'Na první tejk!' ve folkovém stylu s Jaroslavem Samsonem Lenkem
Banner

'Na první tejk!' ve folkovém stylu s Jaroslavem Samsonem Lenkem

na prvni tejk200V 5. dílu hudebního pořadu 'Na první tejk!' vystoupila stálice české folkové scény Jaroslav Samson Lenk. V nejdelším dílu pořadu zahrál 14 písniček a nechal se vyzpovídat moderátorem Martinem 'Zakkissem' Juhou.Jaroslav Samson Lenk je osobitý přední český písničkář, hudebník, zpěvák a producent. Tvůrce hudby a textů k dětským televizním večerníčkům, moderátor, stálice české folkové a písničkářské scény. Tento svérázný hudebník působí na pódiích a v masmédiích v různých sestavách a sdruženích i jako sólista či producent již kolem 50 let.

Jeho kapely jako Máci, Hop Trop nebo Samson a jeho Parta jsou na české folkové scéně velice známými pojmy. Samsonův hlas a kytara ale nejsou známy jen lidem, co mají rádi folkovou hudbu. Jeho písně zazněli v několika večerníčkách Václava Chaloupka, např. písnička 'O čem se zdá medvědům', která v pořadu také zazněla.

'Pozvání jsem přijal proto, že si myslím, že to, co kluci dělají má smysl. Během natáčení na mě byli hodní, byl to hezký tejk.' vypráví Jaroslav Samson Lenk

na prvni tejk1

'Samsona jsem poslouchal už od dětství a známe se už pěknou řádku let. Byl jsem rád, že k nám přijel, protože jeho příběhy mě vždycky bavilo poslouchat a na rozhovor jsem se hodně těšil. Samson nezklamal a taky díky tomu tady máme nejdelší díl našeho pořadu. Bylo nám líto cokoliv z toho vyhodit. Samson skvěle vybral průřez svojí tvorbou a zahrál jak písničky od Hop Tropu, tak věci od Party nebo z večerníčků. Během natáčení byla fakt skvělá atmosféra.' říká producent a moderátor pořadu Martin 'Zakkiss' Juha.

Premiéra 5. dílu byla 28. 6. 2021 na YouTube kanálu Na první tejk!

Zdroj foto: foto Martin Zakkiss Juha

Více informací:

https://naprvnitejk.cz
https://www.facebook.com/naprvnitejk
https://www.instagram.com/naprvnitejk/


 

PřihlášeníMá cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo

Rozhovor

Turistický seriál K21: Zámek Berchtold

berchtold 200Milí čtenáři, s prázdninami jsme se u nás rozhodli podívat se pod pokličku různých turistických cílů. Seznámíme vás s životy kastelánů několika hradů a zámků, podíváme se na zoubek strašidlům a představíme pár muzeí. Nebudou chybět ani tipy...

Hledat

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Literatura

Děti lesa nadchnou i dojmou

deti-lesa 200Kniha Děti lesa má podtitul Dva vlci na cestě za svobodou a měli by si ji přečíst všichni milovníci těchto jedinečných psovitých šelem i přírody obecně.

 

...

Divadlo

Burani slavnostně otevřeli novou divadelní sezonu

VýstřižekDivadlo BURAN TEATR je už hodně let součás...

Film

Louis de Funes servíruje Zelňačku

zelnacka louis de funesZelňačka (1981) je jedním z těch velmi povedených filmů, ve kterých hraje stařičký Louis de Funes. Ve své knižní předloze je příběh hlavně o kontrastu zarezlých starousedlíků a nového, svěžího mládí. Fil...