Australští celtic punkoví Rumjacks se vrací do pražského Rock Café! středa 7.9.2015 / 20.30 support: Pirates of the Pubs
Banner

Australští celtic punkoví Rumjacks se vrací do pražského Rock Café! středa 7.9.2015 / 20.30 support: Pirates of the Pubs

rockcafe 200Po loňské vyprodané premiéře se The Rumjacks v rámci svého evropského turné opět zastaví v pražském Rock Café. Jsi-li fanouškem folk-punkových rytmů, vezmi diář do ruky a udělej si kroužek u 7. září! Při svém evropském tour debutu v minulém roce The Rumjacks roztančili každý klub, v kterém se objevili, výjimkou nebyly ani legendární Wild At Heart v Berlíně nebo The Garage v Londýně. I v těch bylo, stejně jako v Rock Café, beznadějně vyprodáno!

Jako support se tentokrát představí Pirates of the Pubs z Českých Budějovic. Příslib nesmrtelnýho večírku je jasnej, oprášíme kilty a hodíme kostrou! http://www.therumjacks.com/

Pirates of the Pubs
Tahle budějovická partička v kiltech vznikla sice v roce 2012, s debutovou deskou přišla ale až letos. Ta se nazývá Drunken Forever a od jejího vydání jsou tyhle jihočeský piráti k nezastavení! Whiskey v Rock Café poteče proudem, to se vsaďte! http://bandzone.cz/piratesofthepubs

Vstupenky:
250,- + poplatky / GoOut.cz, Ticketstream.cz  
290,- v místě

Big Sandy and his Fly-Rite Boys (USA)
Twisted Rod (CZ)
Rock Café Praha 31.8.2016
Předprodej v síti GoOut.cz za 180,- + poplatky / 230,- v místě.
Událost na Facebooku: http://www.facebook.com/events/314537938891596/

Bezesporu a bez obalu největší legenda na novodobé rock’n’rollové a rockabilly scéně a famózní americká kapela Big Sandy and his Fly-Rite Boys se vrátí po 3 letech do České Republiky a zahraje poprvé v Praze. Robert Williams aka Big Sandy za posledních 25 let vydal 14 alb a všechny jsou klasiky ve svém žánru. Kapela začínala v roce 1991 jako Fly Rite Trio a po dvou klasických rockabilly albech pokročila k více western swingové přeměně jako Fly Rite Boys. V průběhu let se v kapele otočilo několik skvostných muzikantů jako např Jeff West či Lee Jefferies. Kapela se inspiruje rootsovými žánry od hillbilly, western swing až po cajun, vždy ale zůstává esenciálně “rockin’.
V posledních letech se vrací opět ke klasickému rockabilly, viz poslední již vyprodaný single “Fine, Fine, Superfine”, který určitě uslyšíte živě.
Aktuální složení kapely je následující: Ashley Kingman na kytaře/mandolíně, věčně usměvavý Kevin Stewart na base a Ricky McCann na bicích.

Twisted Rod je pražská tříčlenná kapela hrající divoké rockabilly v autentickém 50s stylu. Na svém kontě mají dvě studiová alba. Debutové "Bring it on Home!" a "Boozin' & Boppin'", obě pod labelem Rhythm Bomb Records.

rockcafe1Pražské Rock Café nabídne 24. srpna hudební šamanskou medicínu skupiny Nahko and Medicine for the People!

Nahko and Medicine for the People (Oregon, USA) 24. 8. 2016 ve 21:00. Vstupenky za 490,- Kč + poplatky v síti GoOut a Ticketstream, 590,- Kč v místě.

www.rockcafe.cz
www.nahko.com
www.facebook.com/nahkoandmedicineforthepeople
Událost na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1085931254815075

