Nejnovější videoklip rapera Galena In flagranti předznamenává novou desku EX IT
Kultura21.cz

Nejnovější videoklip rapera Galena In flagranti předznamenává novou desku EX IT

První singl z Galenova připravovaného alba EX IT má název In flagranti. Novinka známého rapera je o jeho odchodu ze světa pravidelných příjmů v IT, ale i o tom, jaké to je, stát se ze dne na den vlastním pánem.

„Chtěl jsem si otevřít vlastní lezeckou stěnu, ale první, co jsem udělal, bylo to, že jsem napsal nějaký rapový texty, jen tak, pro radost. Uteklo pár měsíců a já měl textů plnej stůl. Už jsem u toho zůstal, úplně mě to vtáhlo, lezecká stěna nedostala vůbec šanci. Zároveň se objevila nelehká výzva, protože ani muzice jsem po několika plodnejch měsících nevěnoval tolik času, kolik bych si představoval. Až podezřele často jsem se poflakoval na internetu a hrál hry. Tomuhle boji převážně sám se sebou jsem věnoval titulní píseň In flagranti,“ říká Galen.

O hudební podklad písně se postaral Romano Ponerti, scratch zařídil DJ Maro a vizuál si vzal na starost Johny Hadraba. Roli dominantní šéfové si zahrála Anna Jiřina Daňhelová. Sám Galen vystupuje v první polovině videoklipu – coby Lurch z Addamsovy rodiny.

„Už když jsem byl ještě dítě, občas si ze mě kamarádi utahovali, že vypadám jak Lurch. Dost mě to štvalo, přece jen je to oživlá mrtvola, která má obě nohy levý. Až když jsem začal pracovat na nový desce, připletl se mi Lurch zase do cesty a já si uvědomil, že máme hodně společnýho. Výšku, hbitost, tvář, muzikální sklony. Po dvaceti letech, co na mě padal prach v IT, jsem získal i podobnou barvu. Už mi nevadí být Lurch, naopak. Jen jsem si ho překřtil na Large,“ usmívá se Galen.

Galen1

Klip se natáčel v době, kdy byla na spadnutí celostátní karanténa, což s sebou neslo řadu obtíží, které přibližuje Galen: „První polovina se odehrává v kancelářích. V dobách, kdy i bez virů ve firmách panuje celá řada bezpečnostních pravidel, jsem ani nedoufal, že bych nějaké kancly sehnal. Velmi mě překvapila ochota bývalých zaměstnavatelů. Tímto bych chtěl poděkovat firmě Cleverlance, kde se natáčelo, a rozhodně i DCIT, kde se natáčet mohlo. Ještě jsme to stihli natočit o víkendu, další natáčecí den byl pondělí, tehdy se měl natáčet koncert, který už se kvůli karanténě neodehrál.“

Tak jako všude, i v tomto případě zasáhla vyšší moc a scénář se musel hodně upravovat, takže odpovídá současné realitě. „Jen tu roušku jsem si ušil až večer po natáčení. Doufám, že si z téhle nelehké doby všichni odneseme něco pozitivního, že ten vyhlížený restart bude stát za to. Přál bych si, abychom se chovali ohleduplněji nejen k sobě, ale i k planetě. Je to to jediné místo, které máme a mohlo by nám ještě aspoň chvilku vydržet,“ přeje si Galen.

Textař a raper Galen se psaní textů a tvorbě hip hopu, potažmo rapování, věnuje více než 25 let, v roce 2015 nahrál album Hlavou vzhůru. Ovšem teprve letos v polovině roku po dvaceti letech opustil práci v IT a skončil na plný úvazek u muziky. Aktuálně pracuje na nové desce, rapuje, plánuje koncerty a začíná psát texty pro další umělce. Hip hop je jeho srdcová záležitost, ale baví ho i jazz, funk, soul, r&b… zkrátka nemá vyhraněné žánrové ambice. Pseudonym Galen si vypůjčil už v dětství z knihy Bílá nemoc od Karla Čapka, jak sám potvrzuje: „Hlavní postavou je lékař Dr. Galén, který se snaží zabránit válce. Jeho naivitu a snílkovství obdivuju a snažím se ji v sobě udržet dodnes.“Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

PřihlášeníTetování jako rozsudek smrt

Kruté a napínavé. Tak lze stručně charakterizovat knižní detektivku „Inkoust – Tetování jako rozsudek smrti“, jejíž autorkou je Alison Belshamová, rodačka z města Hampshire ve Spojeném království, která žije a pracuje v Edinburghu. Kniha Zlín ve společnosti Albatros Media a. s.

Reniin deník- deník dívky, která milovala život

Renia si ve svých čtrnácti letech začne psát deník, který se stává jejím nejlepším přítelem. Jak sama říká, jemu může svěřit vše, aniž by se musela bát prozrazení nebo posuzování z jeho strany. Nemůže tušit, že kromě svých starostí a radostí, mu svěří i budoucí události, o kterých se jí nesnilo ani v tom nejhorším snu. Nakladatelství Zeď s.r. o.

Rozhovor

Matěj Homola: „S fanynkami jsme měli vždy krásné a kolikrát nadstandardní vztahy. Nerad bych zabíhal do detailů, toto tajemství si střeží každá kapela.“

wohnout homola200Kdo by neznal kapelu Wohnout. Energičtí kluci s výraznými texty a rychlou rytmickou muzikou. Když je slyšíte hrát live, tak vaše nohy zkrátka nezůstanou v klidu a než se nadějete, skáčete jak střelení. Vy si teď můžet...

Hledat

Na svém albu oslavuje Lucie Bílá své autory - Ondřeje Soukupa a Gabrielu Osvaldovou

Jedenadvacet hitů a známých písní a závěrečná novinková nahrávka Salto mortale přináší album s všeříkajícím názvem Lucie Bílá/Ondřej Soukup/Gabriela Osvaldová. Album mapuje spolupráci výjimečných umělců, kteří si sedli umělecky a lidsky už začátkem devadesátých let.

Literatura

Kolem anglického trůnu se vždy děly věci!

Vestinustrunu 200Léto a historické romány, to patří k sobě. Je dovolená, léto, jako když vyšije, hrady a zámky nás lákají i v parných dnech (minimálně poskytnou kýžený chládek, ale nadšencům historie i kulturní a edukační zážitek). A přečíst si román o...

Divadlo

Putování za zaniklým divadlem

Divadla 200V  tematické edici Zmizelá Praha právě teď vydává nakladatelství Paseka ve spolupráci s Národním muzeem (jeho Divadelním oddělením) práci teatroložky Olgy Vlčkové (*1976) s názvem Divadlo a divadelní scény.

...

Film

Bajkeři nejsou příliš originální, ale pobaví

bajkeri 200Letní komedie Bajkeři vstupuje v těchto dnech do našich kin a slibuje slušnou porci zábavy i romantiky. Ale jak už tomu u podobných filmů bývá, jen pro určitou sortu lidí.

...