Přečtěte si brilantní povídky plné napětí a černého humoru známého scenáristy kriminálních seriálů

Přečtěte si brilantní povídky plné napětí a černého humoru známého scenáristy kriminálních seriálů

hruby pytel hruba zaplata 200Příběhy jsou značně drsné, ale zároveň velmi humorné, psané jsou s lehkostí, nadhledem a vysokou nadsázkou, nepostrádají vtip, černý humor a opravdu nečekané konce.

 

 

Nájemný vrah musí přespat ve strašidelné hájovně, babička vychovává z vnuka zabijáka, boxer kvůli mistrovskému titulu upíše svou duši, starý pán číhá přes zimu v zapadlé chalupě na zloděje, magoři loví kolemjdoucí a plní jim jejich noční můry – to je jenom zlomek toho, co vás čeká.

Ukázka z knihy Hrubý pytel, hrubá záplata:

Chléb a hry
Bílé auto, ten typ, kterému se říká vůz pro celou rodinu, sjelo z dálnice a zastavilo u benzinové pumpy. Celá rodina v něm nebyla, pouze mladá maminka a její sedmiletý syn. U stojanu stál jediný vůz, džíp, takže jejich příjezd počet aut u pumpy zdvojnásobil.
Většinou se malý Vilda na zastávky u benzinek těšil, máma mu vždycky něco koupila, ale teď seděl, ani nedutal, v rádiu totiž vysílali pohádku. Máma natankovala, potom otevřela dveře na straně spolujezdce, kde ležela její kabelka. Otevřela ji, našla peněženku a usmála se na syna. „Až ti to skončí, tak přijď za mnou. Dáme si něco dobrýho.“
Chlapec přikývl a i on se na mámu usmál. Díval se za ní, jak se vzdaluje od auta a vchází do prosklených dveří čerpací stanice, které se před ní samy otevřely. Takhle si ji pamatoval po celý zbytek života.

Bylo to napínavé. Čaroděj byl velice silný a princ musel získat kouzelnou zbraň, aby ho přemohl. Jenže to nebylo jen tak.
Prosklené dveře se otevřely a vyšel z nich muž v kostkované košili, na hlavě čepici s kšiltem. Pravou rukou si zastrkoval košili vzadu do kalhot, aspoň to tak vypadalo, v levé nesl igelitovou tašku. Zafoukal vítr, muž sklonil hlavu a chytil si kšilt. Když došel k džípu, nejprve otevřel zadní dveře a igelitku položil dovnitř. Chlapci zatrnulo, všiml si, že mu vzadu za opaskem vykukuje pažba pistole. Muž dveře zavřel, obešel auto a nastoupil.
Džíp se rozjel pryč.
Pohádka skončila, bohužel v polovině, a nějaká protivná ženská mu oznámila: „Pokračování příště.“ A zrovna v tom nejnapínavějším.
Vystoupil z auta a vydal se za mámou.
Přede dveřmi se zastavil, na zemi něco leželo, nějaký papírek. Sedl si na bobek a papírek sebral. Byla to tisícovka. Tolik peněz v životě neměl. Ani nevěděl, co všechno by si za to mohl koupit. Narovnal se a s bankovkou v ruce se podíval za odjíždějícím džípem.
Řidič ještě nenajel na dálnici, pomalu se blížil k výjezdu. Jeho zrak zabloudil do zpětného zrcátka a muž v kostkované košili dupl na brzdu. Rychle se obrátil. Byla to pravda, před benzinkou stál malý kluk a díval se na něj. (…)

hruby pytel hruba zaplata


Petr Hudský *1972 Jako scenárista spolupracoval např. na detektivních seriálech Labyrint a Kriminálka Anděl, celovečerním filmu Hastrman, pohádkách Korunní princ, Pravý rytíř a Princezna a půl království, povídkovém TV filmu Setkání s hvězdou – Jana Hlaváčová, TV cyklu Škoda lásky nebo filmu Můj strýček Archimedes.
Dlouhodobě spolupracuje s Českým rozhlasem, pro který napsal řadu her pro malé i velké posluchače. Je autorem knih Kacířské nápady, Zlatý časy, Maso od šibenice a dvou knih pro děti: Telátko popleta (s dcerou Karolínou) a Příhody telátka poplety (s dcerou Josefínou).

Petr Hudský: HRUBÝ PYTEL, HRUBÁ ZÁPLATA

Váz., formát 130 x 200 mm, 195 stran, ilustrace v textu

https://www.radioteka.cz/detail/crobook-641214-petr-hudsky-hruby-pytel-hruba-zaplata


 
Banner

PřihlášeníZrození hrdinů na ostrově Socci

Dobrodružný pohádkový příběh ze současnosti vypráví o zlovolném diktátorovi Pepinovi, který chce ovládnout svět. S pomocí generálů a celého vojska kuje své dobyvatelské plány, vyhlašuje okolním státům a jejich panovníkům válku. Zarazí někdo jeho řádění? Nakladatelství Omar el Karib

Dívka s dýkou v duši a s nožem v ruce

Ožehavé téma incestu tvoří děj psychologického románu Markéty Harasimové. Tato autorka má na svém kontě již pěknou řádku románů cílených zejména na ženy. Jedná se jak o klasické romantické příběhy s prvky erotiky, tak o psychologicky laděné thrillery. Tentokrát zvolila opravdu silný námět. Jedenáctiletou Eriku začne sexuálně zneužívat otec a matka před tím zavírá oči. Dá se žít s touto trýznivou zkušeností? Platí i zde, že zlo plodí další zlo? Nakladatelství MaHa

Rozhovor

Vždy se snažím, aby lidé odcházeli z koncertu s prožitkem, říká David Deyl

Deyl perexTři alba, několik hitů i videoklipů a řadu koncertů má na svém kontě zpěvák David Deyl. Do kolekce jeho úspěchů patří rovněž několik cen, které posbíral jednak v tuzemsku, jednak na festivalech v zahraničí. Hodně se toho naučil od Heleny Vondráčkov...

Hledat

Láká vás včelařství? Pak si nenechte ujít tuto audioknihu

V nakladatelství Kazda vyšla po knize i audioverze titulu Srdce včely má pět komor s podtitulem Jak jsem se stala včelařkou od autorky Helen Jukes. Nakladatelství Kazda

Literatura

Druhá světová válka, žena a dítě, které dokázalo všechno změnit

musime-byt-statecne perexProsinec 1940. Ellen Parrová nikdy nechtěla děti. Když však během evakuace Southamptonu narazila na osamocené dítě spící v opuštěném autobusu, byla nucena své původní rozhodnutí přehodnotit. Malá Pamela, tvrdohlavá, v...

Divadlo

Městská divadla pražská: šest ze sedmi premiér bude českých

divadlo rokoko abc shirley valentineCelkem sedm premiér chystají v divadelní sezoně 2012/2013 Městská divadla pražská. Až na jednu výjimku to budou české premiéry. Městská divadla pražská nabídnou divákům v nové s...

Film

Duchařina ze Severu

necro200Pokud máte chuť na film ve stylu finského Heavy Trip, Severská filmová zima letos nabízí komediální horor Mrtvé nechte spát. Ponořte se do tajů života po životě za zvuků metalové hudby.

...