Festival Lunchmeat zahájí působivou show v Národní galerii v Praze - Klášteře sv. Anežky České
Banner

Festival Lunchmeat zahájí působivou show v Národní galerii v Praze - Klášteře sv. Anežky České

Email Tisk

lunchmeat200Sedmý ročník mezinárodního festivalu Lunchmeat zahájí v zahradách a chrámové lodi Kláštera sv. Anežky České speciální audiovizuální show. Osm století starý areál ožije v neděli 25. září celodenním hudebním a vizuálním programem.

Po odpoledních vystoupeních českých hudebníků v klášterní zahradě, na kterém se dramaturgicky podílí spoluorganizátor opening show Český rozhlas Radio Wave, bude večer pokračovat hudebně a vizuálně výjimečným koncertem v odsvěceném kostele sv. Salvátora. Představí aktuální spolupráci britského elektronického hudebníka Korelesse a jeho krajana, vizuálního umělce Emannuela Biarda. Návštěvníci si se vstupenkou na venkovní program zakoupí zároveň také volný vstup do stálé expozice Národní galerie v Praze Středověké umění v Čechách a střední Evropě 1200-1550.

Jsme nesmírně poctěni tím, že se podařilo v rámci spolupráce s Národní galerií přivézt současné hvězdy elektronické scény právě do prostor, kde by je nikdo nehledal. Zahrady i klášter samotný jsou pro nás místem, kde poprvé realizujeme koncept, který nás oslovil v zahraničí, kdy muzeum ve svých prostorách představuje živý program v provedení současných multimediálních umělců z celého světa,“ uvádí Jakub Pešek, ředitel festivalu.

lunchmeat01

Projekt nazvaný The Well je společnou audiovizuální performancí, poprvé uvedenou na půdě respektovaného novomediálního festivalu FutureEverything. Ambiciózní dílo chytře spojuje Korelessovy podmanivé, dramatické skladby a Biardovy komplikované světelné kompozice, vytvářené odrazy laseru ve speciálně vyrobeném pružném zrcadle ovládaném Korelessovým zvukem. Představení stírá hranice mezi hudebním vystoupením, světelnou performance a matematicky přesnou skladbou – živou akci spojuje s digitálními procesy, a to v hudební i výtvarné rovině. Výsledné dílo zkoumá možnosti jakými optické a sluchové ústrojí člověka vnímá právě tyto průniky analogových, digitálních, organických a mechanických procesů.

Oba umělci se na Lunchmeat festivalu představili už v roce 2014, tehdy ale ještě každý sám – Koreless v live setu a Emmanuel Biard jako vizuální partner hudebního producenta Eviana Christa. Společný projekt The Well představí v české premiéře.

lunchmeat02

Lunchmeat festival se již čtvrtým rokem spojuje s prostory Národní galerie v Praze. V předchozích 3 letech to byl prostor Studia Hrdinů ve Veletržním paláci, letos se poprvé koná v areálu středověkého kláštera, kde současně sídlí stálá expozice Sbírky starého umění. Návštěvníci festivalu mají navíc po předložení vstupenky na festival nárok na vstup zdarma do stálé expozice v Anežském klášteře.

Vstupenky jsou v předprodeji v síti GoOut.

Koreless

Koreless (vlastním jménem Lewis Roberts) sice pochází z Glasgow, ale s tamní scénou beatových maximalistů (jako jsou Hudson Mohawke, Rustie a další) toho má pramálo společného. Už od počátků se jeho tvorba vine spíše umírněnější perkusivní cestou upomínající na Four Tetovy zvonkohry, melancholii Jamieho XX či raných Mount Kimbie nebo na sametové R&B/house crossovery Jacquese Greena. S tím se Koreless také s oblibou vzájemně remixuje - a na jeho značce Vase také stačil zadělat na singl ještě předtím, než přesídlil na label Young Turks. Zde vydal v pravém slova smyslu nádherné EP Yugen, které rozhodně nezapadá do žádných klubových mustrů současnosti - a dokazuje tak, že od talentovaného mladíka, jehož hudbu si velmi oblíbil třeba i moderátor a lovec nových zvuků Gilles Peterson, máme do budoucna čekat velké věci.

