"The Tap Tap načerno" (Turné a výstava černého humoru na podporu celostátní sbírky na dostavbu Jedličkova ústavu)
Banner

"The Tap Tap načerno" (Turné a výstava černého humoru na podporu celostátní sbírky na dostavbu Jedličkova ústavu)

tttnacerno perexVeřejným koncertem kapely The Tap Tap bude 19. března v 18:00  v galerii Atrium na Žižkově zahájena výstava vtipů o lidech s hendikepem, jejichž autory jsou kreslíři známí především z časopisu Sorry. Patronem pražské výstavy je dlouholetý spolupracovník kapely The Tap Tap Ondřej Ládek, známý jako Xindl X.

 

„Všechny vystavené vtipy prošly tvrdou cenzurou členů The Tap Tap, nejtemnější odstín černé legrace je tedy testován přímo „u zdroje“ a zaručen. Hlavním účelem výstavy je upozornit na význam černého humoru jako důležité schopnosti komunikovat o vážných věcech s nadhledem. Zároveň se jedná o první z koncertů celostátního turné nazvaného „The Tap Tap načerno“ pořádaného na podporu sbírky na dostavbu areálu Jedličkova ústavu a škol,” říká kapelník The Tap Tap Šimon Ornest.

Vzdělávací centrum Studeo, které bude významnou součástí dostavby areálu Jedličkova ústavu, umožní lidem s hendikepem na sobě pracovat. Tříletou sbírku na jeho dostavbu pořádá občanské sdružení TAP ve spolupráci s kapelou The Tap Tap, Jedličkovým ústavem a Magistrátem hl. m. Prahy.

Podrobnější informace o sbírce najdete na www.sbirkajus.cz  

„Vždycky, když si koupím Sorry, směju se tak, že kdybych mohla, tak tě kopnu,“ řekla mi kdysi kamarádka vozíčkářka. Na druhou stranu, nejenom mne, ale i ostatní kolegy z časopisu Sorry, kolikrát někdo osočil, že je náš humor bezcitně drsný, postrádající jakoukoliv empatii k postiženým. Snad proto často uvažuji, kde je ta pomyslná hranice mezi citlivým a bezcitným humorem, smíchem a výsměchem. Vždyť nedostatek nadhledu, fantazie, smyslu pro humor a falešný soucit bývá také závažným postižením a nikdo se nad tím tolik nepohoršuje. Díky neobyčejným muzikantům z The Tap Tap, kteří nás přizvali na jejich načerněné turné, jsem zjistil, že ten náš bezcitný humor chápou i lidé citliví a dokonce se mu i smějou,“ říká Jiří Koštýř, renomovaný kreslíř, karikaturista a jeden z autorů kultovního humoristického časopisu Sorry.

Kromě jeho vtipů bude na výstavách spojených s turné možné vidět také vtipy od dalších známých kreslířů, jejichž tvorbu lidé znají především z časopisu Sorry, jako je Marek Douša, Michal Hrdý, Karel Vrána, Lucie Seifertová alias Pančo, Marek Setíkovský (Setík) či spoluzakladatel Sorry Fefík.  

FEFiK nastojaka

Turné „The Tap Tap načerno“ spojené s výstavou bude od pražské premiéry, která se koná pod záštitou starostky městské části Praha 3 ing. Vladislavy Hujové, putovat po celé České republice, v plánu je momentálně zhruba 20 koncertů. Nejbližší potvrzené koncerty jsou v Plzni (3.5.), Hradci Králové (14.5.) a Chebu (24.5.). Průběžně aktualizovaný seznam koncertů najdete na www.tttnacerno.cz .

„Intenzivně jednáme s pořadateli všech potvrzených koncertů, aby diváci při této příležitosti mohli zdarma shlédnout i výstavu několika desítek drsných vtipů o lidech s hendikepem,“ dodává Šimon Ornest. „Rádi bychom ukázali, že dostavba areálu Jedličkova ústavu a škol se netýká jen Pražáků. Skoro každý z minulých či současných členů The Tap Tap se narodil a vyrostl mimo naše hlavní město a do Prahy se vypravil hlavně kvůli lepším možnostem vzdělání, jež hendikepovaným lidem nabízí především Jedličkův ústav. Jeho dostavba se tedy týká všech. Proto každý z koncertů bude „zaštiťovat“ ten z členů naší kapely, který pochází buď přímo z daného města, nebo z jeho okolí,“ říká mluvčí kapely a její hvězdný moderátor Ladislav Angelovič.  

Více informací včetně průběžně aktualizovaných míst turné najdete na www.tttnacerno.cz a na facebookových stránkách kapely The Tap Tap, které mají už téměř sedm tisíc příznivců.

tttnacerno

Informace o sbírce na dostavbu Jedličkova ústavu najdete na www.sbirkajus.cz


 

Rozhovor

Přišel jsem na to, že i s harfou se dají dělat šílené věci, říká Michal Matejčík

michal matejcik perexVídeň, Hamburg, Berlín, Sapporo, New York... To jsou alespoň některá z měst, kde koncertoval slovenský harfista Michal Matejčík. Respekt mu zajistily precizní hra a originální úpravy skladeb různých stylů, což vyvrcholil...

Hledat

Chaty s osobností

Z archivu...

Čtěte také...

Loket pohltila hudební smršť; Kryštof Kemp 2014

KK perexPřírodní amfiteátr Loket nad Ohří se už od páteční noci na sobotu 26. července připravoval na hudební smršť, kterou plánovala způsobit kapela Kryštof. Již páteční večer byl vybalen stany kryštofkempských nadšenců, kteří se rozhodli využít možnosti nocov...


Literatura

Stařec, který se rozhodl změnit běh dějin

tajna kniha 200Letošní rok díky sedmdesátému výročí ukončení druhé světové války zásobuje knižní trh knihami vzpomínek, autobiografiemi, historickou literaturou faktu, ale ani prozaici nejsou pozadu. Dnes vám představíme prvotinu Tajná kniha francouzskéh...

Divadlo

Představení Peklo - Dantovské variace s 420PEOPLE a Davidem Prachařem: nečekané spojení tance a činohry

Peklo 200Soubor současného tance 420PEOPLE, herec David Prachař, režisér Jan Nebeský a scenáristka Lucie Trmíková společně zinscenují Peklo. Představení inspirované Božskou komedií Dante Alighieriho a tématem krize středního věku bude mít dvě premiéry 29. a...

Film

Filmy pod taktovkou orchestru FOK

 

fok 200Filmexport si (nejen) pro fanoušky české filmové klasiky u příležitosti 80. výročí založení Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK přichystal výběr 29 písní, které nahrával právě zmíněný orchestr. Na DVD můžete najít snad tu nejznámější ...