Ostravská kapela Saca vydává videoklip k singlu Only Physically. Zpěvák si v něm zahrál malíře

Ostravská kapela Saca vydává videoklip k singlu Only Physically. Zpěvák si v něm zahrál malíře

saca 200Rocková čtveřice Saca se po české písni 'Du dál z poloviny března v novém singlu vrátila k angličtině. Klip je o malíři, který během svojí tvorby namaloval spoustu rozdílných obrazů, skutečnou hodnotu pro něj ale má jenom jeden.

 

 

S třetím květnem přichází na svět singl Only Physically. Jde o skladbu vedenou ostřejším kytarovým riffem, melodickými harmoniemi, rytmem, který vás rozhoupe, a refrénem, který vás podle slov kapely pošle rovnou do výšin. Píseň je o tělesném projevu lásky a všemu, co k tomu patří. Text do vizuální příběhové roviny přenesl zlínský režisér Petr Juračka.

Juračka a jeho tým obsadili do hlavní role zpěváka kapely Matěje Vašíčka. „Bylo super vidět, že Matěj do své role dal kus sebe a nenechal to pouze na nás. Byl to právě on, kdo povýšil původní představu hlavní postavy – děvkaře – na úroveň člověka, umělce, ztraceného ve svém nitru, ve svých pocitech“, zhodnotil Juračka. Natáčelo se v jihočeském Radeníně, konkrétně v Galerii Sladovna patřící památkáři a restaurátorovi Ivanu Uhlířovi. 

saca

Saca nahrála tuto skladbu v ostravském studiu Mouseville s Michalem Ruckým. O mix a mastering se postaral Vídeňák Alexander Lausch, který s kapelou spolupracuje od samotného začátku. Píseň také najdete v první české audiohře Důkaz 111, interaktivní detektivce založené pouze na zvuku.

Saca [čti saka] je ostravská rocková čtveřice, která občas dostane chuť i na kvalitní pop. Vznikla v roce 2014, tehdy ještě pod názvem Sækədʒəwiːə (čti sakadžavia). V roce 2017 vydali debut s názvem Temporary Thing a o rok později EP se skladbami, které se na něj nevešly. Bez myšlenek na ucelenou kompilaci od té doby vydali pět samostatných skladeb včetně aktuálního singlu Only Physically. Kapela plánuje vydat své druhé album.

Více informací:
Saca IG: https://www.instagram.com/saca.cz
Saca FB: https://www.facebook.com/saca.cz


 

PřihlášeníUmělkyně světových parametrů mají kromě talentu vždy něco navíc

Mám rád umělce, ale nejvíc asi ty, kteří něco umějí, a přitom si na nic nehrají. Vypadá to jako protimluv, ale možná mi rozumíte. A pak mám rád umělkyně, které – ačkoliv jsou talentované, inteligentní a krásné – mají ještě něco navíc. Kromě talentu, půvabu a kouzla osobnosti disponují schopností zaujmout ve více směrech.

Herečka Bára Lukešová v rozhovoru o svém otci a pražské výstavě jeho filmové tvorby

Výběr z realizovaných i nerealizovaných návrhů filmového architekta Rudolfa Lukeše (1923 – 1976) přinese výstava v galerii Lucerna. Očekávaná expozice nazvaná „Rudolf Lukeš – Filmové návrhy“ bude otevřena od 5. října a potrvá do 9. listopadu. O připravované výstavě je i rozhovor s dcerou tohoto filmového kumštýře, divadelní, filmovou a televizní herečkou Bárou Lukešovou.

Rozhovor

Seriál k měsíci čtenářů: Knihovny pro K21, Karlovy Vary

brezen-mesic-ctenaru 200Regály plné knih, u počítače dáma či pán, který obřadně přebírá vracené knížky a zapisuje nově vypůjčené. Místnost specificky vonící – tak voní jenom tištěné publikace, stojící jako vojáci v řadách. V sále tichý šum, jak...

Hledat

Příhody telátka potěší malé poplety i rodiče

Ve vydavatelství Radioservis vyšla audiokniha Příhody telátka poplety určená pro malé děti, ale určitě pobaví a potěší i dospělé.
Radiotéka

Literatura

Poznejte nakladatelství: Host se představuje

host 200Na českém knižním trhu se čtenáři setkávají s celou řadou nakladatelských značek. Některé z nich vám nyní přiblížíme v seriálu o českých nakladatelstvích - takto se nám představují, takto vidí své profily, takový je jejich záměr. Myslíme si, že vám, ...

Divadlo

Nabarvené ptáče představilo první díl s názvem Bastard
ImagePalissimo Company uvedlo 7. a 8. února v divadle Archa reprízu kontroverzního tanečního představení z trilogie Nabarvené ptáče jeho první část s názvem Bastard. Že se jedná o skrze neotřelé a velmi poeticky zaměřené...

Film

Filmové plakáty v průběhu věků
ImagePrvní filmoví diváci se zrodili na sklonku 19. století - a již tehdy je na projekce kraťoučkých, tehdy ještě samozřejmě němých filmečků lákaly sytě barevné plakáty, které slibovaly úžasný zážit...