Lady Praga novým singlem “Chci, abys zapomněl…” v zapomnění upadnout nehodlá

Lady Praga novým singlem “Chci, abys zapomněl…” v zapomnění upadnout nehodlá

lady praga200Pražský kvartet Lady Praga se v době celostátního lockdownu připomíná novým singlem Chci, abys zapomněl…. Pop-jazzová formace v čele se zpěvačkou Veronikou Bergmanovou skladbu podpořila videoklipem.

 

 

 

Slova písně, která pro kapelu napsal písničkář Tomáš Průša, se snaží zachytit prožívání zklamání, žalu a zmaru při rozchodu z pohledu ženy. Na druhé straně vyjadřují i naději dobu, kdy bude po těchto těžkých chvílích zase lépe.

„Měl jsem radost, že to můžu zkusit. Otextovat píseň pro někoho jiného, natož pro zpěvačku, pro mě byla úplně nová zkušenost. Vlastně jsem se bál, jestli nepíšu hlouposti, jestli to Veronice nebude připadat směšný. Naštěstí se tak nestalo. Nakonec z ní mám radost, i když to není úplně veselé téma“, svěřil se Tomáš Průša.

Skladba Chci, abys zapomněl… doplňuje již dříve vydaný singl s názvem 2+1. Nahrávání aktuálního singlu zajistil Adam Pakosta ze 3 bees studia, finálního mixu se zhostil brněnský zvukový technik Michal Tuček ze studia Fascinum.

Kapelu, pohybující se na scéně od roku 2016, tvoří kromě Bergmanové také baskytarista Martin Knesl, pianista Jan Kubín a bubeník Karel Kříž. Singl doplňují kytarové party Jakuba Juránka (spolupracoval například na posledním albu Věry Martinové), doprovodných vokálů se ujala mladá a talentovaná studentka KJJ Simona Zástěrová. Diskografie zahrnuje desky Sociální experiment (2017) a Bez retuší (2018). Zmíněnými singly směřuje čtveřice Lady Praga ke třetímu, prozatím bezejmennému, albu.

Tento i další nové kusy zazní na Vánočním on-line YouTube koncertě 13.12. 2020. Diváky čeká klasický repertoár kvarteta a jedna tématická specialita.

Více informací:
www.ladypraga.cz
www.facebook.com/ladypragaCZ


 

PřihlášeníZvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Literatura

Laurell K. Hamiltonová – Micah: Anita Blakeová v češtině již po třinácté

200litAnita Blakeová, slavná lovkyně upírů, Popravčí, nekromantka, oživovatelka a federální šerif v jedné osobě v knize Micah svádí boj s nezvyklým nepřítelem – svými city.

...

Divadlo

Na podzim do divadla: A voda stoupá

200divO prázdninách divadla nehrají představení, ale připravují se na další sezonu. Díky nám si můžete vybrat, na co se v podzimních měsícíchzejdete podívat. V listopadu si můžete vyrazit do Divadla Rokoko na komedii A voda stoupá.

...

Film

Jiný příběh Sněhurky a sedmi trpaslíků

snehurka jiny pribeh plakat200Novodobé návraty k němému filmu a jeho poetice se zpravidla vyznačují nějakým ozvláštněním, které odůvodňuje užité postupy - zpravidla postřehneme laskavě ironizující náhled, pracující s obvyklými klišé zvolené...