Milujete italskou kuchyni? Pak nepřehlédněte novou Italskou kuchařku
Banner

Milujete italskou kuchyni? Pak nepřehlédněte novou Italskou kuchařku

italska kucharka 200Euromedia Group v edici Esence vydala v dubnu moc krásnou Italskou kuchařku obsahující 130 tradičních receptů. Pojďte do ní s námi nahlédnout!

 

 

Momentálně se kvůli současnému stavu nedá cestovat. Člověk tedy může jen snít, nebo střádat plány. Další možností je vzpomínat na zážitky nebo znamenité dobroty, které si nyní můžete připravit i doma. Já nikdy nezapomenu na italskou zmrzlinu, pizzu s kuličkami červeného pepře nebo tu s bresolou a Aperol Spritz na ostrově u Benátek. S těmito myšlenkami jsem se na knihu moc těšila.

Kuchařky se nyní navíc hodí, když většina lidí tráví čas v domácnosti hospodyňky přemýšlí, co svým blízkým připravit dobrého. Jakmile dojdou nápady, je potřeba inspirace a tu Italská kuchařka rozhodně nabízí!

Kuchařka není dílem jednoho autora, jedná se evidentně o sesbírané tradiční recepty z celé země. Jsou rozděleny do 18 regionů – od Sicílie po Furlánsko. U každého receptu je také poznámka, z čeho vychází název nebo co znamená, což je zajímavý bonus. Kromě receptů se pak v knize nachází vsuvky v podobě dvojstránky o kávě, těstovinách, sýrech, pečivu nebo o vepřovém masu. V závěru překvapila také pohádka o polentě.

Recepty v této knize jsou skvěle vybrané. Obsahují jak recepty na klasiky italské kuchyně jako je salát capresse, pizza Margarita, bruschetta, těstoviny carbonara nebo dezerty jako je tiramisu, tak mnoho dalšího. Mnohdy se mi daná kuchyně zdála blízká té naší, například v podobě králíka, na jiných je zase vidět, jak jsou odlehčené a plné zeleniny a tím pádem přímo stvořené k létu.

italska kucharka

Při čtení jsem si zapisovala, co bych chtěla vyzkoušet a poznamenala jsem si desítky pokrmů. Například Lilkovou caponatu (obdobu ratatouille po sicilsku), Malloreddus „alla campidanese“ neboli Sardinské knedlíčky s klobásou, rajčaty a šafránem, sýrové dortíky, těstoviny po mlynářsku La mugnaia a chlebové placky. Zaujaly mě také sladkosti v prvé řadě s mými milovanými mandlovými sušenkami Amaretti, nebo Cantucci, dále ovocný dort Cassata Siciliana, dortíčky Rum Babá nebo slavný a nadýchaný Panettone.

Italská kuchařka je nádherná z grafického hlediska. Jen listovat ní je opravdový zážitek a já říkám, víc takových! Na stránkách jsou nakreslené pokrmy, suroviny i střípky z italské krajiny. Vše doplňuje jedinečné písmo evokující ručně psaný text. V tomto případě je potřeba si na něj trochu zvyknout a „naučit“ oči na některá písmena, ale ke knize se výborně hodí. Díky takovému zpracování z knihy přímo sálá letní a uvolněná atmosféra Itálie.

italska kucharka

Italská kuchařka: 130 tradičních receptů
Autor: kolektiv
Překlad: Jana van Luxemburg
Žánr: kuchařka
Nakladatelství: Esence, Euromedia Group
Rok vydání: 2020
Počet stran: 159
Hodnocení: 97 %

https://www.knizniklub.cz/knihy/409977-italska-kucharka-130-tradicnich-receptu.html


 

PřihlášeníKlasické moučníky

Kdo by nemiloval opojnou vůni sladkých dobrot linoucí se z kuchyně? Úžasně zpracovaná barevná kuchařská kniha nabízí bohatý výběr receptů nejen na vynikající koláče, zákusky, moučníky a moučná jídla, dorty a dezerty, ale i na slané pečivo, chuťovky a jiné slané delikatesy. Esence

Osvobození

Inspirováno skutečným příběhem hrdinky druhé světové války Nancy Wakeové. V šestnácti letech Nancy opustila rodnou Austrálii, aby nalezla nový domov a životní lásku v Marseille. Ikar

Rozhovor

Režisérka Eva Toulová: „Tvorba filmu je vždycky risk.“

Toulova 200Eva Toulová je mladá česká režisérka, spisovatelka a výtvarnice, která se dnes věnuje převáženě režii. Má na kontě několik knížek, za sebou celovečerní film Šťastná, dokument Camino na kolečkách a jejím posledním počinem je film Jak se moří reviz...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Naučte se i vy Zdravému dýchání

zdrave dychani 200V říjnu vyšla u nakladatelství Vyšehrad kniha Zdravé dýchání známé české autorky Jarmily Mandžukové. Poví nám o tom, jak správné dýchání dokáže změnit náš život k lepšímu a odhalí nám i konkrétní metody a postupy.

...

Literatura

Wolf-Dieter Storl: Zahrada jako mikrokosmos


zahrada mikrokosmos 200Zahrada je místem nesmírného poznání. Nesmírného, a také vesmírného. Úvod knihy vás vtáhne do hermeticky pojatého povídání o životě. Alchymie, staré znalosti našich předků, nauka o živlech i jednotlivých rostlinách a ...

Divadlo

Celebrity

Celebrity 200Představení Celebrity je spíše než hrou hořkou výpovědí o stavu dnešní doby, a to nejen života celebrit, chcete-li slavných osobností, ale i našich životů a toho, co vše jsme schopni obětovat v zájmu naší důležitosti.

Film

Konečná uprostřed cesty

altTéma umírání - zpravidla následkem zhoubné choroby - se ve filmech vyskytuje odedávna, ale zpravidla bylo nějak zušlechtěno a zacíleno k významovým přesahům. Tak jsme mohli spatřit příběhy lidí, kteří přehodnotili svůj vztah...