Po vyprodaném lednovém západoevropském turné se americká formace Nahko and Medicine for the People na konci léta vrátí do Evropy. Historicky první koncertní zastávkou v České republice bude ve středu 24. srpna 2016 klub Rock Café na Národní třídě v Praze. Nahko and Medicine for the People tu představí písně z debutového alba „Dark as Night“ z roku 2013 a z chystaného titulu „Hoka“.
Frontman skupiny Nahko (Nahkohe Parayno) se hrdě hlásí ke kulturním vlivům svých apačských, mohawkských, portorických, indických a filipínských předků. Hudbu vnímá jako léčivou sílu spojující generace, národy a kultury. Jeho vnímání hudby přirozeně přijímají posluchači po celém světě včetně České republiky. Demonstruje to příklad úvodní písně „Aloha Ke Akua“ z debutového alba, kterou si už stačilo přehrát přes pět a půl milionu návštěvníků YouTube.
Nové album skupiny Nahko and Medicine for the People nazvané „Hoka“ vychází 10. června 2016. Produkce se ujal držitel ceny Grammy Ted Hutt (The Gaslight Anthem, Old Crow Medicine Show, Lucero, Dropkick Murphys). „Hoka“ je Nahkova velmi osobní nahrávka. V textech písní se pouští do hlubšího zkoumání svých kořenů a tragických okolností, které obklopují jeho život.
Nahko byl jako dítě adoptován bělošskou středostavovskou rodinou, která mu mimo jiného poskytla základní hudební vzdělání ve hře na klavír. Jako náctiletý domov opustil a vypravil se hledat svou biologickou matku. O několik let později se Nahko dozvěděl, že jeho biologický otec byl zavražděn. Písničku "San Quentin" z alba „Hoka“ Nahko napsal poté, co ve věznici v San Quentinu navštívil muže zodpovědného za vraždu svého otce. Z textu písně je zřejmé, že mu odpouští.
A jak vznikl název alba? "Hoka“ je slovo z jazyka indiánského kmene Lakotů, kterým vyzývají k akci. Znalci indiánské historie vědí, že když například náčelník Splašený kůň vedl své bojovníky do útoku ve vítězné bitvě u Little Big Hornu proti armádě generála Custera, pobízel je k boji výkřiky „Hoka, hey!“.

Logo skupiny, aktuální fotografie a podrobnosti o albu „Hoka“: www.uschovna.cz/zasilka/JJCM95PCH3NS7FHX-TNA

Videa:
www.youtube.com/watch?v=DTLnB8E5ejY
www.youtube.com/watch?v=lkGBLLjAXEA
www.youtube.com/watch?v=YsgP8LkEopM

Program „Rock Café“ - Galerie: Září / September 2016 www.rockcafe.cz
Galerie: FYLYPPOS – Beze změny
V rámci Art Block Festivalu představuje Fylyppos své ilustrace a alternativní komiks. Na výstavě se poprvé ukáže post-apokalyptický komiks Norek. Expozici doprovází několik ilustrací doplňujících dílo samotné. V tvorbě se odrážejí vlastnosti člověka a společnosti, opakující se chyby a častá lidská slepota s důvěrou vyvolanou strachem.
Vernisáž: čtvrtek 8.9.2016 v 16.00 (vstup volný)
Zahájení Art Block Festivalu spolu s Art&Recycle Marketem 8. 9. 2016. V galerii navštivte výstavu ilustrací a alternativních komiksů. Na realizaci projektu „Rock Café – otevřené a inspirující 2015- 2016“ v roce 2016 poskytlo hl. město Praha účelovou dotaci ve výši 6,5 mil. Kč.

Program „Rock Café“ - DIVADLO: Září / September 2016 https://www.rockcafe.cz/ 

12. po/mon „AmaStage“: Divadlo Traverza: Chuť jeho rtěnky
Vydejte se s námi na spektakulární výlet do světa, kde je možné vše a kde se mohou zhmotnit i ty nejzvrhlejší představy, do světa plného chtíče a pokušení. Budete se smát a bude Vás mrazit. Brad a Janet jedou oznámit své zasnoubení. Během bouřky se jim porouchá auto a oni se vydají hledat pomoc do záhadného zámečku uprostřed hlubokých lesů. Tam se setkávají s podivným zámeckým pánem a jeho, ještě podivnějšími, sloužícími. Podaří se snoubencům uchovat svou čistotu a příčetnost?
Naše první autorská hra, lehce inspirována filmem The Rocky Horror Picture Show, není vhodná pro děti do 15 let a prudérní dospěláky.
Hrají: Petr Šafařík, Martina Růžičková, Ruda, Lukáš Maty Matocha, Katie Koretzová, Christiano Donati, Jan Šimon, Pavlína Košťáková, Juraj Zubáň
Režie: Veronika Marková
Scénář: Veronika Marková, Lukáš Maty Matocha
19.30 (120,-;+ poplatky/předprodeje/ Rock Café a GoOut.cz)

