Kurzy NG pokračují i letos

Kurzy NG pokračují i letos

Email Tisk

ng praha 200Letošní dlouhodobé kurzy výtvarného umění, které pořádá  Národní galerie Praha začaly. Jedná se o pravidelný cyklus přednášek a komentovaných prohlídek. Národní galerie připravila i pro školní rok 2016/2017 tradiční kurzy dějin umění pro zájemce o výtvarné umění všech věkových kategorií z řad studentů, dospělých a seniorů, kterým nabízí unikátní možnost zažít vývoj umění prostřednictvím originálů uměleckých děl, nebo kvalitních obrazových prezentací s výkladem zkušených lektorů Národní galerie v Praze a přizvaných specialistů.

 

Letos galerie připravila následující kurzy:                            

Základy dějin umění

Umění 19. století

Umění 20. století

Zaostřeno na umění

Neděle s uměním

Od gotiky po secesi

Mistři evropského umění

 

Základy dějin umění

Sobotní a nedělní kurz dějin umění zájemcům nabízí základní orientaci v evropských a českých dějinách umění. Kurz je vhodný i pro studenty připravující se na zkoušky v oboru. Kromě informací o proměnách uměleckých děl poskytne svým absolventům i další kompetence, jako například schopnost analyzovat výtvarná díla, číst a interpretovat texty o umění či kresebně zaznamenat architektonické prvky a schémata. Součástí kurzu jsou návštěvy expozic Národní galerie.

Umění 19. století    

Středeční kurzy dějin umění 19. století jsou vhodné pro uchazeče, kteří se studiem dějin umění teprve začínají. První lekce začíná 12. října.                                               

Umění 20. století

Úterní kurz dějin umění 20. století je vhodný i pro uchazeče, kteří se studiem dějin umění teprve začínají. První lekce začíná 11. října.                                                   

Od gotiky po secesi 

Cyklus přednášek, které probíhají ve všech stálých expozicích Národní galerie - v klášteře sv. Anežky České, v Schwarzenberském, Salmovském, Šternberském, Veletržním paláci a paláci Kinských. Přednášky, které jsou určeny nejen studentům a pedagogům, ale i zájemcům z řad široké veřejnosti. První přednáška se koná 25. října 2016.                                       

Mistři evropského umění 

XIII. díl cyklu přednášek s projekcí pro pokročilé pokračuje v představování nejvýznamnějších mistrů evropského umění. První přednáška se koná 15. října 2016.

 

Národní galerie v Praze ve školním roce 2016/2017 připravuje také Kurz sběratelství malby a sochařství a Kurz sběratelství grafiky. Jedná se o výtvarné kurzy Cesta k mistrům a Portrét a figura podle mistrů. Bližší informace budou brzo doplněny.

ng prahaSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 
Banner

Rozhovor

Režisérka Ivanna Benešová: "Točím o tématech, která mně osobně přijdou zajímavá."

ivana benesova200Režisérka Ivanna Benešová je známá pro svůj zájem o netradiční témata, jakými jsou například porno nebo týrání. Její vstup do dokumentární filmařiny se datuje někde až do roku 2008. Krátkometrážní snímek Jak se...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (21)

Z archivu...

Čtěte také...

Fotografka Guna Leite na své Hostině v šumperské knihovně servíruje luxusní menu o dvaceti chodech

Guna perexChřest s holandskou omáčkou, Suši maki, Bouillabaisse, Spaghetti pomodoro, Paella s mořskými plody, Kuře cacciatore, Bouef Bourguignon, Konfitované kachní stehno, Charlotte Malakoff, Čokoládová pěna, Levandulová zmrz...


Literatura

Vina – útlá kniha se silným obsahem

vina 200Kniha Vina německého právníka a spisovatele má na obálce větu „Odhalit pachatele bývá snazší než najít viníka.“, která je jejím velmi silným shrnutím.

 

...

Divadlo

Taneční festival ImPulsTanz 2015

tanecni200K letní Vídni patří již tradičně mezinárodní taneční festival ImPulsTanz. Ten letošní promění město na Dunaji v jeden taneční parket v období od  16. července do 16. srpna.

...

Film

Zkrocení slizkých duchů

altFilm Krotitelé duchů byl uveden už v roce 1984, a přestože se o podobných příbězích u nás tenkrát téměř nevědělo, vznikl v podstatě jako odpověď na tehdy už velmi různorodé filmy o hrdinech. Krotitelé duchů jsou jiní ...