Advent v botanické zahradě: tvoření, procházky i tropy v zimě

Advent v botanické zahradě: tvoření, procházky i tropy v zimě

Email Tisk

botanicka zahrada200Říká se, že nic neudělá radost tak, jako vlastnoručně vyrobený dárek. V sobotu 19. listopadu můžete takové potěšení nadělit nejen druhým, ale i sobě. V botanické zahradě v Troji se budete moci po celý den zapojit do akce Adventní tvoření, tedy do výroby vánočních dekorací a drobných dárků, které si pak odnesete domů.


„Adventní tvůrčí dílny budou přístupné v administrativní budově zahrady od deseti do sedmnácti hodin. Výrobek, který si budou chtít návštěvníci vytvořit, si mohou vybrat podle své fantazie, zručnosti i trpělivosti. S tvořením jim rádi pomohou a poradí naše zkušené dekoratérky,“ zve Oldřich Vacek, ředitel Botanické zahrady hl. města Prahy.

Za symbolický poplatek od 30 do 250 korun podle náročnosti a množství materiálu si mohou lidé vyrobit například vánoční svícny, lepené věnce, věnce z chvojí, šperky z plsti či výrobky   z pedigu. Během dne mohou navštívit i více dílniček, jen je třeba počítat s různou časovou náročností, například tvorba lepeného věnce zabere přibližně dvě hodiny. Potřebný materiál, doplňky i nářadí budou všem kreativním návštěvníkům k dispozici na místě.

botanicka zahrada2

Botanickou zahradu v Troji ale mohou v předvánočním období navštívit i ti, kterým ruční výroba nic neříká. Procházka venkovními expozicemi zahrady je zdarma a návštěvníci si u ní mohou odpočinout od předvánočního shonu velkoměsta a pokochat se výhledem ze stráně.

„A pokud budou lidé přemýšlet, kde se po vycházce ohřát a udělat dobře svým chuťovým pohárkům, neměli by opominout návštěvu naší vinotéky na Vinici sv. Kláry, kde během prosince chystáme několik zajímavých ochutnávek,“ láká Oldřich Vacek. Procházky patří v období mezi vánočními svátky k oblíbenému způsobu, jak spolu rodiny tráví volný sváteční čas. A návštěva vinotéky v botanické zahradě naladí příchozí na skutečně romantickou vánoční notu, atmosféru historického domku totiž podtrhuje velký krb a kouzelný výhled. A navíc zde lidé najdou ojedinělá vína vypěstovaná přímo v botanické zahradě, která se jinde sehnat a ochutnat nedají. Program prosincových ochutnávek těchto moků najdou zájemci na webových stránkách zahrady www.botanicka.cz

botanicka zahrada1

A do kaple svaté Kláry na vinici v Troji mohou lidé zavítat také přímo na Štědrý večer, a to na půlnoční mši od 23 hodin. V krásném prostředí kaple povýší půlnoční mše svatá vánoční svátky na skutečný duchovní zážitek, kterým si lidé mohou připomenout skutečné hodnoty a symboly Vánoc.

 Vzpomenout si na léto a zažít i v našich končinách tropy v prosinci je možné ve skleníku Fata Morgana. Během jediného odpoledne zde mohou lidé procestovat džungle celého světa a pokochat se exotickými rostlinami.

 

Akce do konce roku 2016

Fotofata – fotografická výstava do 8. 1. 2017 (výstavní sál ve venkovní expozici)

Fotografický projekt Fotofata zaměřený na amatérské fotografy vyvrcholí výstavou jejich nejlepších snímků. Projekt proběhl ve spolupráci Botanické zahrady hl. města Prahy v Troji s novinářem a fotografem Topim Pigulou.

Adventní rozjímání – 10. 12. od 13 do 16 hodin (kaple sv. Kláry)

Zpříjemněte si čekání na vánoční svátky biblickým čtením a hraním nebo pěveckým vystoupením v útulné kapli sv. Kláry na stejnojmenné vinici. Po rozjímání se můžete zahřát ve viničním domku, který nabízí různé druhy vín z místní vinice.

