Alexandrovci ukončili slovenské turné
Banner

Alexandrovci ukončili slovenské turné

Email Tisk

Alexandrovci Brat perexSlovenské turné ruského armádneho súboru Alexandrovci si svoje veľké finále nechalo na koniec. Vypredaný Zimný štadión Ondreja Nepelu bol svedkom fantastického vystúpenia, na ktorom sa na pódiu vystriedalo viac ako 120 umelcov a okorenila ho československá stálica hudobnej scény Lucie Bílá a ľudová hudba Kandráčovci. Odznelo niekoľko slovenských pesničiek v podaní ruských spevákov a najmladšieho člena súboru, len 7-ročného rodeného Slováka.

 

 

Alexandrovci Brat 3
Viac ako trojhodinovú šou videlo niekoľko tisíc fanúšikov najväčšieho hudobného telesa na svete, v ktorom boli zastúpené zrejme všetky generácie. Už krátko pred pol siedmou večer zahrialo publikum zoskupenie Kandráčovci, ktorí mali obrovský úspech aj v ostatných mestách, kde sa Alexandrovci predstavili, no najmä na východnom Slovensku, odkiaľ pochádzajú. Premiéru pred domácim publikom mal aj najmladší člen súboru, len 7-ročný Viliam Švec s pesničkou Voda, čo ma drží nad vodou. Postupne sa na pódiu vystriedalo viacero sólistov, na čele s legendárnym Vadimom Ananevom, prezývaným tiež Mr. Kalinka.

Počas koncertu odzneli všetky Slovákom najznámejšie ruské piesne, no Alexandrovci sú známi tiež tým, že v krajine, kde vystupujú, zaspievajú aj pesničky danej krajiny. V Bratislave tak odznel napríklad aj Najkrajší kút v šírom svete, Macejko, Na Kráľovej holi a iné. Jedným z vrcholov večera bola aj Lucie Bílá. Tá už vystúpovala s Alexandrovcami viackrát a v Bratislave spolu s nimi zaspievala nádherné balady Most přes minulost a českú verziu legendárnej pesničky Hallelujah.

 Alexandrovci Brat 4

„Koncert v Bratislave bol dôstojným vyvrcholením celého slovenského turné. Sme nesmierne radi, že si do Slovnaft Arény našlo cestu toľko fanúšikov Alexandrovcov. Opäť sa nám potvrdilo, že tento žáner v takejto podobe bude mať stále miesto na slovenských pódiách,“ povedal zástupca súboru v Európe Rudolf Héger z agentúry Music Art. Alexandrovci na Slovensku odohrali 8 koncertov a z Bratislavy sa presúvajú do Česka, kde ich čaká ďalšia porcia dvanástich koncertov z ich európskej šnúry.

Tex a foto: Lenka Meravá


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

LUKÁŠ LOUŽECKÝ


šéfredaktor

    32 let, ve znamení Štír. Je z Prahy a zaměstnán prozatím v Datartu na Službách zákazníkům. V rámci své amatérské žurnalistické kariéry má za sebou psaní a fotografování pro několik webů – zejména hudebních a literárních. Namátkou zmíníme ireport.cz, vaseliteratura.cz nebo cbdb.cz. Na šéfredaktorskou pozici nastoupil počátkem roku 2018 a doufá, že tento web povede k ještě větším úspěchům, než má prozatím za sebou.

    Pro Kulturu 21 píše již několik let. “Na práci pro Kulturu 21 mě baví především to, že je tento web tak všestranný. Můžu psát o knížkách, výstavách i třeba hudbě. Navíc je v něm přátelské prostředí."

    Ve volném čase se vedle psaní a fotografování věnuje zejména své rodině – manželce a téměř tříletému synovi. Je téměř abstinent, ale občas si dá skleničku vína. Odnaučený kuřák se závislostí na brambůrkách.

    Životní motto:

    Užívej života než ti uteče.

Toulavka

Anketa


Partneři

Hledat

Mimísek 32

Čtěte také...

České hračky na Novoměstské radnici

hrac 200Již za 3 dny se v sobotu 13. prosince v 10 hodin otevřenou brány Novoměstské radnice a akce Česká hračka a řemeslo přivítá první návštěvníky. Na setkání se těší více než 50 prodejních stánků výrobců hraček a řemesel, děti i rodiče budou moci čas přij...

Z archivu...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

František Nepil pro všechny milovníky Vánoc

nepil200Ještě před vypuknutím krásného období adventu se objevila na trhu malá, roztomile vypadající kniha Vánoce mám rád s fejetony Františka Nepila. Na navození vánoční atmosféry a nálady nebo na večery v dece s čajem úplně ideální záležitost.

...

Divadlo

Představení Peklo - Dantovské variace s 420PEOPLE a Davidem Prachařem: nečekané spojení tance a činohry

Peklo 200Soubor současného tance 420PEOPLE, herec David Prachař, režisér Jan Nebeský a scenáristka Lucie Trmíková společně zinscenují Peklo. Představení inspirované Božskou komedií Dante Alighieriho a tématem krize středního věku bude mít dvě premiéry 29. a...

Film

Karel Zeman a jeho kouzelný svět

zeman09Česká animovaná tvorba měla ve svých počátcích - zejména v 50. letech - dva mezinárodně uznávané velikány: v Praze Jiřího Trnku a ve Zlíně Karla Zemana. Oba posloužili komunistickému režimu jako svého druhu výkladní skříň, když skrze ně mohl tvrdit, jak št...