Festival Lunchmeat zahájí působivou show v Národní galerii v Praze - Klášteře sv. Anežky České
Reklama
Banner

Festival Lunchmeat zahájí působivou show v Národní galerii v Praze - Klášteře sv. Anežky České

Email Tisk

lunchmeat200Sedmý ročník mezinárodního festivalu Lunchmeat zahájí v zahradách a chrámové lodi Kláštera sv. Anežky České speciální audiovizuální show. Osm století starý areál ožije v neděli 25. září celodenním hudebním a vizuálním programem.

Po odpoledních vystoupeních českých hudebníků v klášterní zahradě, na kterém se dramaturgicky podílí spoluorganizátor opening show Český rozhlas Radio Wave, bude večer pokračovat hudebně a vizuálně výjimečným koncertem v odsvěceném kostele sv. Salvátora. Představí aktuální spolupráci britského elektronického hudebníka Korelesse a jeho krajana, vizuálního umělce Emannuela Biarda. Návštěvníci si se vstupenkou na venkovní program zakoupí zároveň také volný vstup do stálé expozice Národní galerie v Praze Středověké umění v Čechách a střední Evropě 1200-1550.

Jsme nesmírně poctěni tím, že se podařilo v rámci spolupráce s Národní galerií přivézt současné hvězdy elektronické scény právě do prostor, kde by je nikdo nehledal. Zahrady i klášter samotný jsou pro nás místem, kde poprvé realizujeme koncept, který nás oslovil v zahraničí, kdy muzeum ve svých prostorách představuje živý program v provedení současných multimediálních umělců z celého světa,“ uvádí Jakub Pešek, ředitel festivalu.

lunchmeat01

Projekt nazvaný The Well je společnou audiovizuální performancí, poprvé uvedenou na půdě respektovaného novomediálního festivalu FutureEverything. Ambiciózní dílo chytře spojuje Korelessovy podmanivé, dramatické skladby a Biardovy komplikované světelné kompozice, vytvářené odrazy laseru ve speciálně vyrobeném pružném zrcadle ovládaném Korelessovým zvukem. Představení stírá hranice mezi hudebním vystoupením, světelnou performance a matematicky přesnou skladbou – živou akci spojuje s digitálními procesy, a to v hudební i výtvarné rovině. Výsledné dílo zkoumá možnosti jakými optické a sluchové ústrojí člověka vnímá právě tyto průniky analogových, digitálních, organických a mechanických procesů.

Oba umělci se na Lunchmeat festivalu představili už v roce 2014, tehdy ale ještě každý sám – Koreless v live setu a Emmanuel Biard jako vizuální partner hudebního producenta Eviana Christa. Společný projekt The Well představí v české premiéře.

lunchmeat02

Lunchmeat festival se již čtvrtým rokem spojuje s prostory Národní galerie v Praze. V předchozích 3 letech to byl prostor Studia Hrdinů ve Veletržním paláci, letos se poprvé koná v areálu středověkého kláštera, kde současně sídlí stálá expozice Sbírky starého umění. Návštěvníci festivalu mají navíc po předložení vstupenky na festival nárok na vstup zdarma do stálé expozice v Anežském klášteře.

Vstupenky jsou v předprodeji v síti GoOut.

Koreless

Koreless (vlastním jménem Lewis Roberts) sice pochází z Glasgow, ale s tamní scénou beatových maximalistů (jako jsou Hudson Mohawke, Rustie a další) toho má pramálo společného. Už od počátků se jeho tvorba vine spíše umírněnější perkusivní cestou upomínající na Four Tetovy zvonkohry, melancholii Jamieho XX či raných Mount Kimbie nebo na sametové R&B/house crossovery Jacquese Greena. S tím se Koreless také s oblibou vzájemně remixuje - a na jeho značce Vase také stačil zadělat na singl ještě předtím, než přesídlil na label Young Turks. Zde vydal v pravém slova smyslu nádherné EP Yugen, které rozhodně nezapadá do žádných klubových mustrů současnosti - a dokazuje tak, že od talentovaného mladíka, jehož hudbu si velmi oblíbil třeba i moderátor a lovec nových zvuků Gilles Peterson, máme do budoucna čekat velké věci.

lunchmeat03

Emmanuel Biard

Tohoto light designéra a vizualistu musí znát každý milovník britské klubové kultury (i fanoušek Lunchmeatu, který jej mohl vidět na našem festivalu v roce 2014 společně s Evianem Christem). Jako VJ spolupracuje například s manchesterským labelem Hoya:Hoya, spolupracoval i s miláčkemLunchmeatu – Alfredem Darlingtonem, kterého každý zná pod pseudonymem Daedelus. Právě s jeho přičiněním v roce 2012 naprojektoval kinetickou zrcadlovou instalaci Archimedes, která tehdy nadchla publikum v pražské Meetfactory. Mimo tuto robotickou konstrukci zmiňme z jeho tvorby i obří instalaci The Hall nebo kinetický zrcadlový objekt The Testudo. Emmanuel rád kooperuje s hudebníky, kteří pracují s určitou dávkou teatrality. Světlo, zrcadlo, kouř, pohyb. Své vizuální instalace rozhýbává spolu s rytmickými beaty tak, jak velí momentální klubová atmosféra.

