Cibula fest plný zábavy, zamyslenia ale aj napätia
Reklama
Banner

Cibula fest plný zábavy, zamyslenia ale aj napätia

Email Tisk

8FlQkDd8HPpqbICvjlulsvotZ9I2hAbBn3RxRO9dPcIRWL7VuLoiz21Adwr5TAMWtFiPIiITohtoročný najväčší Česko – slovenský multižánrový a multigeneračný festival Cibula Fest sa skončil. Priniesol okrem dobrej zábavy a pohody, veľa rôznorodej hudby a plno atrakcií pre deti, mládež, ale aj dospelých.

 

 

Súčasťou a novinkou festivalu bolo aj občianske združenie Kolobeh života. Jeho štatutárnou zástupkyňou je Jana Pitková a ambasádorkou je vdova po známom hokejistovi Paľovi Demitrovi Mária Demitrová. Na festivale sa prezentovali po prvýkrát. „Toto je pokus, doteraz sme ešte neboli na žiadnom festivale a Cibula je fantastickým prienikom v tom, že učíme ľudí, aby aktívne pracovali so smútkom, aby sa plakalo. Snažíme sa, aby to, čo človek cíti, nepotlačoval v sebe a dal to zo seba von. Cibula je presne to isté. Pomáha telu vyplavovať nečistoty z tela von pomocou sĺz. Máme spoločný slogan „Každá slza má zmysel,“ predstavila združenie Jana Pitková. Ako ďalej spomínala, ich cieľom je poukázať nielen na náročné témy, ktorým sa ľudia vyhýbajú, ale poukázať aj na hodnoty, ktoré strácajú. „Ďalšou dôležitou vecou je, že ich učíme pracovať so stratou. To je najväčší zmysel, pretože celý život strácame. Smrť je iba konečnou stratou. V dôsledku všetci v rámci života stratíme mladosť, zdravie, a potrebujeme sa na tieto dve straty pripraviť,“ povedala zástupkyňa združenia.

 8FlQkDd8HPpqbICvjlulsvotZ9I2hAbBn3RxRO9dPcIRWL7VuLoiz21Adwr5TAMWtFiPIiI 

No nielen občianske združenie ako novinka stálo za pozornosť. Z hudobnej oblasti to boli dve zahraničné skupiny. Prvou z nich je česká skupina Jelen, ktorá získala tohto roku cenu Anděla ako skupina roku.

Slovenskému publiku sa na festivale predstavila po prvýkrát, zatiaľ čo v Čechám má počas leta viac ako 70 koncertov. „Na Slovenskom festivale sme ešte nekoncertovali len v bratislavskom klube. Publiku sa predstavíme na jeseň, kedy plánujeme turné s kapelou Desmod. Slovensko a slovenskú muziku máme veľmi radi,“ podelil sa s plánmi spevák Jindra Polák. Druhou bola skupina Captain Jack, ktorá bola headlinerom sobotňajšieho večera a rozprúdila návštevníkom krv. „Na Slovensku sme boli asi pred tromi rokmi a to bolo po prvýkrát. Povedali sme si, že musíme prísť znovu. Je tu veľmi krásne. Slovenská republika je prekrásna krajina. Na tomto festivale sme tiež po prvý raz, ale vyzerá to ako veľmi príjemný festival. Vystúpenie bolo to úžasné. Dobrá energia. Všetci sa s vami tak príjemne spoja, povedal,“ nadšený atmosférou Captain Jack.

Zaujímavé vystúpenie okrem skupiny Polemic, ktorej kvôli počasiu z bezpečnostných dôvodov prerušili vystúpenie, zažila aj skupina Chiki Lika Tu- a, ktorej tiež hrozilo, že počasie nabúra program. Nestalo sa tak a skupina odohrala koncert až do konca aj keď s výkyvmi veterných podmienok. „Fúkalo super. Čo sa týka fúkania, je to zaujímavé podujatie, a hlavne keď ste dva metre vo vzduchu. Je to pozitívne, a ešte tomu, keď nad tebou sú zavesené tóny. My si na to potrpíme. Dá sa povedať, že to máme v podmienkach. Nie je to sranda, tie tóny, keď to naberie.., ale zažili sme aj horšie, keď to vyzeralo, že to spadne, “ uzavrel s úsmevom basgitarista Martin Višňovský.

Foto: Lenka Meravá a Ján Vlk - DreamwolfSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

KATEŘINA HAJŇUKOVÁ


redaktorka a editorka

    Narodila se koncem března 2000, je tedy znamení berana a jak říká, zcela odpovídá její tvrdohlavosti. Pochází z Karlových Varů, které moc ráda a v současnosti je studentkou čtyřletého gymnázia.

    S K21 spolupracuje od začátku července a říká, že je za to neskutečně ráda. "Editace mi otevřela nový svět, který pro mně mnoho znamená a dává mi mnoho možností."

    Mezi koníčky Kačka řadí poslouchání hudby, čtení, psaní různých příběhů, hraní na keyboard, jízdu na skateboardu a trávení času se svými přáteli. "Dalo by se říct, že mým velkým koníčkem je barvení vlasů. D§vod? Už čtyři roky si barvím své hnědé vlasy částečně na modro a nikdy bych svoje modro-hnědé vlasy nevyměnila."

    Mimo studia a editace se věnuje svému blogu. Blogerkou je už asi sedm let, při čemž svůj dosavadní blog má čtyři roky. Ve škole ji nejvíc baví psychologie, český jazyk a angličtina.

    "Ze všeho nejdůležitější je pro mě moje rodina, která mě vždy drží nad vodou. Motta a citáty jsou moje doména. Už jako malá jsem si sepisovala a opisovala motta z internetu nebo ráda prohledávala mamčiny sešity s citáty. Můj nejoblíbenější pochází od zpěváka Andyho Biersacka, který má skupinu Black Veil Brides, kterou miluji: "Každý na světě má sny. Drž je blízko svého srdce a nikdy nepouštěj..."

Toulavka

Anketa


Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 29

Čtěte také...

Hokejová show pomůže dětem

200spolZveme Vás 12. října na Zimní stadion v Uherském Hradišti, kde se bude konat Hokejovou show pro Korunku! Je to kompaktní zábavný pořad na ledě, plný hokejového umění a komických situací v podání známých hokejistů, herců, zpěváků a předních bavičů, je to š...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Tři detektivní divadelní hry Agathy Christie vyšly knižně

Christie detektivni hry200Agatha Christie napsala pěknou řádku detektivních románů a povídek, přivedla na svět celou řadu skvělých detektivů, z nichž nejznámější jsou Hercule Poirot a Jane Marplová. Jejich nesmrtelné případy by...

Divadlo

NoD: Valentýn zasáhl a bolel!

altVe dnech 29. a 30. května se v experimentálních prostorech NoD uskutečnilo na jevišti pro jednoho herce představení další inscenace v oblasti alternativního divadla. Valentýn, název hry i hlavního hrdiny strhnul emoce, zasáhl a...

Film

Kino na hranici opět putuje za svými diváky

kINO NA HRANICITěšínská mezinárodní filmová přehlídka Kino na hranici se opět vydává na cesty. V březnu a dubnu zavítá postupně do čtyř měst v Moravskoslezském kraji. Cílem je naladit diváky na polské filmové vlny a pozvat je na devatenáctý ročník Kina na...