13. út/tue „AmaStage“: Divadelní soubor nenalezen - Gallina Problema aneb Mafiáni natvrdo
Autorská komedie, netradiční operetní fraška plná humoru, hudby, zpěvu, mafiánů, těstovin, slepic a vajíček z doby, kdy to bylo nejvíce potřeba.
Co bylo dříve? Slepice nebo vejce? Odpovědi na tuto a mnoho dalších otázek ve hře Gallina Problema aneb Mafiáni natvrdo nenaleznete.
Prožijte s námi příběh mladého Richarda, který se v době prohibice musí postarat o přežití klanu rodiny Spagetti a stát se hlavou mafie. Cestu mu však komplikuje konkurenční rodina, nastrčený detektiv i někteří vlastní lidé. Podaří se Richardovi udržet jméno Spagetti na vrcholu chicagského podsvětí?
19.30 (150,- sleva pro studenty a seniory 100,-/ + poplatky v předprodejích / Rock Café a GoOut.cz / v místě 170,- sleva pro studenty a seniory 120,-)

20. út/tue Divadelní improvizace: KOMEDIOMAT
Improvizační show založená na řadě nápaditých a originálních her a scének. Účinkující herci neznají dopředu jejich konkrétní zadání a musí proto v průběhu večera pohotově reagovat. Vše je v rychlém tempu. Neotřelá, nápaditá improvizační show plná veselých skečů, které může ovlivnit každý z diváků. Večer plný humoru, kde tempo udáváte vy.
19.30 (200,-; sleva pro studenty a seniory 150,- + poplatky/předprodeje/ Rock Café a GoOut.cz)

21. st/wed Underground Comedy
Láká vás žánr stand-up comedy? Stále známější skupina Underground Comedy možná hledá právě vás. Zkuste svoje štěstí na konkurzu a budete mít možnost pravidelně vystupovat před vyprodanými sály a účastnit se natáčení pořadů pro několik komerčních televizí. Připravte si pětiminutový výstup podle svého naturelu. Jedinou podmínkou je zákaz používání rekvizit. Těšíme se na vás!
20.00 (vstup zdarma)

23. pá/fri Best of Arte della Tlampač
Chcete se v divadle kromě dobře strávených chvil i zamyslet? Máte už dost pokleslé a úpadkové kultury, laciného humoru, bezbřehé bezobsažnosti světa? Přitahoval by vás Tomáš Klus s ženským poprsím? Tak to jste úchyl a patříte do blázince. Pokud jste ale dočetli až sem, prošli jste psychologickým testem a můžete se zúčastnit jednoho z nejšílenějších večerů, jaké Rock Café zažilo. Skupina Arte della Tlampač předvede výběr svých nejlepších komediálních skečů, sesbíraných za svou dvanáctiletou tvorbu. Přijďte v suši.
19.30 (150,- /+ poplatky v předprodejích Rock Café a Ticketrpo)

26. po/mon Divadlo 2na3: Divadelní workshop aneb Jak se nedat
Na začátku nové divadelní sezóny bychom rádi vytvářeli nové divadlo společně s diváky. Pomocí divadelních technik budeme rozkrývat témata, která nás ve společnosti trápí, a během večera je ztvárníme do podoby krátkých divadelních scén. Budeme se zamýšlet nad tím, jak nespokojenost se situací ve společnosti vzniká i nad řešeními, která jednotlivé situace nabízejí.
19.30 (100,- + poplatky/předprodeje/ Rock Café a GoOut.cz)

