Umělec Michael W. Pospíšil připravuje první fotografickou publikaci
Kultura21.cz

Umělec Michael W. Pospíšil připravuje první fotografickou publikaci

paris perexNejvětší vášní českého umělce Michaela Wellera Pospíšila, který se proslavil již v dětství jako Jakoubek ve filmu Ukradená vzducholoď, je bezesporu focení. Nejvíce snímků pořídil v Paříži, kde strávil celých 35 let a působil zde například jako filmař nebo ředitel Českého centra. Jeho fotografická tvorba ale vznikala i na dalších zajímavých místech po celém světě, Prahu samozřejmě nevyjímaje. Na svém kontě má již celou řadu úspěšných výstav v Čechách i ve Francii. Nyní se rozhodl vydat svou první knihu, kterou lze již nyní objednat skrz crowdfundingový server HitHit.cz.

 


Dílo ponese výstižný název „Paris, Praha, etc…“ a u příležitosti jeho vydání se uskuteční také zajímavé výstavy. Publikaci, která představí téměř 120 barevných i černobílých abstraktních a street fotografií z Paříže, Prahy a dalších konců světa, si umělec nadělí ke svým 65. narozeninám. Fotografie bude v knize doprovázet text profesora Vladimíra Birguse a kurátorky výstav Terezie Zemánkové.

paris 1
Společně s knihou jsou zatím naplánované tři výstavy. „Ve Francouzském institutu v Praze budou představeny snímky z Prahy pod názvem Praha, etc…, v Leica Gallery Prague fotografie z Paříže pod názvem Paris, etc… A v Galerii 4 v Chebu, která představuje největší českou fotografickou galerii, se představí okolo 200 snímků v rámci výstavy s názvem Paris, Praha, etc… Všechny fotografie jsou z období od roku 2013 do dneška,“ popisuje Michael W. Pospíšil.

Jelikož je realizace celého projektu finančně velice náročná, rozhodl se tým kolem umělce Michala W. Pospíšila získat potřebné peníze skrz crowdfundingovou sbírku na serveru HitHit.cz, kde je pro přispěvatele připravená celá škála atraktivních odměn. Kromě samotné knihy s věnováním tu lze zakoupit například unikátní fotografie nebo kurz fotografování nebo posezení u večeře či vína s Michalem W. Pospíšilem.

Foto: archiv Michaela W. PospíšilaSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

PřihlášeníTetování jako rozsudek smrt

Kruté a napínavé. Tak lze stručně charakterizovat knižní detektivku „Inkoust – Tetování jako rozsudek smrti“, jejíž autorkou je Alison Belshamová, rodačka z města Hampshire ve Spojeném království, která žije a pracuje v Edinburghu. Kniha Zlín ve společnosti Albatros Media a. s.

Reniin deník- deník dívky, která milovala život

Renia si ve svých čtrnácti letech začne psát deník, který se stává jejím nejlepším přítelem. Jak sama říká, jemu může svěřit vše, aniž by se musela bát prozrazení nebo posuzování z jeho strany. Nemůže tušit, že kromě svých starostí a radostí, mu svěří i budoucí události, o kterých se jí nesnilo ani v tom nejhorším snu. Nakladatelství Zeď s.r. o.

Rozhovor

Arch of Hell: „Pokud si chcete pořádně zablbnout, zapařit nebo i zaběhat, jsme pro vás ta správná volba!“

arch of hell 200Jednou z českých kapel vystupujících na festivalu Made of Metal jsou brněnští Arch of Hell. Vystoupí zde v sobotu od půl čtvrté odpoledne. Jak se těší a na co se můžete těšit, to prozradila Tereza Nesvatbová.<...

Hledat

Na svém albu oslavuje Lucie Bílá své autory - Ondřeje Soukupa a Gabrielu Osvaldovou

Jedenadvacet hitů a známých písní a závěrečná novinková nahrávka Salto mortale přináší album s všeříkajícím názvem Lucie Bílá/Ondřej Soukup/Gabriela Osvaldová. Album mapuje spolupráci výjimečných umělců, kteří si sedli umělecky a lidsky už začátkem devadesátých let.

Literatura

„Sbírání bylin ve velkém není pro slabší povahy“

Do tmy 200Do tmy je název velmi zajímavé knihy o sbírání bylin, která ze všeho nejvíce připomíná staré české klasiky. Vydejte se s hlavní hrdinkou na cestu, ze které není snadné uniknout…

 

...

Divadlo

Vánoční zázrak v Divadle Broadway

vanocni zazrak divalo brodway ledeckyRomantický vánoční muzikál Janka Ledeckého, který měl premiéru v loňském roce, se na prkna pražského Divadla Broadway vrací i letos. Vánoční zázrak, aneb Sliby se maj plnit o Vánocích

Film

Petr Zelenka dokončuje kontroverzní „Ztraceni v Mnichově“

Ztraceni v Mnichove 200Trojnásobný  držitel Českého lva, režisér Petr Zelenka ( Knoflíkáři, Rok ďábla, Karamazovi) , dokončuje svůj nejnovější film „Ztraceni v Mnichově“, jehož příprava trvala pě...