lunchmeat03

Emmanuel Biard

Tohoto light designéra a vizualistu musí znát každý milovník britské klubové kultury (i fanoušek Lunchmeatu, který jej mohl vidět na našem festivalu v roce 2014 společně s Evianem Christem). Jako VJ spolupracuje například s manchesterským labelem Hoya:Hoya, spolupracoval i s miláčkemLunchmeatu – Alfredem Darlingtonem, kterého každý zná pod pseudonymem Daedelus. Právě s jeho přičiněním v roce 2012 naprojektoval kinetickou zrcadlovou instalaci Archimedes, která tehdy nadchla publikum v pražské Meetfactory. Mimo tuto robotickou konstrukci zmiňme z jeho tvorby i obří instalaci The Hall nebo kinetický zrcadlový objekt The Testudo. Emmanuel rád kooperuje s hudebníky, kteří pracují s určitou dávkou teatrality. Světlo, zrcadlo, kouř, pohyb. Své vizuální instalace rozhýbává spolu s rytmickými beaty tak, jak velí momentální klubová atmosféra.

lunchmeat04

Lunchmeat Festival 2016 – Speciální zahajovací show – Koreless & Emmanuel Biard present The Well

25. 9. 2016

Národní galerie v Praze – Klášter sv. Anežky České

U Milosrdných 17, Praha 1

Otevření zahrady: 12:00 / Special opening show The Well: 20:00

Vstup z Dvořákova nábřeží.

Lineup v zahradách: Trevor Linde - new liveset premiere, Citty - modular liveset, LAYUP - special dj set "Tanz Der Vampire: Pioniere of Elektronische musik", Subject Lost - conceptual dj set, DUNA showcase w/ Dash, KinA & Synaptik & Radio Wave selectors Mary Čtvery, Jiří Špičák & Adina Sobotková.

 FB event: https://www.facebook.com/events/1785105711731859/

 Předprodej na goout.cz (http://bit.ly/2ctw5is) za 350 Kč, vstup na místě 450 Kč.

Vstup pouze do zahrad 100 Kč na místě.

Vstupenka na tuto akci zahrnuje v den akce VSTUP ZDARMA do stálé expozice Národní galerie v Praze Středověké umění v Čechách a střední Evropa 1200-1550.

 Web: http://www.lunchmeat.cz

Facebook: http://www.lunchmeat.cz
Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

RENÁTA LUCKOVÁ


redaktorka

    je fotografka, novinářka, moderátorka a koučka. V autorské dvojici s Pavlem Veselým organizovali a moderovali mnoho akcí. Vedla rozhovory s různými významnými osobnostmi – podnikateli, manažery, politiky, diplomaty, s lidmi z kultury a dalšími. Její fotografie a texty byly publikovány např. v Katolickém týdeníku, na webových stránkách Arcibiskupství pražského, Historická šlechta, Svět úspěšných, v kulturní a hospodářské revue Fragmenty, v časopise Naše rodina, v tiskové agentuře MediapressServis, v časopise Policista, Český bratr, Překvapení aj. Absolventka VŠE a UK. Má zkušenosti v oblasti PR, reklamy a marketingu, ale i v oblasti  firemních financí, personálního řízení a andragogiky.

    Spolu s Pavlem Veselým jsou autoři knihy "Setkání s Dominikem kardinálem Dukou OP", která vyšla k jeho 70-tým narozeninám, kde publikovala i své fotografie.

Toulavka

Anketa


Partneři

Hledat

Mimísek 38

Z archivu...

Čtěte také...

Reportáž charitativního kalendáře Debra

debra200V úterý 25. října proběhl křest charitativního kalendáře organizace Debra. Výtěžek z prodejů tohoto uměleckého díla poputuje na podporu lidí, kteří mají velice závažnou nemoc motýlích křídel.

...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Li Č´-Čchang: Sedni si a nedělej nic

sedni perAneb „pij čaj a vyčkávej“ – v mysli mi uvízla tato slova z citace v knize. Pít čaj a vyčkávat. Umíte si představit tento stav? Aktivní odpočinek mysli i ducha, o těle nemluvě? Jestli ano, byť jen letmo, jistě už jen při té představě cítíte na těle i n...

Divadlo

VYBÍRÁME Z ARCHÍVU VYDAVATELSTVÍ SUPRAPHON. Akce týdne: Představení Divotvorný hrnec na otáčivém hledišti Český Krumlov (29. 7. – 9. 8.)

Divotvorny hrnec 200Co si takhle znovu říci: My si taky uděláme rodinný výlet do Štědré Doliny ve fiktivním americkém státě Missitucky, kde se odehrává nesmrtelný pohádkový příběh prvého zámořského muzikálu uvedeného u nás v Čechách?“ T...

Film

I obyčejné práškovací letadélko se může prosadit

200 letadlaPo velkém úspěchu animovaných Aut (i jejich volného pokračování) se antropomorfizovaná vozidla opět vracejí, tentokrát ve snímku Letadla. Autíčka, tentokrát v roli pomocníků či příznivců, se sice vyskytují i nyní, ale toliko v roli žertovnýc...