Kuře v bačkorách aneb 22. ročník Pomozte dětem z domovů známých osobností na ČT1 v sobotu 2. května

Kuře v bačkorách aneb 22. ročník Pomozte dětem z domovů známých osobností na ČT1 v sobotu 2. května

kure 200Společný sbírkový projekt České televize a NROS Pomozte dětem, jehož symbolem je známé Kuře, letos vybírá peníze na činnost 30 konkrétních organizací pomáhajících ohroženým a znevýhodněným dětem do 18 let věku v ČR.

 

 

 

Na tyto projekty je třeba shromáždit v letošním ročníku částku alespoň 10 milionů korun, které pomohou 2 324 dětem.

Ukončení sbírky letošního ročníku je prodlouženo až do 30. června, pak bude zahájen již 23. ročník.

Sejdeme se doma první májovou sobotu večer!

Letošní sbírkový večer projektu Pomozte dětem bude opravdu netradiční. Koncerty z obýváků známých osobností české hudební scény provede – také ze svého domova – Aleš Háma, který bude zároveň průběžně informovat o stavu Kuřecího konta.

Na koho se můžeme těšit? Na Marii Rottrovou,Vojtu Dyka, Mira Žbirku a Ráchel Skleničkovou, Ondřeje Rumla, Milana Cajse, Petra Jandu, Barboru Polákovou, Dana Bártu, Ewu Farnou, Ondřeje Havelku a jeho Melody Makers, Jiřího Korna & 4TET.

Tradičně mohou všichni diváci přispět dárcovskou DMS - DMS KURE 30 nebo DMS KURE 60 nebo DMS KURE 90 zaslanou na telefonní číslo 87 777.

Kdy, kde a v kolik?
První májovou sobotu 2. 5. od 20:05 na ČT1.

Kure 1

Peříčkový týden 22. ročníku

Pomáhat Kuřeti bude letos možné v rámci Peříčkového týdne, který odstartuje 4. května.

Jde o pátý ročník celorepublikové sbírkové akce Pomozte dětem, která proběhne od pondělí 4. května do neděle 10. května 2020.

Cílem je zviditelnit sbírkový projekt a vybrat finanční příspěvky od dárců do zapečetěných kasiček, získané finanční prostředky přispějí k lepšímu životu ohrožených a znevýhodněných dětí.

PEŘÍČKOVOU BROŽ nejen během PEŘÍČKOVÉHO TÝDNE bude možné zakoupit i prostřednictvím webu online zde : https://www.pomoztedetem.cz/nakup-pirka-online/.

kure 2

Pomozte dětem je dlouhodobý charitativní projekt Nadace rozvoje občanské společnosti a České televize spojený s celonárodní veřejnou sbírkou zaměřenou na pomoc ohroženým a znevýhodněným dětem do 18 let věku v celé ČR. Od roku 1998 se podařilo rozdělit více než 243 milionů Kč, podpořeno bylo více jak 1 550 projektů a v celkovém součtu pomohl projekt POMOZTE DĚTEM téměř 200 tisícům dětí.

Možnosti, jak věnovat peníze projektu Pomozte dětem:

  • DÁRCOVSKÉ SMS (DMS) informace hledejte na www.darcovskasms.cz.
  • PŘEVOD darované částky NA ÚČET 9595959595/0600.
  • SMLUVNÍ DÁRCOVSTVÍ určené všem firmám, společnostem, právnickým i fyzickým osobám, umožňující darovat libovolnou částku (daňové zvýhodnění dárců).
  • PARTNERSTVÍ poskytující Kuřeti finance či významné služby.
  • SPOJENECTVÍ umožňující uspořádat pro Kuře sbírkovou akci.
  • HODINA DĚTEM – věnujte symbolickou hodnotu své hodinové mzdy a darujte ji dětem, více na www.hodinadetem.cz.
  • ČLENSTVÍ v Klubu přátel Kuřete, protože pravidelná pomoc pomáhá.
  • POSKYTNUTÍ SLUŽEB BEZPLATNĚ – i nefinanční pomoc je významná a potřebná.
  • ZAKOUPENÍM PÍRKA v celorepublikové sbírce PEŘÍČKOVÝ TÝDEN (4.5.- 10.5. 2020).


Více informací najdete na www.pomoztedetem.czSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

PřihlášeníImago, imagines I.-II.

Autoři zvolili jako východisko koncepce nové syntetické publikace věnované středověkému umění v českých zemích latinské slovo imago (označující nejen dvourozměrný obraz, kresbu apod., ale i výtvory trojrozměrné a případně i díla architektonická). academia.cz

Život byl pes

Tak to jsem já – pes Život. Rozhodně jsem se nenarodil jako domácí mazlíček. Díky různým okolnostem, které vám budu vyprávět, a také díky mému vzhledu a povaze, nikoho nenapadlo ho ze mě udělat. grada.cz

Rozhovor

Vidět rozzářené oči je velmi dojemné!

ducho200Pečovatelskou službu Kvalitní podzim života není třeba dlouze představovat. Již přes dva roky se tým paní ředitelky Lenky Klestilové s obrovskou láskou a péčí stará o seniory v přilehlém okolí Vestce. Stejně jako v předešlých letech, tak i konec loňskéh...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Ukliďme Česko

Uklid2Středočeský kraj obhájil prvenství v počtu aktivních dobrovolníků, poděkoval i ministr Brabec Koncem listopadu proběhlo slavnostní zakončení sezóny akce Ukliďme svět, ukliďme Česko a odtajnění konečných výsledků.


Literatura

David Deida a Intimní splynutí. Další bestseller?

DeidaSplynuti perexNo má na to rozhodně našlápnuto. Pokud však znáte všechny jeho předchozí knihy, zejména pak tu první – Cestu pravého muže – zažijete podstatně menší čtenářský šok. Či prozření. Nebo snad osvícení? Kdoví, jak tento...

Divadlo

Starci na chmelu. Nejslavnější český muzikál se vrací do kin

starci 200Legendární Starci na Chmelu se po více jak padesáti letech vracejí na plátna kin. Nestárnoucí filmový počin se představí v digitálně restaurované podobě nové generaci diváků na Letní filmové škole v Uherském Hradišti.

...

Film

Vysvlečená zpověď Johany Rubínové

altŽila, byla jednou jedna Johana Rubínová, která se rozhodla, že si bude psát deník. Psala o sobě, přátelích, problémech, průšvizích, trapasech, šlápnutích vedle, pokusech, omylech a tak vůbec o bouřlivém životě náctiletých. Psala, psala a co osud nec...