lunchmeat04

Lunchmeat Festival 2016 – Speciální zahajovací show – Koreless & Emmanuel Biard present The Well

25. 9. 2016

Národní galerie v Praze – Klášter sv. Anežky České

U Milosrdných 17, Praha 1

Otevření zahrady: 12:00 / Special opening show The Well: 20:00

Vstup z Dvořákova nábřeží.

Lineup v zahradách: Trevor Linde - new liveset premiere, Citty - modular liveset, LAYUP - special dj set "Tanz Der Vampire: Pioniere of Elektronische musik", Subject Lost - conceptual dj set, DUNA showcase w/ Dash, KinA & Synaptik & Radio Wave selectors Mary Čtvery, Jiří Špičák & Adina Sobotková.

 FB event: https://www.facebook.com/events/1785105711731859/

 Předprodej na goout.cz (http://bit.ly/2ctw5is) za 350 Kč, vstup na místě 450 Kč.

Vstup pouze do zahrad 100 Kč na místě.

Vstupenka na tuto akci zahrnuje v den akce VSTUP ZDARMA do stálé expozice Národní galerie v Praze Středověké umění v Čechách a střední Evropa 1200-1550.

 Web: http://www.lunchmeat.cz

Facebook: http://www.lunchmeat.cz
Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

KATEŘINA HAJŇUKOVÁ


redaktorka a editorka

    Narodila se koncem března 2000, je tedy znamení berana a jak říká, zcela odpovídá její tvrdohlavosti. Pochází z Karlových Varů, které moc ráda a v současnosti je studentkou čtyřletého gymnázia.

    S K21 spolupracuje od začátku července a říká, že je za to neskutečně ráda. "Editace mi otevřela nový svět, který pro mně mnoho znamená a dává mi mnoho možností."

    Mezi koníčky Kačka řadí poslouchání hudby, čtení, psaní různých příběhů, hraní na keyboard, jízdu na skateboardu a trávení času se svými přáteli. "Dalo by se říct, že mým velkým koníčkem je barvení vlasů. D§vod? Už čtyři roky si barvím své hnědé vlasy částečně na modro a nikdy bych svoje modro-hnědé vlasy nevyměnila."

    Mimo studia a editace se věnuje svému blogu. Blogerkou je už asi sedm let, při čemž svůj dosavadní blog má čtyři roky. Ve škole ji nejvíc baví psychologie, český jazyk a angličtina.

    "Ze všeho nejdůležitější je pro mě moje rodina, která mě vždy drží nad vodou. Motta a citáty jsou moje doména. Už jako malá jsem si sepisovala a opisovala motta z internetu nebo ráda prohledávala mamčiny sešity s citáty. Můj nejoblíbenější pochází od zpěváka Andyho Biersacka, který má skupinu Black Veil Brides, kterou miluji: "Každý na světě má sny. Drž je blízko svého srdce a nikdy nepouštěj..."

Toulavka

Anketa


Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 30

Z archivu...

Čtěte také...

Vypsaná fiXa pokřtí nové album Planety Malého prince 17. prosince v pražském Lucerna Music Baru. Koncert je již vyprodán!

fixa200Každoroční vánoční koncert, který Vypsaná fiXa opět odehraje v pražském Lucerna Music Baru je již měsíc před jeho konáním absolutně vyprodán. Na ty, jež si stihli včas koupit vstupenky, čeká kromě fixího koncertu i překvapení v podobě křtu nového alba ...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Leïla Slimani: Něžná píseň
neznaRůžové pusinky na obálce Něžné písně? Och ne, nečekejte žádnou sladkost ke kafi. Naopak, přistrčte si k této knize něco pořádně ostřejšího, protože hned od první věty vás autorka doslova ŠOKUJE! Bez nadsázky lze říci, že co berete do ruky jako příslib roman...

Divadlo

Na podzim do divadla: Veřejné blaho aneb Deskový statek

200divV předvečer předčasných voleb uvede Národní divadlo moravskoslezské v premiéře komedii Veřejné blaho aneb Deskový statek, která pojednává o korupci a lobbingu.

...

Film

Kamarádi, letní lásky a Prázdniny v Provence

provence 200Léto neskončilo, zábava trvá. Herecká trojice Vojta Kotek, Jakub Prachař a Kryštof Hádek prodlouží divákům v kinech letní sezónu a prázdniny v nové komedii režiséra Vladimíra Michálka Prázdniny v Provence. Na plátně se tak znovu sejde herecká tr...