První český vzdělávací muzikál Bady Dreams uvedl na divadelní prkna přes 200 dětí
Banner

První český vzdělávací muzikál Bady Dreams uvedl na divadelní prkna přes 200 dětí

bady dreams200Netradiční divadelní vystoupení určené pro děti všech věkových skupin se uskutečnilo v Domě kultury v Uherském Brodě za podpory neziskových organizací a slavných patronů. Vzdělávací muzikál Bady Dreams má za cíl dát prostor k seberealizaci mladým umělcům, ale i dětem se speciálními vzdělávacími potřebami. Děj odráží životy čtyř dětí, které se musejí vypořádat s nástrahami života i dospívání a najít si cestu k realizaci vlastních snů. Celkem se na představení podílelo 200 dětí.

 

Historicky první český dětský taneční muzikál se vzdělávací náplní vznikal dva měsíce. „Hlavní motivací pro nás byli samozřejmě děti, ať už ty na jevišti, tak ty v hledišti.“ komentoval nápad na tento muzikál režisér Ondřej Kunčar. „Děti potřebují prostor pro realizaci svých nápadů a rozvoj přirozeného talentu. Pokud ho nemají, ohrožuje je lenost a stinné kouty dnešního světa. V našem regionu ale bohužel není mnoho projektů, který by naplňovali dětské potřeby, proto jsem opravdu rád, že se nám tento první podařil a viditelně sklízí úspěch,“ dodal.

bady dreams2

Moravské talenty zazářily ve světle reflektorů

Mladé moravské umělce, tanečníky, choreografy, skladatele a herce spojila stejná myšlenka - sny a jejich realizace. Na základě toho napsali muzikál, který odráží jejich vlastní životy. Celkem se na něm podílelo 40 talentovaných dětí. Za pomoci svých lektorů a učitelů sestavily edukativní show, která poskytuje návod jak se stát plnohodnotným člověkem a úspěšné se vydat za svým. Na pódiu se během hodiny a půl vystřídalo přes 200 dětí z volnočasových center, škol a dětských domovů z celého regionu. „Zájem o účinkování v této show byl nečekaně velký. Neměli jsme to srdce děti odříkat, i když to často narušilo původní koncepci, a každý tak dostal příležitost se uplatnit,“ dodal k zájmu o projekt Ondřej Kunčar. Autorem hudby a textů je Matěj Tauš, za instrumentálními skladbami stojí Atrey Ryan.

Slavní patroni pomáhali dětem

Pro radost a motivaci účinkujících akci zaštítila řada patronů, kteří se úspěšně prosadili ve svém oboru a poskytují dětem vzor, jak dosáhnout svého. Jsou mezi nimi například Tereza Fajksová, Miss Earth 2012, známý kadeřník Tibor Němec či módní návrhář Marko Lopatič. Na realizaci projektu se podílela i Štěpánka Duchková.

bady dreams3

Více informací a fotografií naleznete zde.


 

Rozhovor

Vladimír Brabec: Conneryho miluju, ale naštval mě, pacholek! (1.část )

Brabec perexNa rozhovor se skvělým hercem a znamenitým dabérem Vladimírem Brabcem jsem dorazila s asi 20 minutovým zpožděním. Dole mi otevřela jeho manželka a poslala mě nahoru – prý už na mě čekají a ona že...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

I DESIGN BUDE SOUČÁSTÍ DYZAJN MARKETU

dyzajn 200První letošní Dyzajn market proběhne na náměstí Václava Havla a v přilehlé provozní budově těsně před prvním jarním dnem a více než 200 účastnících se dyzajnérů věří, že jaro přijde již tento víkend 18. a 19. března.


Literatura

Mistr thrilleru opět boduje

cizi200Harlan Coben patří dlouhodobě mezi moje nejoblíbenější autory. Každý nový přírůstek v jeho biografii oslavuju šampaňským. Proto mě samozřejmě nemohl minout ani Cizinec, kterého v nedávné době vydalo nakladatelství Knižní klub.

...

Divadlo

Zlínské divadlo vyhlašuje velkou letní prázdninovou hru „Od cedule k ceduli“

zlinske divadlo 200Počínaje červencem začínají prázdniny nejen dětem školou povinným, ale i divadelníkům. Městské divadlo Zlín popřálo svým divákům krásné léto originálním způsobem: na balkon na čelní straně divadelní budovy vyvěsilo sérii poutačů...

Film

Jak je důležité mít v životě bláznivou kamarádku

staying-alive 200Ze sobotního programu přehlídky Severský filmový podzim jsem tentokrát vsadila na slíbenou norskou komedii Staying Alive. Zájem o film byl obrovský a ukázalo se, že v Norsku nevznikají jen děsivé krimi příběhy, ale Norům jdou i takové, při kterých se budet...