Fond podpořil výrobu 8 nových celovečerních filmů

Fond podpořil výrobu 8 nových celovečerních filmů

fond kinematografie 200Rada Státního fondu kinematografie (SFKMG) rozhodovala o výzvě na Výrobu celovečerního filmu. Podpořila 8 projektů z 26 přihlášených, a to celkovou částkou 64 milionů Kč. Mezi podpořenými snímky jsou dramata, komedie a jedna pohádka.

 

Nejvyšší podporu 12,5 milionů Kč získal film Vyvolený absolventa pražské FAMU režiséra Tomasze Mielnika. Jde o jeho druhý celovečerní film, debut Cesta do Říma byl zároveň jeho absolventským projektem. Snímek Vyvolený sleduje osudy papeže Řehoře I. Velikého, který je dáván za vzor výkonu funkce papeže. Významnou měrou přispěl k péči o nemocné a chudé, část majetku církve rozděloval pravidelně mezi lid. Po smrti byl prohlášen za svatého.

Třetí celovečerní film režiséra a scenáristy Štěpána Altrichtera (Národní třída, Schmitke) nazvaný Vzteklá krása podpořila Rada SFKMG částkou 10 milionů Kč. Půjde o příběh pětice žen různého věku a povah z jedné rodiny (matka s dvěma dcerami, babička a prababička) během sedmi pouťových dní na malém českém městě.

Bizardní roadmovie Grand Prix o dvou bratrancích, kriminálníkovi a servírce, kteří jedou společně karavanem na závod F1 do Španělska podpořil Fond částkou 10 mil. Kč. Režisérem snímku bude Jan Prušinovský (Kobry a užovky, Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka, scénář k seriálu Most, Čtvrtá hvězda, Autobazar Monte Karlo).

Drama Běžná selhání podpořil Fond také částkou 10 mil. Kč. Snímek je celovečerním debutem rumunsko-maďarské režisérky Cristiny Grosan. Scénář napsala Klára Vlasáková a snímek byl podpořen Státním fondem kinematografie kontinuálně již ve výzvách na literární přípravu a vývoj. Film vypráví příběh obyčejného dne tří žen ve velkoměstě, který je narušen sérií podivných výbuchů.

Film Manželé Stodolovi režiséra Petra Hátleho (Gottland) je inspirován skutečnými událostmi českých sériových vrahů odsouzených na doživotí. Projekt byl podpořen celkovou částkou 7,5 mil. Kč.

Vztahové drama Obrazy lásky je projektem dalšího absolventa pražské FAMU, režiséra Tomasze Wińskiho. Snímek řeší otázky upřímnosti, nevěry, monogamie a lidské intimity. Projekt byl podpořen částkou 5 milionů Kč.

Rada Fondu podpořila i další film režisérky a scenáristky Ireny Pavláskové (Fotograf, Pražské orgie, Čas sluhů), komedii Vánoční příběh částkou 5 mil. Kč.

Posledním podpořeným snímkem je pohádkový příběh Princ Mamánek. Projekt známého českého herce Jana Budaře, který je v tomto případě scenáristou, režisérem i producentem, Rada podpořila částkou 4 miliony Kč.

https://fondkinematografie.cz/Nejnovější články:
Starší články:

 
Banner

PřihlášeníSolfánci obměkčí každé srdce

Solfánci jsou druhým počinem (po Indigových pohádkách) Martiny Mii Svobodové a ilustrátorky Lucy Bumkin. Zatímco Indigové pohádky oslavovaly lidskou kreativitu a zaměřovaly se na to, že každý z nás má moc tvořit svůj svět, pohádkový příběh Solfánci a Sluneční královna jsou o odvaze být tím, kým doopravdy jsme. Semtamindigo

Nikdy není pozdě zopakovat si češtinu

Pod projektem Červená propiska jsou dvě kamarádky z vysoké, Karla Tchawou Tchuisseu a Sabina Straková, které se rozhodly šířit své znalosti zábavnou formou na sociálních sítích. Jejich cílem je dostat nejčastější perličky k co nejširšímu publiku a odhalit záludnosti českého jazyka, na které nebyl ve škole čas a které vás i v dospělosti překvapí. Universum

Rozhovor

Baletka Kateřina Voldánová: „Zahrát lišku nebo loupežníka je něco jiného, než pološílenou dívku.“

Katerina Voldanova 200Baletní studio Regina se nachází v Ústí nad Labem a jeho renomé stoupá díky paní ředitelce Regině Holubové Blažkové a velkému množství talentovaných tanečnic a tanečníků. Jednou z nich je Kateřina Voldánová, která po rolích v...

Hledat


Literatura

SMRT VE VRATISLAVI

SmrtVeVratislavi PerexV cyklu Hříšní lidé Království českého, vyšla další zajímavá knížka Vlastimila Vondrušky. Čtivý detektivní román z doby našich dávných prapředků, okořeněný brilantním a nečekaným rozuzlením, královského prokurátora Oldřicha z...

Divadlo

Petr a Lucie: Štěstí je tu a všechno ostatní je tam

petr a lucie 200Městské divadlo Zlín převedlo na velkou scénu novelu Romaina Rollanda, a to v muzikálové podobě. Za jejím vznikem stojí zajímavý příběh, protože toto dílo vzniklo díky náhodně objevené nahrávce slovenského muzikanta Deža Ursinyho a na je...

Film

Hastrman není horor, ale dojemný příběh o nesmrtelné touze

hastrman-finalni-trailerKonečně se mi podařilo zhlédnout Hastrmana Ondřeje Havelky, který byl natočen podle předlohy knihy Miloše Urbana. Snímek je to vskutku povedený. I když často naráží na nepochopení a těší se ob...