských záležitostech. Říká, že žena za celý svůj život promenstruuje celých šest let, které by si rozhodně měla užít, ne je protrpět.

Hledat

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Literatura

Češka v Kanadě

altÚtlá knížka Sousedka ze Skalistých hor se vám vejde akorát do kabelky. Dá se číst kdykoliv, můžete začít odkudkoliv a nemusíte o tématu moc přemýšlet. Ano, je to taková knížka do vlaku, autobusu – prostě na cesty. Nic víc, nic míň.

Divadlo

Tak trochu jiný Jules Verne

julesverne 200Laterna magika v letošní sezoně obohatila svůj repertoár opět o jednu jedinou premiéru, na kterou se rozhodla vsadit veškeré své technické i umělecké trumfy. Výsledkem tohoto absolutního tvůrčího nasazení měla být inscenace s vysoce inova...

Film

Parazité ve společnosti dnes a kdysi

Parazit perexNa letošním canneském festivalu zvítězil jihokorejský film PARAZIT, který se již v českých kinech promítá, ačkoli oficiální premiéru má stanovenu až na počátek října. Natočil jej Joon-ho Bong (jiný přepis Džun-ho Pon), jenž vynalézavě zužitk...