27. út/tue Premiéra: Divadlo Puls: Rozlučka 2
Jaké jsou mužské a jaké ženské hodnoty a pohledy na manželství? Jak vnímají současní muži závazek věrnosti?
Hlavní hrdina Jan má pár dní před svatbou. S kamarády odjíždí na horskou chatu prožít rozlučku se svobodou. Jeho plán prožít klidný večer mimo civilizaci a dosah mobilního signálu se brzy mění s příjezdem rázného ruského bratrance, který s sebou veze drogy, sex a rock´n´ roll. Humor střídají i vážná témata, která řeší otázku manželství a věrnosti v dnešní uspěchané době.
hrají: Jiří Perůtka, Václav Hoskovec, Josef Kovář, Josef Horák / Radek Kottnauer
režie: Lucie Radimerská, režijní supervize: Jiří Hajdyla
text: Lucie Radimerská, Matouš Danzer a kolektiv
dramaturgie: Natálie Preslová
produkce: Jana Střížovská Matyášová
19.30 (200,-; sleva pro studenty a seniory 150,- + poplatky/předprodeje/ Rock Café a GoOut.cz)

28. st/wed 1.repríza: Divadlo Puls: Rozlučka 2
Jaké jsou mužské a jaké ženské hodnoty a pohledy na manželství? Jak vnímají současní muži závazek věrnosti?
Hlavní hrdina Jan má pár dní před svatbou. S kamarády odjíždí na horskou chatu prožít rozlučku se svobodou. Jeho plán prožít klidný večer mimo civilizaci a dosah mobilního signálu se brzy mění s příjezdem rázného ruského bratrance, který s sebou veze drogy, sex a rock´n´ roll. Humor střídají i vážná témata, která řeší otázku manželství a věrnosti v dnešní uspěchané době.
hrají: Jiří Perůtka, Václav Hoskovec, Josef Kovář, Josef Horák / Radek Kottnauer
režie: Lucie Radimerská, režijní supervize: Jiří Hajdyla
text: Lucie Radimerská, Matouš Danzer a kolektiv
dramaturgie: Natálie Preslová
produkce: Jana Střížovská Matyášová
19.30 (200,-; sleva pro studenty a seniory 150,- + poplatky/předprodeje/ Rock Café a GoOut.cz)

Galerie: FYLYPPOS – Beze změny
V rámci Art Block Festivalu představuje Fylyppos své ilustrace a alternativní komiks. Na výstavě se poprvé ukáže post-apokalyptický komiks Norek. Expozici doprovází několik ilustrací doplňujících dílo samotné. V tvorbě se odrážejí vlastnosti člověka a společnosti, opakující se chyby a častá lidská slepota s důvěrou vyvolanou strachem.

Vernisáž: čtvrtek 8.9.2016 v 16:00 (vstup volný)
Zahájení Art Block Festivalu spolu s Art&Recycle Marketem 8. 9. 2016 – to vše v legendárním kulturním pražském klubu Rock Café, které snad ani není třeba dlouze představovat. V galerii navštivte výstavu ilustrací a alternativních komiksů.

Vstupenky na všechna divadelní představení (není-li uvedeno jinak) je možné zakoupit za uvedené ceny v našem boutique, který postupně naplňujeme vlastním merchandisem, limitovanou fashion kolekcí Rock Café a oblečením či doplňky nezávislých módních tvůrců, a který je též prodejním místem
sítě TICKETSTREAM!

Otevřeno od 30.8.2016!
Otevírací doba: úterý – pátek 16.00 – 22.00, sobota 17.00 – 22.00

rockcafe2

Program „Rock Café“ - HUDBA ZÁŘÍ/SEPTEMBER 2016

24.8.   st/wed Nahko and Medicine for the People (USA) 21.00 (490,- Kč + poplatky / předprodej pouze v síti GoOut.cz / 590,- Kč v místě)
31.8.   st/wed Big Sandy and his Fly-Rite Boys (USA) a Twisted Rod 20.30 (180,- + poplatky / předprodej pouze v síti GoOut.cz / 230,- v místě)

