Třetí ročník Holešovské Regaty vystrkuje růžky

Třetí ročník Holešovské Regaty vystrkuje růžky

Email Tisk

regata 2013 200Červnový víkend a zahrady holešovského zámku opět rozsvítí rodinný festival Holešovská Regata 2013. Tato akce, která spojuje hudbu, vodní hrátky, zábavu i poučení, se bude konat 22. června 2013 a je pořádána Agenturou Velryba a zaštítěna starostou Holešova.Holešovská Regata je festival, na kterém si můžete poslechnout dobrou hudbu, která je oblíbena všemi generacemi a také se pořádně vyřádit na řadě doprovodných akcí. I když se jedná o rodinný festival, vše není zaměřeno jen na děti a každý si přijde na své. Pro ředitele Agentury Velryba Michala Žáčka je nejdůležitější toto: „Doprovodný program jsme opět chtěli nabídnout co nejpestřejší s využitím všech možností krásného prostředí zahrad holešovského zámku. Tradičně jsme vycházeli z jediného kritéria, a to aby vše bylo pro diváky zdarma, v rámci vstupenky na festival.“

Hudební program

Tento ročník nabídne hvězdy, jež nedávno oslavily významná jubilea. Headlinerem je Miro Žbirka s jeho kapelou, který zde dooslaví své 60. narozeniny. Rozhodně to bude velkolepá oslava, na kterou nezapomene a předvede při ní největší hity své kariéry. Bonusem bude velký závěrečný ohňostroj připravený speciálně pro něj. Dalšími oslavenci jsou Olympic, kteří návštěvníky provedou 50 lety kariéry. Jedno z pěti festivalových vystoupení si pro Regatu připravila Aneta Langerová. Zajímavým počinem je společný projekt Lenky Dusilové, Dana Bárty a beatboxera en.dru (Ondřej Havlík) s názvem „vocal-groove-beat-box“. Dalšími vystupujícími jsou Slováci Desmod, Kamil Střihavka, Fleret, skupina složená z pracovníků holešovské firmy Elko Elkoband, Jazzubs, Zadáci a další místní skupiny.

regata zbirka

Vodní radovánky

Areál holešovského zámku je unikátní právě otevřenými vodními kanály, které protkávají rozsáhlé parky. Díky nim se zde může konat Holešovská Regata neboli přehlídka netradičních plavidel. Ta letos dostane větší prostor a jednou z registrovaných lodí bude plovoucí pódium Městského divadla Zlín, na kterém se bude hrát improvizovaná verze pohádka O človíčkovi. Nebude chybět ani divácky oblíbené Mistrovství Holešova (a světa) v přejezdu vodní lávky. To bude letos rozděleno na rozřazovacíc a finální kolo, tudíž se bude moci účastnit více návštěvníků. K dispozici budou i projížďky na dračích lodích a jiných plavidlech.

regata voda

Za zábavou i znalostmi

Nejen pro děti jsou na Regatě připraveny různé alternativy trávení času. Jednou z nich je například celodenní kuchařská show s populárním kuchařem Ivanem Vodochodským nebo taneční workshopy „Roztančené rádio“ pod taktovkou rádia Zlín. Na přilehlých loukách si mohou zájemci zatančit některý tanec bez strachu z vystupování na jevišti či ztrapnění. Pro děti jsou přichystány zábavné aktivity od sdružení TY-MY Holešov, indiánská vesnice, skákadla a další radosti.

Nejen milovníci historie ocení zvýhodněné vstupné na výstavy a do holešovských památek, například do židovské synagogy, která je poslední synagogou polského typu, nebo do Muzea kovářství. Z výstav stojí za zmínku fotografie sedmiletého Kryštofa Vaňka. Zámek bude protentokrát laděn do stylu 30. Let první republiky, tudíž nebudou chybět historické postavy a těšit se můžete i na výstavu historických motocyklů, která nabídne běžně nevystavované kousky ze sbírky pana Samohýla.

regata3

Vstupenky jsou v prodeji v sítích Ticketpro, Ticketportal a v obvyklých předprodejích, a to včetně oblíbených rodinných vstupenek. Do konce května jsou vstupenky k dostání za zvýhodněnou cenu: dospělí 290 Kč, děti od 3 do 15 let 190 Kč, děti do tří let neplatí. Rodinná vstupenka (2 dospělí + 2 děti) v předprodeji do 30. 5. vyjde na 800 Kč.

Celý program Holešovské Regaty 2013 i aktualizované informace z příprav budou zveřejněny na oficiálním webu www.holesovskaregata.cz a na facebookových stránkách festivalu.Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Jiří Zbořil: Pokud člověk může pomoci, pomáhat má!

Zboril 200Těší se na své vánoční pořady, věnuje se charitě, učí, připravuje pohybovou dílničku pro děti, chystá projekt s herci Evou Hruškovou a Janem Přeučilem, bude natáčet první díly nového televizního pořadu, podporuje aktivity cviči...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Podpořte hlasováním svoji neziskovku v pátém ročníku Neziskovka roku

neziskovkaPodpořte hlasováním svoji NEZISKOVKU v pátém ročníku NEZISKOVKY ROKU! Slavnostní ceremoniál předání prestižních ocenění proběhne 27. listopadu v Divadle Archa v Praze od 19:00.

 

 

...

Literatura

Magie otisku

magie otisku perexPodľa Platónovho dialógu Faidros, boh Thovt varoval faraóna pred vynálezom písma. Písmo uľahčilo ľuďom množstvo vecí, zredukovalo ale schopnosti pamäte. Rozmach tlače spôsobil nielen masovejšiu produkciu umeleckých diel, ale ic...

Divadlo

VYBÍRÁME Z ARCHÍVU VYDAVATELSTVÍ SUPRAPHON. Akce týdne: Představení Divotvorný hrnec na otáčivém hledišti Český Krumlov (29. 7. – 9. 8.)

Divotvorny hrnec 200Co si takhle znovu říci: My si taky uděláme rodinný výlet do Štědré Doliny ve fiktivním americkém státě Missitucky, kde se odehrává nesmrtelný pohádkový příběh prvého zámořského muzikálu uvedeného u nás v Čechách?“ T...

Film

Prima love přinese divákům hned tři novinky

prima Nespoutany andel200Prima love se rozhodla zakončit leden velkolepě, a to třemi novými pořady. Milovníci seriálů se mohou těšit na telenovelu Nespoutaný anděl mysteriózní drama Pomsta. Na ...