Neopakovatelný zážitek z Dyzajnu

Neopakovatelný zážitek z Dyzajnu

dm 200První jarní víkend 21.–22. 3. v Praze bude patřit Dyzajn marketu. Náměstí Václava Havla u Národního divadla zaplní svými lokálními a originálními výrobky 180 tvůrců. Můžeme se těšit na designéry a autory z Česka, Slovenska, Německa, Maďarska, Argentiny a Ruska. Hlavními produkty budou oblečení, šperky, bytové doplňky, kabelky, batohy, ale také přírodní kosmetika, papírenské výrobky, hračky, knížky a drobnosti pro domácí mazlíčky.

Dominantou jarní edice Dyzajn marketu bude výstava ZtěleSNI Dyzajn, na níž své originální výrobky představí 10 pečlivě vybraných designérů a návštěvníci svým hlasováním určí vítěze.

Proč tedy přijít na Dyzajn market? Protože podpořit lokální tvorbu a autora napřímo poznat, dá člověku zcela jiný zážitek a pocit, než procházet se o víkendu anonymním obchodním centrem plným neosobních prodejců a návštěvníků. Vstup na akci je zdarma, bez bariér a jsou vítáni i psi.

Dyzajn mlsných jazýčků

Desetinu účastníků na Dyzajn marketu tvoří kulinářští umělci. Na jarní edici to bude hned několik nováčků, jako je nejlepší český cider bez jakýchkoli příměsí Magnetic Apple, hříšné dobroty od Los Churros, lívanečky Minie‘s nebo dezerty Pannyruty. Nebudou chybět ani oblíbené stálice v podobě čerstvých asijských jídel od TamarindTree, nezapomenutelných dortíků od Andělky či výběrové kávy Respekt coffee, kterou najdete u stánků Kávový klub a Dyzajn kafe. „Pochutná si u nás tedy jakýkoli mlsoun i dietář, dokonce můžete přijít přímo na oběd či na večeři, protože naše akce skutečně je i o jídle,“ přibližuje Olga Velíšková, organizátorka akce.

dm jidlo

Dyzajn market není jen trh

Snažíme se o to, aby naše akce nebyla jen o prezentaci a prodeji originálních kousků, ale také o kulturních zážitcích pro každého,“ říká Velíšková. Nebude tomu jinak ani o prvním jarním víkendu. Vždy dopoledne na Dyzajn market zavítají divadelní spolky s pohádkami nejen pro děti. Obě divadla vystoupí na akci úplně poprvé. Klasickými marionetami zahraje v sobotu pohádku „Čert ví proč“ Štěpán Tuček a v neděli se od divadelního souboru Gaudium dozvíme „Proč v Čičíně prší“. A s programem pro děti nekončíme. V kreativním dětském koutku bude připraveno jarní tvoření v podobě výroby ptačích budek, zápichů do pokojových rostlin a velikonočních dekorací z trávy.

Sobotní odpoledne pak bude patřit kapele Michael to Castle studentů konzervatoře Jaroslava Ježka. Mladí muzikanti hrají autorské písně vzniklé fúzí popu, jazzu a moderního groovu. V neděli se s Dyzajn marketem rozloučíme koncertem Jakuba Moulise, finalisty soutěže The Voice, v níž skončil na druhém místě. Můžete se těšit na Jakubovy vlastní songy v pop-rockovém žánru. „Za zhlédnutí stojí i Moulisův poslední klip, kde ztvárnila hlavní roli naše úžasná moderátorka Anna Dvořáková,“ doplňuje Barbora Hladíková, dramaturgyně kulturního programu Dyzajn marketu. Celý víkend bude doprovázet svými pohodovými hudebními sety DJ Horník.

dm Jakub Moulis

Kteří konkrétní dyzajnéři vás na Dyzajn marketu Jaro čekají a co můžete vyhrát, přijdete-li hlasovat o „ztělesnílkovi Dyzajnu“, se dozvíte na Facebooku, webu, Instagramu či události akce.

dm program


 

Rozhovor

Brazilská capoeira v sobě skrývá boj, tanec, akrobacii i hudbu

capoeira 200Capoeira… už jste to slovíčko někdy slyšeli že? Ale co to jen mohlo být… hora v Asii? Mexický dezert? Nebo možná španělská vesnice…kdepak, samá voda. Capoeira je brazilské bojové umění. A kdo by vám o něm mohl říct více, než graduado Girafa, olo...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Jak se stát tvůrcem (na) Dyzajn marketu?

DM 200Na sklonku léta, 15. a 16. září, se bude konat podzimní Dyzajn market na náměstí Václava Havla v Praze. Tématem, v tomto roce již čtvrté edice, jsou workshopy neboli tvůrčí dílny a kurzy pro dospělé či větší děti.

...

Literatura

Mýty 6: Domovina

myty 200Další komiks, na který se nemusí zapomenout, je kniha Mýty 6: Domovina. Je to už 34. – 41. část komplexního seriálu o mýtických postavách v Mýtově, v Hollywoodu a dávné Domovině.

...

Divadlo

Úspěšná bilance a nová sezóna 2016-2017 ve Švandově divadle

svandovo divadlo 200Návštěvnost překračující 90 %, vysoký počet odehraných představení, hostování v zahraničí a za sebou vůbec nejúspěšnější období v novodobé historii Švandova divadla. To je bilance smíchovské scény, která v říjnu 2016 oslaví už 1...

Film

KRÁL ARTUŠ: LEGENDA O MEČI

Artus plakat (2)Guy Ritchie, jenž pozornost na sebe upoutal adrenalinovým uchopením příhod Sherlocka Holmese, se v obdobně „nabušeném“ stylu vypravil k artušovské legendě – a spolehlivě pohřbil všechnu její poezii. Do ponura laděná fantasy s fantaskn...