FOK na své posluchače nezapomíná, připravil Advent po síti

FOK na své posluchače nezapomíná, připravil Advent po síti

fok advent 200Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK připravil na adventní období festival pestrých aktivit Advent po síti, kterými vynahradí svému publiku fakt, že mu nyní nemůže hrát naživo. Namísto klasických koncertů se budete s orchestrem setkávat online. Při sestavování dramaturgie celého období myslel FOK na všechny své posluchače včetně těch nejmenších. Po celý adventní čas tedy bude přinášet vánoční atmosféru svými večery z krásných zákoutí kostela sv. Šimona a Judy.

 Rodinám, které pravidelně navštěvují cyklus Orchestr na dotek, připravil FOK pro adventní čas hudební výzvy pod názvem Vánoční obyčejář, v němž se za zvuků hudby připraví na Vánoce. Jednotlivé díly vyjdou vždy v pátek. Bude se péct cukroví, uklízet pokojíček, skládat hudba podle věšteb z lití vosku a samozřejmě koledovat.

Ti, kdo se už od jara naladili na středeční živá hudební setkání FOK ON s dramaturgem Martinem Rudovským, nebudou ochuzeni o jejich pokračování. Opět se každou středu budou setkávat se zajímavými osobnostmi ze světa klasiky i hudebního zákulisí, a to vše ve vánočním duchu.

fok advent1

V podobném formátu se každou neděli budou konat Sváteční rozjímání, kde si budeme s odborníky povídat o Vánocích a jejich tradicích, historii i duchovním odkazu. V současných napjatých chvílích bude takové zahloubání ve starých časech, navíc spojené s dávkou krásné hudby od členů Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK, příjemným pohlazením na duši.

Dojde také na záznamy komorních koncertů, které se v tomto období měly v kostele sv. Šimona a Judy konat. A co by to bylo za Vánoce bez dárků. Nechte se překvapit, co dalšího ještě FOK nachystá.

fok advent 2

Všechny přenosy budou ke zhlédnutí na YouTube kanálu Pražští symfonikové FOK.

Kompletní program bude zveřejněn na webových stránkách www.fok.cz.

Více informací:
Web FOK: https://www.fok.cz/
Youtube kanál Pražští symfonikové FOK
Facebook: https://www.facebook.com/orchestrFOK


 

PřihlášeníNevěřící, odejděte! (nebo vás zabijeme)

Nakladatelství Pavel Mervart vydalo cennou knihu o pronásledování křesťanů v zemích, které vyznávají islám (tedy zdaleka nejen v arabských). Nazývá se NEVĚŘÍCÍ, ODEJDĚTE! a sepsal ji MICHAL ŘOUTIL. Nakladatelství Pavel Mervart

Atlas ohrožených živočichů

Po více než roce od publikace Atlas vyhubených živočichů přichází duo Radek Malý a Pavel Dvorský (tentokráte i s pomocí manželky Pavly) pod hlavičkou nakladatelství Albatros s další poučnou knihou nejen pro děti Atlas ohrožených živočichů. Albatros Media a.s.

Rozhovor

Herec Zbigniew Kalina: „Když vidím zajímavý styl chůze, okamžitě si ji na chodníku zkouším…“

200rozPozvání k rozhovoru přijal herec Zbigniew Kalina, jehož divadelním domovem jsou Městská divadla pražská. Právě v nich jej brzy čeká role Lorda Basingstoka v komedii A voda stoupá. Zbigniew se může pyšnit například Cenou Thálie pro mladého činoherce do 33...

Hledat

Petr Janda užívá nekonečnej kyslík. Nové album Olympicu je plné živé muziky a silných příběhů!

„Jdu, kam mý nohy jdou, a tam, kde plyne proud. Nesmím se ohlížet, už vůbec ustrnout…,“ zpívá Petr Janda v písni „Šrám, co se nezahojí“, která má silnou melodii i text. Na novém albu Olympicu „Kaťata“, které vznikalo v době pandemie, je znát, že opravdu neustrnul. SUPRAPHON a.s.

Literatura

Cesta k cizím jazykům

cesta-k cizim jazykum 200V listopadu vydalo nakladatelství Grada geniální příručku pro všechny, kteří by se chtěli zdokonalit v cizím jazyce. Na svědomí ji má erudovaná lingvistka Dagmar Sieglová a v knihkupectvích ji najdete pod názvem Ces...

Divadlo

Letní shakespearovské slavnosti: „Budem hrát zas. A pořád víc.“

shakespearovske slavnosti 200Letní shakespearovské slavnosti zahájí předprodej do Prahy, Brna a Ostravy ve středu 3. června v 10:00. Vstupenky bude možné zakoupit na stránkách festivalu www.shakespeare.cz a nově v síti Ticketmaster.

...

Film

Fénix s polámanými křídly

fenix200Další drama na programu Severské filmové zimy, tentokrát z Norska. Znovu se setkáváme s partnerskou dvojicí umělců. Možná vám to připomíná dříve představený finský film Nicota, ale nemusíte se bát, že by šlo o stejný příběh. Umělecká ega jsou jediným po...