1.     čt/thu „BARBOX“ – Hudba ve tvé režii - vstup zdarma/free entrance!
2.      pá/fri  „BARBOX“ – Hudba ve tvé režii - vstup zdarma/free entrance!
3.      so/sat „BARBOX“ – Hudba ve tvé režii - vstup zdarma/free entrance!
4.      ne/sun „BARBOX“ – Hudba ve tvé režii - vstup zdarma/free entrance!
5.      po/mon „BARBOX“ – Hudba ve tvé režii - vstup zdarma/free entrance!
6.      út/tue "FreeZone“: Known As Brooklyn, Toad In The Stone, The Hills 20.00 - vstup zdarma/free entrance!
7.      st/wed The Rumjacks (AUS) + support: Pirates of the Pubs 20.30 (250,- + poplatky / předprodej v Rock Café a v síti GoOut.cz / 290,- v místě)
8.      čt/thu The Atavists a Sinoptik (UKR) 20.30 (150,- + poplatky / předprodej v Rock Café a v síti GoOut.cz / 180,- v místě)
         + DJ Stiggma 22.00 - vstup zdarma/free entrance!
9.      pá/fri Merkules (CAN), Vladis (SK), Junk (CAN) a Devine Dev (USA) + DJ support: MadSkill, Pi-L 21.00 (250,- + poplatky / předprodej v Rock Café a v síti GoOut.cz / 320,- v místě)
10.    so/sat Satisfucktion a Delusion 20.30 (100,- + poplatky / předprodej v Rock Café a v síti GoOut.cz / 150,- v místě)
         + DJ Efka Retro Party 22.00 - vstup zdarma/free entrance!
11.    ne/sun „BARBOX“ – Hudba ve tvé režii - vstup zdarma/free entrance!
12.    po/mon „BARBOX“ – Hudba ve tvé režii - vstup zdarma/free entrance!
13.    út/tue "FreeZone“: Homesick (debutový koncert) + hosté 20.00 - vstup zdarma/free entrance!
14.    st/wed "CZ-B Poetry Slam": Meggie Mazzucchetti, Giovanni Centola, Liam, Anatol Svahilec, Jan Jílek, Bohdan Bláhovec, Mručivák a s divokou kartou Tereza, moderuje Martin Vasquez  20.00 (unikátní česko – belgický slam, exhibiční bitva borců v poezii naživo! Více na www.facebook.com/slampoetry a www.slampoetry.cz, vstupné 150,- / předprodej v Rock Café a plus poplatky v síti GoOut.cz)
15.     čt/thu „BARBOX“ – Hudba ve tvé režii - vstup zdarma/free entrance!
16.     pá/fri "Milion+ Entertainment presents": Logic x Jimmy Dickson x Nik Tendo (křty alb "Ze dna" & "Origami") + hosté, DJs: Konex, Decky, Rusty 21.00 (200,- / vstupenky pouze v místě)
17.     so/sat Caffeine, JegR, Never Left Behind 20.00 (100,- + poplatky / předprodej v Rock Café a v síti GoOut.cz / 150,- v místě)
         + DJ Bigles 22.00 - vstup zdarma/free entrance!
18.     ne/sun „BARBOX“ – Hudba ve tvé režii - vstup zdarma/free entrance!
19.     po/mon „BARBOX“ – Hudba ve tvé režii - vstup zdarma/free entrance!
20.     út/tue "FreeZone“: Head Down, Zastodeset + host 20.00 - vstup zdarma/free entrance!
21.     st/wed Marimba Live Drums a THiS 20.30 (120,- + poplatky / předprodej v Rock Café a v síti GoOut.cz / 150,- v místě)
22.     čt/thu „Rock Café Contest“: Bikini Karneval, Fall From Everest, Her English Blood 19.30 (50,- / vstupenky pouze v místě)
          + DJs Bukakke Brothers 22.00 - vstup zdarma/free entrance!
23.     pá/fri Benefit, Komunál, Markýz John 20.00 (200,- + poplatky / předprodej v Rock Café a v síti GoOut.cz / 220,- v místě)
          + DJ Elvis 22.00 - vstup zdarma/free entrance!
24.     so/sat Continental (USA, feat. Rick Barton/ founding member of Dropkick Murphys! ) a Airs & Graces (CAN/DE) 20.30 (180,- + poplatky / předprodej v Rock Café a v síti GoOut.cz / 230,- v místě)
          + DJ Efka Retro Party 22.00 - vstup zdarma/free entrance!
25.     ne/sun LSD And The Search For God (USA), Dope Calypso (HU), Alex Kelman (Siberia) 20.00 (250,- + poplatky / předprodej v Rock Café a v síti GoOut.cz / 300,- v místě)
26.     po/mon „BARBOX“ – Hudba ve tvé režii - vstup zdarma/free entrance!
27.     út/tue "FreeZone – KillerEuroTour“: Shawn James And The Shapeshifters (Heavy Rowdy Folk Rock 'n' Roar / USA) a The Moonshine Howlers - vstup zdarma/free entrance!
          + DJ Monster 22.00 - vstup zdarma/free entrance!
28.     st/wed Rattle Bucket, The Fall Of Ghostface, The Complication 20.00 (100,- + poplatky / předprodej v Rock Café a v síti GoOut.cz / 130,- v místě)
29.     čt/thu "V pitchi fest": BTNJ, Vasilův rubáš, K8DISK, afterparty: DJ Mašout - první ročník festivalu kapel napojených na reklamní agentury. Přijďte oslavit jeden den míru a ukázat, že umíme být v pitchi i společně! 20.00 (200,- / vstupenky pouze v místě)
30.     pá/fri Sleazy RoXxX (křest CD „Topless Suicide“), Sweet Leopard + special guest: Cream Pie (IT) 20.00 (130,- + poplatky / předprodej v Rock Café a v síti GoOut.cz / 150,- v místě)
          + DJ Maara 22.00 - vstup zdarma/free entrance!

