Propagujte kondiční plavání s Plaveckou soutěží měst
Banner

Propagujte kondiční plavání s Plaveckou soutěží měst

PSM perexLetos na podzim se uskuteční již 28. ročník Plavecké soutěže měst, kterou organizuje Česká asociace Sport pro všechny pod záštitou ČUS v rámci projektu Sportuj s námi. Zakladatelem soutěže je Aleš Procházka.

 


Ve středu 2. října 2019 budou patřit vybrané dráhy plaveckých areálů účastníkům akce, která nemá v tomto směru obdoby. Je pravidelně pořádána od roku 1992 a každoročně se jí účastní několik tisíc plavců všech věkových kategorií. Loni jich bylo více než 8500 z jednadvaceti přihlášených měst. "To je pro nás důkazem toho, že propagace kondičního plavání má smysl a rádi bychom "vyrušili z klidu" i ty provozovatele krytých bazénů, plavecké oddíly či plavecké školy, kteří s účastí váhají a zatím se nezapojili", říká zakladatel soutěže, pan Aleš Procházka.

PSM 123

Kondiční plavání jako vděčná aktivita
Právě pro lidi s nějakým tím kilem navíc, s bolavými klouby či jiným pohybovým hendikepem, ale také pro všechny, kteří se chtějí a potřebují hýbat, může být kondiční plavání vděčnou, celoročně i celoživotně využitelnou pohybovou aktivitou. Chce to jen začít. Abychom však pocítili nějaké výsledky, je potřeba vydržet. Ostatně, jako u každého jiného sportu nebo činnosti.

PSM CL 10

Pozitiva pravidelného plavání
- ani při nadváze se nepřetěžují klouby, vazy či páteř
- dochází k posílení a zároveň protažení významných svalových skupin
- je vhodné pro lidi bez rozdílu věku, osoby s nadváhou, hendikepované i těhotné
- přirozeně pomáhá zvyšovat hybnost kloubů a páteře po úrazech či operacích
- šetrně posiluje srdeční sval díky horizontální poloze
- ochablé zádové svaly získají díky správně zvolenému plaveckému způsobu potřebný tonus
- při správném dýchání (výdech proti odporu vody) přispívá k zvětšení vitální kapacity plic
- pomáhá při relaxaci a odbourání stresu, má pozitivní vliv na psychiku
- posiluje imunitu a celkovou fyzickou i psychickou odolnost
- má společensko-sociální význam (navazování nových kontaktů, společná rodinná aktivita)

PSM CL 14

Přidáte se? Plavecká soutěž měst může být i u vás
Jestli uplavete alespoň 100 metrů, můžete se o propagaci kondičního plavání zasadit i vy. Ve středu 2. října plavci všech věkových kategorií dostávají možnost zaplavat si libovolným stylem na čas trať 100 metrů. Otestujte si svou aktuální formu a proměňte se na chvíli v jednoho z reprezentantů svého města. Chopte se iniciativy a přihlaste svůj bazén do letošního ročníku Plavecké soutěže měst. Podle počtu obyvatel jsou města rozdělena do tří kategorií. Kategorie A (města do 20.000 obyvatel), kategorie B (města do 50.000) a kategorie C (nad 50.000 obyvatel). Sčítají se body za 250 nejlepších výkonů. Na nejúspěšnější tři bazény v každé kategorii čekají poháry a diplomy, všechny další zúčastněné bazény dostanou diplom.

PSM CL 8


Nepropásněte termín přihlášení 1. září
Zájemci z řad organizátorů se mohou průběžně hlásit mailem na  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Pokud se ozvou do 1. září 2019, pošleme jim trička pro organizátory, případně také propagační letáky. Do soutěže se lze přihlásit i po uvedeném termínu, až do 25. září 2019. Trička a propagačních letáky v tomto případě však již negarantujeme. Do republikových výsledků jejich bazén samozřejmě zařadíme.

Těšíme se, že nás zase bude o něco víc.

PSM CL


... aby sport byl pro všechny
Nezisková organizace Česká asociace Sport pro všechny. Pohyb je život a život je pohyb. Víme, že toto pravidlo funguje. Proto je naším cílem zpřístupnění tělesné výchovy a sportu široké veřejnosti - od batolat až po seniory. I když se  hlásíme k odkazu dr. Miroslava Tyrše i jeho následovníků, sledujeme současné trendy a přinášíme vám nové informace prostřednictvím vzdělávacích akcí a praktických workshopů. Chceme, aby vás sportování bavilo tak, jako nás.

PLAVECKÁ SOUTĚŽ MĚST, 28. ročník akce pro zájemce všech věkových kategorií
Termín: středa 2. října 2019
Organizátor projektu: Česká asociace Sport pro všechny
Pod záštitou ČUS, projekt Sportuj s námi

Více informací včetně přihlášky: www.caspv.cz/cz/projekty/plavecka-soutez-mest/

Zdroj foto: archiv ČASPVSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

S odstupem bych po poslechu alba už zase mnoho věcí udělal jinak, říká Oldřich Bohadlo

bohadlo 200Někde tam jsi. To je název debutového alba náchodského tria BohadloBand, jejímž výhradním autorem je její kapelník, kytarista a zpěvák Oldřich Bohadlo. Jeho texty, melodie a zpěv jsou poznávací značkou skupiny, která se sice na první pohled může j...

Hledat


Literatura

Dějiny sexuality hravě a s nadsázkou

perexovy obrazekProjdete-li v knihkupectví kolem této knihy, není možné, abyste ji přehlédli. Upozorňuje na sebe, čím se dá – je obrovská, červená a netají se lehce lascivním názvem „SEXKOMIKS“. A co na vás čeká uvnitř…?

Divadlo

Autor hry Úsměv Dafné Vittorio Franceschi se zúčastní české premiéry v Divadle Rokoko

Usmev  Dafne Smutna  200Ve středu 16. ledna se v Divadelní kavárně Rokoko sešli herci a tvůrci tragikomedie Úsměv Dafné. S režisérkou Viktorií Čermákovou, dramaturgyní Věrou Maškovou...

Film

7 dní v Havaně aneb jak její obyvatelé žít umějí

7 dni v havane„Film 7 dní v Havaně“ je velmi netradičním filmem, který se bude promítat v našich kinech. Zaujme nás zejména svým poutavým pohledem na Havanu  roku 2011.  Pokud jste ještě v Havaně nebyli, anebo jste mě...