Houslista Pavel Šporcl získal ocenění Zlatá Česká dvanáctka

Houslista Pavel Šporcl získal ocenění Zlatá Česká dvanáctka

Skladba Magical 24 jako první instrumentálka v historii získala Zlatou Českou dvanáctku v hitparádě Českého rozhlasu. Celých dvanáct týdnů skladba soutěží hladce procházela, bodovala, a dokonce i vyhrála. Díky tomu získala ocenění, kterého si váží každý umělec.

„Jsem nesmírně vděčný svým fanouškům, že mi posílali hlasy a díky nim jsem tuto cenu získal“, řekl Šporcl. „Je to poprvé v historii, kdy nějaká instrumentální skladba byla nasazena v hitparádě Českého rozhlasu. A ještě k tomu získat takové ocenění? To je neskutečné!!!“ dodává Šporcl, jehož singl boduje v hitparádě již 15 týdnů.

Šporcl má na svém kontě více než 45 autorských počinů, mimo jiné další crossoverový singl Surprise z úspěšného alba Sporcelain nebo duchovní skladbu Modlitba složenou pro neméně úspěšné album Vánoce na modrých houslích, které nahrál s Královskou liverpoolskou filharmonií.

Ve svižné a moderní aranži a v technicky opět velmi náročné skladbě používá motiv z Paganiniho 24. Capricca. „Paganiniho umění velmi obdivuji, sám mám v repertoáru řadu jeho skladeb, vydal jsem stejnojmenné album a hraji program Pocta Paganinimu věnovaný tomuto houslovému mágovi. Jeho poslední z capriccií, ze kterého jsem upravil známé téma a napsal tuto skladbu, mi připadá opravdu magické, odtud tedy název Magical 24“, řekl Šporcl. „Chtěl jsem také opět ukázat, že jsem moderní člověk, který se nebojí vystoupit ze zajetých kolejí, a předvést mladé generaci, že housle jsou mimořádný nástroj i v současné hudbě“, dodal houslista.

sporcl

Pavel Šporcl na svůj singl Magical 24 také natočil tanečně laděný videoklip, který má na YouTube již 210 tisíc shlédnutí a vysílá se i na stanici TV Óčko. V produkci ŠPORCL ARTS Agency na videoklipu spolupracovali tanečníci z Fragments Production v čele s choreografem Jakubem Dvořákem, bubeníci Tokhi a Groove Army. Režie se ujal renomovaný Rudolf Havlík, střihu pak Boris Machytka.


 

PřihlášeníNevěřící, odejděte! (nebo vás zabijeme)

Nakladatelství Pavel Mervart vydalo cennou knihu o pronásledování křesťanů v zemích, které vyznávají islám (tedy zdaleka nejen v arabských). Nazývá se NEVĚŘÍCÍ, ODEJDĚTE! a sepsal ji MICHAL ŘOUTIL. Nakladatelství Pavel Mervart

Atlas ohrožených živočichů

Po více než roce od publikace Atlas vyhubených živočichů přichází duo Radek Malý a Pavel Dvorský (tentokráte i s pomocí manželky Pavly) pod hlavičkou nakladatelství Albatros s další poučnou knihou nejen pro děti Atlas ohrožených živočichů. Albatros Media a.s.

Rozhovor

Ladislav Plecitý: Divadlo je živé, ale iluze filmu je dokonalá!

Plecity perexRežisér a scénárista Ladislav Plecitý, pod jehož taktovou vznikl absolventský film Poslední odměna, adaptace stejnojmenné povídky slavného spisovatele Terryho Pratchetta, se podí...

Hledat

Petr Janda užívá nekonečnej kyslík. Nové album Olympicu je plné živé muziky a silných příběhů!

„Jdu, kam mý nohy jdou, a tam, kde plyne proud. Nesmím se ohlížet, už vůbec ustrnout…,“ zpívá Petr Janda v písni „Šrám, co se nezahojí“, která má silnou melodii i text. Na novém albu Olympicu „Kaťata“, které vznikalo v době pandemie, je znát, že opravdu neustrnul. SUPRAPHON a.s.

Literatura

Tak trochu jiný příběh o únosu

mile dite perexDěj této knížky otevírá autonehoda, při níž byla vážně zraněna mladá žena. Tu do nemocnice doprovází její malá dcerka. Na tom by nebylo nic zvláštního, pokud by u sebe měly nějaké doklady, které by potvrzovaly jejich totožnost. Pro...

Divadlo

Koule – skvělá rozhlasová hra
ImageKoule je opravdu silná rozhlasová hra. Myslím, že se od ní málokdo odtrhne, že skoro každý ji vyslechne až do konce, i když spousta replik mu nebude po chuti. Když posloucháte Pavlu Tomicovou v roli Mileny, máte chu...

Film

Mamma Mia Here we go again! v kinách

mmV Eurovei sa 17. júla uskutočnila po desiatich rokoch premiéra pokračovania muzikálu Mamma Mia! A nemohlo to byť ani teraz inak a veľkolepá letná filmová párty sa dotýka sŕdc návštevníkov.

...