Alexandrovci ukončili slovenské turné

Alexandrovci ukončili slovenské turné

Email Tisk

Alexandrovci Brat perexSlovenské turné ruského armádneho súboru Alexandrovci si svoje veľké finále nechalo na koniec. Vypredaný Zimný štadión Ondreja Nepelu bol svedkom fantastického vystúpenia, na ktorom sa na pódiu vystriedalo viac ako 120 umelcov a okorenila ho československá stálica hudobnej scény Lucie Bílá a ľudová hudba Kandráčovci. Odznelo niekoľko slovenských pesničiek v podaní ruských spevákov a najmladšieho člena súboru, len 7-ročného rodeného Slováka.

 

 

Alexandrovci Brat 3
Viac ako trojhodinovú šou videlo niekoľko tisíc fanúšikov najväčšieho hudobného telesa na svete, v ktorom boli zastúpené zrejme všetky generácie. Už krátko pred pol siedmou večer zahrialo publikum zoskupenie Kandráčovci, ktorí mali obrovský úspech aj v ostatných mestách, kde sa Alexandrovci predstavili, no najmä na východnom Slovensku, odkiaľ pochádzajú. Premiéru pred domácim publikom mal aj najmladší člen súboru, len 7-ročný Viliam Švec s pesničkou Voda, čo ma drží nad vodou. Postupne sa na pódiu vystriedalo viacero sólistov, na čele s legendárnym Vadimom Ananevom, prezývaným tiež Mr. Kalinka.

Počas koncertu odzneli všetky Slovákom najznámejšie ruské piesne, no Alexandrovci sú známi tiež tým, že v krajine, kde vystupujú, zaspievajú aj pesničky danej krajiny. V Bratislave tak odznel napríklad aj Najkrajší kút v šírom svete, Macejko, Na Kráľovej holi a iné. Jedným z vrcholov večera bola aj Lucie Bílá. Tá už vystúpovala s Alexandrovcami viackrát a v Bratislave spolu s nimi zaspievala nádherné balady Most přes minulost a českú verziu legendárnej pesničky Hallelujah.

 Alexandrovci Brat 4

„Koncert v Bratislave bol dôstojným vyvrcholením celého slovenského turné. Sme nesmierne radi, že si do Slovnaft Arény našlo cestu toľko fanúšikov Alexandrovcov. Opäť sa nám potvrdilo, že tento žáner v takejto podobe bude mať stále miesto na slovenských pódiách,“ povedal zástupca súboru v Európe Rudolf Héger z agentúry Music Art. Alexandrovci na Slovensku odohrali 8 koncertov a z Bratislavy sa presúvajú do Česka, kde ich čaká ďalšia porcia dvanástich koncertov z ich európskej šnúry.

Tex a foto: Lenka Meravá


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

KATEŘINA HAJŇUKOVÁ


redaktorka a editorka

    Narodila se koncem března 2000, je tedy znamení berana a jak říká, zcela odpovídá její tvrdohlavosti. Pochází z Karlových Varů, které moc ráda a v současnosti je studentkou čtyřletého gymnázia.

    S K21 spolupracuje od začátku července a říká, že je za to neskutečně ráda. "Editace mi otevřela nový svět, který pro mně mnoho znamená a dává mi mnoho možností."

    Mezi koníčky Kačka řadí poslouchání hudby, čtení, psaní různých příběhů, hraní na keyboard, jízdu na skateboardu a trávení času se svými přáteli. "Dalo by se říct, že mým velkým koníčkem je barvení vlasů. D§vod? Už čtyři roky si barvím své hnědé vlasy částečně na modro a nikdy bych svoje modro-hnědé vlasy nevyměnila."

    Mimo studia a editace se věnuje svému blogu. Blogerkou je už asi sedm let, při čemž svůj dosavadní blog má čtyři roky. Ve škole ji nejvíc baví psychologie, český jazyk a angličtina.

    "Ze všeho nejdůležitější je pro mě moje rodina, která mě vždy drží nad vodou. Motta a citáty jsou moje doména. Už jako malá jsem si sepisovala a opisovala motta z internetu nebo ráda prohledávala mamčiny sešity s citáty. Můj nejoblíbenější pochází od zpěváka Andyho Biersacka, který má skupinu Black Veil Brides, kterou miluji: "Každý na světě má sny. Drž je blízko svého srdce a nikdy nepouštěj..."

Toulavka

Anketa


Chat s osobností

Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 28

Čtěte také...

Cesta proti proudu času 2: Vzhůru za rodokmenem do archivů

Pokračujeme v našem pátrání po rodinných kořenech. Před chvilkou jste zaplnili poslední bílé místo v osudu svých prarodičů a výpis z matriky opatrujete jako poklad. Badatelské napětí ve vás roste. Cestou z matričního úřadu k autobusu už spřádáte plány, jak se do...

Z archivu...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Prožijte Okamžiky štěstí s Veronikou a Jáchymem

okamziky-stesti perex„Napsal jsem příběh dvou sourozenců, kteří se aktivně snaží, aby byli šťastní,“ vysvětluje Patrik Hartl hlavní myšlenku svého v pořadí již třetího románu, který, obdobně jako předchozí dva, obsadil přední příčky českýc...

Divadlo

Super komedie Hnízdečko a šunkofleky

hnizdecko a sunkofleky divadlo radostJak může dopadnout situace, kdy si do svého sdíleného sklepního prostoru, který považují dva dlouholetí kamarádi za byt, oba přivedou novopečené manželky a snaží se jim vysvětlit, jak se jim krásně v tomto hnízdečku bude...

Film

Proměny filmového vyprávění

film perexPro vnímavější diváky narozené dříve než v 80. letech nebývají vrcholem filmového umu ani tak ohromující trikové efekty a formálně bezchybná klipovitá vypravěčství, nýbrž soustředěná výpověď o světě, v němž žijeme. Filmaři se odjakživa pokoušeli "něc...