Knižní klub nabídne povídky, napětí i melancholický román
Banner

Knižní klub nabídne povídky, napětí i melancholický román

knizni klub 200Podívejte se na další tipy na čtení od Knižního klubu.

 

 Román, který získal ocenění Premio Strega 2020

Je těžší setrvávat na místě, nebo být neustále v pohybu...? Má neštěstí vyhrazené jízdní pruhy, nebo to do nás napálí nazdařbůh...?

Nejnovější román uznávaného italského spisovatele Sandra Veronesiho Kolibřík klade čtenáři řadu otázek a všechny se nějak dotýkají tajemství a ironie lidského osudu, pomíjivosti našich životů i snahy zabránit tomu, aby se chvíle, jež jsme prožili, „neztratily v čase jako slzy v dešti“.

Nenápadným hrdinou příběhu jedné rodiny, který si čtenář musí poskládat sám ze střípků života zprostředkovaných empaticky ironickým vševidoucím vypravěčem, z dopisů, e-mailů, esemesek a záznamů telefonních rozhovorů, ze seznamů a inventářů – neboť věci mají v životech lidí svůj význam a svou roli –, je oční lékař Marco Carrera přezdívaný Kolibřík: zpočátku kvůli svému malému vzrůstu, později pro své urputné úsilí udržet se na jednom místě i navzdory pohromám, jež se na něj řítí.

Číst Kolibříka, melancholický román, jehož tematickou konstantou je smrt a umírání, a přesto z něj sálá víra v život a v lidské pokolení, je jako listovat albem fotografií, probírat se zaprášeným archivem, dívat se na staré filmy, poslouchat staré desky.
Sandro Veronesi potvrdil svou pověst jednoho z nejlepších současných italských romanopisců, neboť se přesvědčivě vypořádal s nesnadným úkolem zachytit ducha času i jeho plynutí a vtisknout individuální zkušenosti kolektivní rozměr.

Českým čtenářům se tento autor představuje vůbec poprvé – v překladu Alice Flemrové.

Sandro Veronesi: Kolibřík, přeložila a doslov napsala Alice Flemrová, vydalo nakladatelství Odeon v edici Světová knihovna, 344 stran

https://www.knizniklub.cz/knihy/494590-kolibrik.html 

knizni klub kolibrik

Další případ pro Mrchožrouta potěší fanoušky Dextera i Hannibala Lectera

Timothy Blake, bývalý konzultant FBI, teď obstarává pro šéfku podsvětí likvidaci těl. Jednou v noci však najde tělo, které najít neměl, a nezbývá mu, než ho ukrýt. Jenže pak ho FBI požádá o pomoc při pátrání po pohřešovaném univerzitním profesorovi a Blake v něm poznává mrtvého, kterého má ve svém mrazáku. A vzápětí se ztratí další muž. A pak další. V texaském Houstonu řádí sériový vrah a Blakeovi na vyřešení případu dochází čas. Vyšetřování ho zavede do továrny na výrobu sexuálních panen, na louisianskou skládku odpadu a do tajného srubu uprostřed lesa. Společný hon na vraha ho opět sbližuje s agentkou FBI Reese Thistleovou – jenže ona se tak dostává čím dál blíž k odhalení jeho strašlivého tajemství. Dokáže Blake usvědčit vraha, aniž by zároveň usvědčil sám sebe?
Lovec je dalším spletitým a napínavým příběhem mrchožrouta, který za své služby požaduje vskutku zvláštní odměnu.

Jack Heath: Lovec, přeložila Šárka Kadlecová, vydal Kalibr, 328 stran

https://www.knizniklub.cz/knihy/454054-lovec.html

knizni klub lovec

„Má mě rád, nemá mě rád, myslí na mě, vezme si mě, láskou se souží, po jiné touží…“

Deset současných českých prozaiků a deset povídek plných nejistot, pochyb a toužebného čekání. Stále ten stejný cit – a vždy nový a nezaměnitelný příběh. Ať už končí štěstím, neštěstím, manželstvím, kytičkou, nebo hubičkou…

Tohle všechno a ještě mnohem víc si přečtete novém sborníku Má mě ráda ráda, nemá mě ráda z edice Česká povídka.

Obsah:
Alena Mornštajnová: Třešeň
Michal Viewegh: Provence z Florence
Petra Dvořáková: Švihák
Jaroslav Rudiš: Vypisovači
Alice Nellis: Najdisvujosud.cz
Aňa Geislerová: Důkaz
Bianca Bellová: Pohádka
Anna Bolavá: Motýlí křídla Marušky Cihlářové
Irena Hejdová: Má mě rád, nemá mě rád
Boris Dočekal: Sofi

Vychází také jako audiokniha pod nakladatelskou značkou Témbr
Čtou: Martina Hudečková, Libor Hruška, Jiří Ployhar, Jan Maxián, Jitka Ježková
Režie: Jan Drbohlav
Délka nahrávky: 4 hodiny 2 minuty

Alena Mornštajnová * Michal Viewegh * Petra Dvořáková * Jaroslav Rudiš * Alice Nellis * Aňa Geislerová * Bianca Bellová * Anna Bolavá * Irena Hejdová * Boris Dočekal: Má mě ráda, nemá mě ráda, vydal Listen v edici Česká povídka, 168 stran

knizni klub ma me rada

https://www.knizniklub.cz/knihy/530370-ma-me-rada-nema-me-rada.html


 

PřihlášeníMá cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo

Rozhovor

Jen dobrá týmová spolupráce je základem úspěchu, říká režisér Petr Soukup

souk 200Režisérem televizního pořadu Zpívá celá rodina je Petr Soukup, který už natočil celou řadů pořadů i videoklipů a léta spolupracuje i se zahraniční scénou. Jako producent získal prestižní ceny jako Anděl nebo Český lev, což jen dokládá jeho um, záběr a ...

Hledat

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Literatura

Kniha o knihách pro všechny malé knihomoly

knihozroutiPokračování úspěšné knihy o takzvaných Knihožroutech spatřilo světlo světa. Novinka s podtitulem Kam zmizela školní knihovna pochází z pera Kláry Smolíkové a o ilustrace se opět postarala Bára Buchalová. 

...

Divadlo

1000 věcí, co mě serou aneb zůstaneme kamarádi?

1000veci uvodkaUž je to 865 hejtů, co se na síti objevil blog 1000 věcí, co mě serou. Moderně pojaté fejetony, kterými nás povedená trojice oblažuje a nebojí se pojmenovat věci, které štvou obvykle i nás ostatní, ale nikdy jsme je nedotvořili do „věč...

Film

Tlusté časopisy Kino-ikon a Iluminace opravdu existují

casop200Snad ke každému vědeckému oboru existují více či méně tlusté časopisy veskrze odborné, laickému čtenáři obtížně přístupné - a to jak zveřejňovanými texty, tak sehnatelností. Rovněž filmoznalci vydávají takové tiskoviny - na Slovensku je to Kino-ikon, u ...