Piazzetta Národního divadla představí Dyzajn market, který není jen obyčejným trhem

Piazzetta Národního divadla představí Dyzajn market, který není jen obyčejným trhem

dysajn market200

Poslední zářijový víkend bude Piazzeta Národního divadla plná dyzajnu. Dyzajn market podzim představí kromě 200 skvělých a originálních tvůrců, autorů, výtvarníků, návrhářů a designérů i bohatý doprovodný program. Akce se koná oba dny od 10:00 do 19:00 hodin.

 

Sobota 24. 9. 2016

V 11:00 hodin vyroste na pódiu na Piazzetě les, do nějž nás zavede divadlo Damúza, a to rovnou se třemi pohádkami. V 17:30 hod. zahraje kapela VOJ & 3SKA, která nedávno dokončila debutové EP Inspire. A právě to si návštěvníci mohou v předpremiéře, před jeho vydáním, poslechnout naživo. Pohodovou atmosféru celého dne pak doplní DJ Advance Martin.

V dětském kreativním koutku bude pro návštěvníky připraveno hned několik workshopů: Ponrepo dětem se svým animačním workshopem, kde se děti i dospělí mohou seznámit s tím, jak vzniká animovaný film a i si sami vytvořit svůj vlastní. Jazyková škola Keytone přinese dětem lekci angličtiny hrou, a to i těm nejmenším. A nakonec přijdou na řadu draci… “Barevné papíry ve službách dekorativního letectví se už nemůžou dočkat, až se přemění na draky a dráčky, které budou zdobit dětské pokoje nebo zůstanou jako dárek na památku u babičky, tety nebo kamaráda. Třeba z malého projektu vznikne jednou velký, který doletí až tam, kam jen ptáci mohou.” láká na svůj workshop Jaromír Koubek z českého eco-design papírnictví Papírna.

dysajn market01

Neděle 25. 9. 2016

Jako již tradičně na Dyzajn marketu vystoupí v neděli v 11:00 hodin Buchty a loutky se svým divadélkem nejen pro děti - Zlatá husa. V 16:00 hodin pak zahraje známá písničkářka Bára Zmeková, která se na české scéně pohybuje již několik let. Vystupovala i nahrávala s mnoha známými umělci, např. s Lenkou Dusilovou, kapelami DVA, Zrní, Mucha či Bratři Orffové a vystupovala i na největších festivalech u nás. Můžete se těšit na lyrickou tvorbu s epickým doprovodem piána. “Zatímco jedno oko nezůstane suché, druhé možná suché zůstane, ba se i zasměje, aneb těšte se na vyvážený koktejl vtipu, šarmu a poezie,” doplňuje sama autorka Bára Zmeková. V 17:30 hodin zahraje dvoučlenná kapela Teepee z Plzně. Jádro zasněného indie folku tvoří talentovaný písničkář Míra Patočka a Téra Lavičková. Po vydání debutového alba koncertují nyní po celé republice.

dysajn market02

V dětském koutku budou v neděli hned 4 workshopy: Testováno na dětech, Vařím v ateliéru, maluju v kuchyni, podzimní tvoření s Shōchō Art a výtvarná dílna Krasohledy. “Sama vezmu své tři dcery určitě na workshop Testováno na dětech, protože milujeme loutky, které si tam budeme moci společně vytvořit, obléct a vymalovat dle svého gusta. Vždy jsem překvapena, jak se na Dyzajn marketu z mnohých dětí opravdu stávají umělci a vždy jen doufám, aby byly dál k tvorbě rodiči vedeny.” doplňuje Markéta Štindlová, dramaturgyně workshopů v dětském koutku.

dysajn market03

A protože Dyzajn market není jen o zábavě, designu a radosti, ale je akcí pro lidi všeho druhu i věku, přivítáme i dobročinný obchůdek Cesta domů, kde koupí čehokoli podpoříte činnost domácího hospicu pro umírající a jejich blízké. Spolek zajišťuje důstojnou péči o tyto lidi v posledních dnech jejich života.

dysajn market04

SOBOTA 24. 9. 2016

doprovodný program

11:00-12:00 Damúza - Pohádky z lesa

12:00-17:00 DJ advance martin

17:30-18:30 VOJ & 3SKA

workshopy

10:00-13:00 Ponrepo dětem

13:00-16:00 Jazyková škola Keytone

16:00-18:00 Papírna

dysajn market07

NEDĚLE 25. 9. 2016

doprovodný program

11:00-12:00 Buchty a loutky - Zlatá husa

12:30-15:30 DJ advance martin

16:00-17:00 Bára Zmeková + cello

18:00-19:00 Teepee

workshopy

10:00-13:00 Testováno na dětech

13:00-15:00 Vařím v ateliéru, maluju v kuchyni

15:00-17:00 Podzimní tvoření s Shōchō Art

17:00-19:00 Krasohledy

dysajn market06

dysajn market05

dysajn market08

dysajn market09

dysajn market010Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

DRUGA aneb hudba inspirovaná historií

druga2016 perexDRUGA aneb hudba inspirovaná historií. Dnes jsme pro Vás, naše milé čtenáře, připravili rozhovor s unikátní kapelou DRUGA, která hraje své vlastní autorské písně inspirované českými pověstmi a slovanskou mytologií. Za kapelu nám odpovídal ...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Patrik Štipák dojel ve formuli až do Baťovy vily

patrik stipak 200Talkshow Piano se koná v Baťově vile ve Zlíně a jendotlivé díly jsou prezentovány veřejnosti pomocí Youtube kanálu s názvem Fundchaser. Vše je uskutečněno díky Nadaci Tomáše Bati, která nabídla své prostory Baťovy vily, práci stážistů f...


Literatura

Pro nejmenší jsou tady nová okénková leporela

jedeme-na-vylet 200V nakladatelství Presco Group pod značkou Ella a Max se objevila nová edice čítající zatím dvě leporela Jedeme na farmu a Jedeme na výlet.

...

Divadlo

Noc divadel 2018 zveřejňuje program: nabídne prohlídky zákulisí, představení, workshopy i setkání s herci

Noc divadel perexTřetí listopadová sobota bude opět patřit Noci divadel, která právě zveřejnila svůj kompletní program. V letošním roce termín vychází symbolicky na 17. listopadu 2018, což ve spojení s mnoha historickými výročí, která si připomín...

Film

Hole, bagy, míčky a zběsilé třískání kolem sebe aneb záchrana pověsti golfisty

altFilm Zelený svět z roku 1996 je dnes už klasickým ztvárněním jednoho sportovce a jeho velkých snů. Aby to nebylo tak jednoduché, hraje v něm Kevin Costner svou typicky zabedněnou roli, a tak není o různé životní karamboly při sledování příběhu nouze.  

...