Nevíte čím potěšit či obdarovat o letošních svátcích své blízké? Připravili jsme pro vás kalendář na rok 2017 s názvem ´Zahrada vašima očima´. Fotografie do kalendáře byly pořízeny v Botanické zahradě hl. města Prahy v rámci amatérské fotosoutěže, které se zúčastnilo na sto návštěvníků. Kalendář je možné zakoupit ve skleníku Fata Morgana nebo ve vinotéce sv. Klára. Dále nabízíme dárkové poukazy na prohlídky botanické zahrady a expozice výroby vína.

Dárkový poukaz je variantou vstupného, kdy se kombinuje vstupné spolu s průvodcovskou službou do některé z expozic. K prohlídce skleníku a venkovních expozic je možné objednat zkušeného průvodce, který Vás seznámí s tím nejzajímavějším, co je v botanické zahradě k vidění. V prohlídkovém okruhu expozice výroby vína jsou v ceně zahrnuty služby průvodce a 2 lahve vína.

Cena poukázek:

Expozice výroby vína + venkovní expozice (skupina 2 osob) 390 Kč/os.

Expozice výroby vína + venkovní expozice (pro 3 a více osob) 300 Kč/os.

Expozice výroby vína + venkovní expozice + skleník Fata Morgana (skupina 2 osob) 455 Kč/os.

Expozice výroby vína+ venkovní expozice + skleník Fata Morgana (pro 3 a více osob) 355 Kč/os.

 

Průvodcovská služba:

skleník Fata Morgana 250 Kč/skupina

Venkovní expozice 250 Kč/skupina

Objednávky a podrobnější informace o dárkových poukazech na e-mailu: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

Advent v botanické zahradě v Troji

Otevírací doba zahrady v listopadu a prosinci 9:00 – 16:00

Skleník Fata Morgana ÚT-NE

Venkovní expozice PO-NE, vstup zdarma

24.12. otevřeno zdarma od 9 do 14 hodin

Vinotéka sv. Klára otevřena v běžné otvírací době a 24. 12. od 11 do 15 hodin, zavřena ve dnech 31. 12. 2016 a 1. 1. 2017Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 
Banner

Rozhovor

Pale&coy a její městské lišky

PaleAndCoy perex.jpgPísničkářka Eliška Míkovcová, vystupující pod pseudonymem pale&coy, oslovila svou hudbou příznivce melancholické hudby, spojené s výraznými melodiemi a promyšlenými texty. Spolu s hudebníkem a moderátorem Radia 1 Zdeňkem Lichnovs...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (29)

Čtěte také...

19. Otevíráni v Barriqádě

otevirani200Pozvání do kavárny a vinotéky Barriqáda jsem dostala od spisovatelky Blanky Faltové. Moc jsem se těšila nejen na ni samotnou, ale i na ostatní umělce, kteří během večera měli vystoupit.

 

 


Literatura

Mistr thrilleru opět boduje

cizi200Harlan Coben patří dlouhodobě mezi moje nejoblíbenější autory. Každý nový přírůstek v jeho biografii oslavuju šampaňským. Proto mě samozřejmě nemohl minout ani Cizinec, kterého v nedávné době vydalo nakladatelství Knižní klub.

...

Divadlo

Úniková hra Faust vás vtáhne do mystické historie

faust200Únikovou hru Faust si můžete užít v prostoru Enigma Prague (Svornosti 18, Praha 5-Smíchov). Koncipována je tak, aby si hráči nejenom „zahráli“, ale dozvěděli se i něco z jednoho z nejstarších českých a pražských mytologických příběhů.

...

Film

Favoritka - exhibice intrik, toxinů a naturalismu

Favoritka perexRežisér Yorgos Lanthimos proslulý úspěšnými podivnostmi jako byly filmy Humr (2015) a Zabití posvátného jelena (2017) představuje historické drama z doby vlády královny Anny Stuartovny s názvem Favoritka (2018). Dokonalé scény, šokující na...