Seznamte se s projektem Darujspravne.cz

Seznamte se s projektem Darujspravne.cz

Email Tisk

darujspravne 1Každý už někdy daroval nebo byl osloven neziskovou organizací, ale všichni někdy řešíme zda peníze, věci nebo čas, které darujeme na dobrou věc, skutečně putovaly tam, kam mají. Darujspravne.cz je unikátní projekt svého druhu v České republice. Ambicí Fóra dárců je každému poskytnout návod, jak se stát dobrým a odpovědným dárcem.

Projekt darujspravne.cz prověřuje a doporučuje projekty s veřejnou sbírkou klíčových neziskových organizací a je jedinečný v tom, že od vás nechce peníze, ale přináší vám možnost vybrat si a přináší jistotu, že darujete správně. Pokud si tedy vyberete z organizací se značkou darujspravne.cz, nemůžete udělat chybu. 

darujspavne 2

Na portálu najdete seznam různých projektů prověřených neziskových organizací, které mají aktuálně bežící veřejnou sbírku. Projekty můžete snadno a rychle finančně podpořit rovnou přes stránky www.darujspravne.cz pomocí moderních platebních nástrojů. K dispozici jsou platby prostřednictvím online převodu peněz z elektronické peněženky PaySec a běžných účtů ČSOB a Poštovní spořitelny, dále platby platebními kartami Visa, Mastercard a Maestro. Také zde najdete DMS heslo nebo číslo sbírkového účtu příslušné organizace. 

darujspravne 4

Projekty jsou tříděny podle kritérií jako je oblast působení, možnosti přispění, region a název, ale také si můžete vybrat z několika oblastí. Jedná se například o humanitární pomoc a lidská práva, životní prostředí, rozvoj regionů a ochranu zvířat, pomoc dětem, mladým a rodinám, seniorům, sociálně znevýhodněným, nemocným a hendikepovaným. Také můžete podpořit kulturu, umění, amatérský sport či vědu a výzkum. Záleží jen na vás, kde se rozhodnete pomoci. 

darujspravne 3

Motivovat k pomoci vás mohou slova patronky projektu Světluška, české zpěvačky Anety Langerové: „Každý občas potřebuje svoji Světlušku, aby viděl ty, co žijí ve tmě. Jsme velice rádi, že prostřednictvím projektu darujspravne.cz si lidé mohou posvítit na to, jak se stát dobrým a odpovědným dárcem.“ 

Více informací naleznete na: www.darujspravne.cz


 

Rozhovor

Portico Quartet: Praha je úžasné město. Má bohatou historii hudby a kultury a ty holky…:-)


mladi ladi jazz 200Na festivalu Mladí ladí jazz, který započal už v neděli v Praze, se v pátek 4. dubna představí anglická skupina Portico Quartet. Do Prahy se vrací po dvou letech a my jsme je u této příležit...

Hledat

Chaty s osobností

Z archivu...

Čtěte také...

Léto u zámku zakončí Dítě Bridget Jonesové

filmplakat-bridget-jones-babyPoslední akci zábřežského prázdninového festivalu Léto u zámku si budou moci příznivci promítání pod otevřeným nebem užít ve čtvrtek 31. srpna, kdy jim letní kino nabídne pokračování příběhu největší smolařky v dějinách –...


Literatura

Poznejte 50 odstínů a chutí hantecu

50 odstinu hantecu hrbet200V Nakladatelství JOTA na začátku října vyšla hned dvojkniha zaměřená na hantec: 50 odstínů hantecu a 50 chutí hantecu. Vydejte se na exkurzi po tomto skvělém jazyce, i když nejste z Brna, bude vás to bavit.

...

Divadlo

Kdo lehce nabude, lehce také pozbude

kdo 200Kdo z nás by nechtěl přijít k velkému jmění, aniž by musel vynaložit příliš velké úsilí pro jeho získání či vydělání. Avšak takový štědrý movitý i nemovitý dar se může velmi rychle proměnit v dar danajský. Své o tom ví i hlavní protagonistka inscenace

Film

Nebezpečné pokušení může přepadnout každého


nebezpecnepok0Film Nebezpečné pokušení (2015) je spíš taková tradiční inscenace o tom, co se může stát, když venku prší a všude je spousta rozdělané práce. Povinnosti, starosti o rodinu a majetek, šťastné manželství, ale jakoby tady něco chybělo.