Galerie: FYLYPPOS – Beze změny
V rámci Art Block Festivalu představuje Fylyppos své ilustrace a alternativní komiks. Na výstavě se poprvé ukáže post-apokalyptický komiks Norek. Expozici doprovází několik ilustrací doplňujících dílo samotné. V tvorbě se odrážejí vlastnosti člověka a společnosti, opakující se chyby a častá lidská slepota s důvěrou vyvolanou strachem.
Vernisáž: čtvrtek 8.9.2016 v 16.00 (vstup volný)
Zahájení Art Block Festivalu spolu s Art&Recycle Marketem 8. 9. 2016. V galerii navštivte výstavu ilustrací a alternativních komiksů.

Vstupenky na všechny koncerty (není-li uvedeno jinak) je možné zakoupit za uvedené ceny v našem boutique, který postupně naplňujeme vlastním merchandisem, limitovanou fashion kolekcí  Rock Café a oblečením či doplňky nezávislých módních tvůrců, a který je též prodejním místem sítě TICKETSTREAM.

Otevřeno od 30.8.2016!
Otevírací doba: úterý – pátek 16.00 – 22.00, sobota 17.00 – 22.00

Otevírací doba klubu:
pondělí – čtvrtek 10.00 – 03.00
pátek 10.00 – 04.00
sobota 17.00 – 04.00
neděle 17.00 – 01.00Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

MerelyWild: „Naše hudba je inspirovaná životem a velkými sny“

merely wild200Na festivalu Sunday Music Jam 14. září v pražské Stromovce, se mimo jiné představí skupina MerelyWild. Vévodí jí Veronika Wildová, která nám spolu s kytaristou Martinem odpověděla na několik zvídavých otázek.  

Hledat

Chaty s osobností

Z archivu...

Čtěte také...

Captain Jack zahrá na Cibula Fest v Holíči

Captain Jack 200Česko–slovenský multižánrový open air festival Cibula Fest 2017 sa uskutoční od 20. do 22. júla na holíčskom letisku.

 

 


Literatura

Zavřená truhla, druhý pokus napodobit Agathu Christie

zavrena truhla 200Sophie Hannah oživila ve svých románech slavného detektiva Hercula Poirota. Tuto postavu vymyslela Agatha Christie, slavná autorka detektivních románů, přesně před sto lety, v roce 1916. Mám její příběhy moc ráda a nevím, jestli by o...

Divadlo

Nový počin souboru Kašpar: Baterka Miki

baterka miki 200Divadlo v Celetné má na kontě další premiéru. V úterý 19. února divadelní soubor Kašpar odehrál poprvé v České republice monodrama Baterka Miki. Hra z pera současné francouzské spisovatelky je neotřele pojaté vyprávění. Není ovšem na...

Film

Režisér a producent Ondřej Trojan zakládá letní filmový a hudební festival v jihočeských Slavonicích

 


slavonice 200První ročník letního filmového a hudebního festivalu SLAVONICE FEST nabídne ve dnech 27. - 31. 7. 2014 výjimečnou přehlídku filmů, koncertů pod širým nebem a chybět nebudou ...