Sushi – Od začátečníka k mistrovi

Sushi – Od začátečníka k mistrovi

sushi 200Ať o sushi sníte nebo jste pokročilý kuchař tohoto pokrmu, nesmíte si nechat ujít knihu Marcela Vargaeštoka Sushi Od začátečníka k mistrovi, která vyšla v říjnu u nakladatelství CPress. Garantuju vám, že stojí za to!

 

 

Tato kuchařka nebo klidně i příručka o sushi, chcete-li, je výborně sepsanou knihou plnou barevných fotografií a popisů postupů při přípravě tohoto specifického pokrmu od A po Z. Přehlednost, úprava, spousta praktických informací i rad – přesně takto si představuji výbornou kuchařku.

Už Obsah nám napoví, že začínáme od pěkně podlahy. V Úvodu se dovíme něco o Japoncích a jejich gastronomii a taky o historii sushi. Informace nejsou suchopárné, ale čtenáře pěkně navnadí na samotné vaření. Další větší kapitolou je ta s názvem Suroviny, přísady a základní přípravy a rozebírá všemožné ingredience, které jsou ambasadorem tohoto japonského pokladu. Nechybí sekce Kuchyňské náčiní a pomůcky a pak už jdeme k samotnému vaření, tedy Základní přípravy – návody, kde se dovíme, jak správně uvařit rýži na sushi, jak má vypadat nakládaný zázvor a taky jak správně filetovat tuňáka i lososa.

Část Základní druhy sushi přináší přehled nejznámějších forem sushi a Creative art sushi toto povznáší na další úroveň. S povděkem kvituji kapitoly o Stolování a servírování, kde je fajn třeba etiketa používání hůlek. Na závěr nechybí Užitečné rady třeba jak vybírat ryby nebo jak dlouho vydrží suroviny na sushi. Končíme kapitolkou Inspirace, která je vlastně reklamou na autorův byznys, Chefparade sushi kurzy. Ale proč vlastně ne?

Moc se mi líbí, jak je tato kuchařka zpracována jak formou, tak obsahem. Autor nás učí vše od píky a popisuje postupy velmi podrobně a co je ještě lepší, nechybí praktický barevný fotopostup. Taky se dozvíme něco o historii toho daného konkrétního pokrmu, což není k zahození.

Ať vás příprava sushi baví a chcete se posunout o level výš, nebo koketujete s myšlenkou, že byste se rádi blýskli tímto netradičním pokrmem, tato kniha je tím pravým právě pro vás!

sushi

Název: Sushi – Od začátečníka k mistrovi
Autor: Marcel Vargaeštok
Žánr: kuchařka
Nakladatelství: CPress
Rok vydání: 2019, pevná
Počet stran: 112
Hodnocení: 100 %

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/55992974/sushi/


 

Rozhovor

Rozhovor s Archie Kimptonem pro Brooke Hunter

smodr200Honzík Bačkora je docela obyčejný kluk z jednoho docela obyčejného městečka. Když ovšem jednoho obyčejného dne na toulkách po okolí náhodou natrefí na příšerně pomotaného, zpřeházeného, mrzoutského, vypaseného a na sušenkách závislého MLUVÍCÍHO kocoura,...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Zjistěte, kdo jsou zabijáci kalorií

zabijaci kalorii 200V Knižním klubu vyšla před pár dny útlá, ale podnětná kniha od diplomovaného dietetika Svena Dava Müllera 50 nejlepších zabijáků kalorií. Její podtitul zní Urychlovače látkové výměny od A do Z.


Literatura

David Deida a Intimní splynutí. Další bestseller?

DeidaSplynuti perexNo má na to rozhodně našlápnuto. Pokud však znáte všechny jeho předchozí knihy, zejména pak tu první – Cestu pravého muže – zažijete podstatně menší čtenářský šok. Či prozření. Nebo snad osvícení? Kdoví, jak tento...

Divadlo

Noc divadel 2018 zveřejňuje program: nabídne prohlídky zákulisí, představení, workshopy i setkání s herci

Noc divadel perexTřetí listopadová sobota bude opět patřit Noci divadel, která právě zveřejnila svůj kompletní program. V letošním roce termín vychází symbolicky na 17. listopadu 2018, což ve spojení s mnoha historickými výročí, která si připomín...

Film

Dívka, která nemá minulost, bojuje o svou budoucnost. Komu má věřit?

 

captain-marvel-trailerCaptain Marvel je už v pořadí 21. filmem, natočeným podle oblíbených komiksů a seznamuje nás s dalším hrdinou Marvel univerza. A tak jsem jako správný fanda začátkem března navštívila kino. Captain Marvel je i první hraný film, který jde do kin po...